Wpis z mikrobloga

Historia z Lidla sprzed 15 minut. Chciałem kupić piwo bezalkoholowe. Z góry mówię, wyglądam na młodą osobę, ale jeszcze w żadnym sklepie (Biedronka, Tesco, MILA, Delikatesy Centrum czy stacje benzynowe) nie miałem problemu z zakupem piwa bezalkoholowego, może dlatego, że można to kupić tak samo jak Pepsi, idk. W ogóle, w Biedronce nawet kasa samoobsługowa nie prosi o podejście ekspedientki żeby zatwierdzić czy może mi sprzedać piwo bezalk. Kasa samoobsługowa to po prostu wie. No ale, historia z Lidla.

Podchodzę z kilkoma piwami bezalkoholowymi, wszystko fajnie, aż tu nagle.

Kasjerka: Czy mogę poprosić o dowód osobisty?
Ja: A w jakim celu?
Kasjerka: No kupuje Pan piwo.
Ja: Bezalkoholowe
Kasjerka: I?
Ja: I nie mam obowiązku okazania Pani dowodu osobistego, gdy kupuje piwo bezalkoholowe.
Kasjerka: No to Panu nie sprzedam.
Ja: No to popełnia Pani wykroczenie z art. 135 KW.
Kasjerka: Proszę pokazać dowód osobisty. Taką mam informację na kasie i musi Pan mi to pokazać.
Ja: Nic nie muszę, możemy zadzwonić na policję, przyjedzie patrol i ukarze Panią za popełnienie wykroczenia
Kasjerka: Tworzy się kolejka proszę Pana.

Skończyło się na telefonie na policję. Panowie policjanci bardzo mili, Pani się z nimi wykłócała, że nie może mi tego piwa sprzedać, w związku z czym dostała mandat w wysokości 300 zł. A ja mam ochotę przychodzić tam codziennie i nabywać piwo bezalkoholowe.

#piwo #lodz #lidl #biedronka #zakupy #gownowpis i w sumie #zalesie bo na przyjazd policji czekałem 20 minut XD
  • 359
@Reezu: Ale przejdź się może do kierownictwa i powiedz o sytuacji. Powiedz, że niech zmienią wytyczne dla pracowników, bo inaczej będziesz to robić dalej. Bo póki mają takie wytyczne, to byś musiał chyba każdą kasjerkę z osobna ścigać w ten sposób, a może jak pójdzie to do góry, to coś ruszy w temacie i zmienią procedury :v
@kcrgs

Czy po ciężkim dniu chciałbyś czekać w kolejce bo jakiś gość nie ma co robić ze swoim życiem, tylko musi udowodnić za wszelką cenę, że to on ma rację, więc zatrzyma kolejkę i będzie czekał na przyjazd policji, tylko by zrobić dym o to, że nie może kupić sobie piwka bezalkoholowego?

Pocieszny misiaczku - tak działa społeczeństwo obywatelskie. Do HQ Lidla nie dotrą mailowe skargi, które executive assistant Karina wyrzuci do
Dutch - @kcrgs
Czy po ciężkim dniu chciałbyś czekać w kolejce bo jakiś gość nie ma co...
@Reezu: brawo! Mam nadzieje, ze jej #!$%@? i jutro zrozumie swoj blad. Walic to, ze jakby sie okazalo, ze patrzy kierownik to by ja #!$%@? albo obcieli pensje. Musiales pokazac jaki jestes WAZNY. Idz jutro znowu i znowu ja ojeb na 3200pln. To ci moze zrobia fote i napisza, ze tego pana juz nie obsluguja.
@Reezu Człowieku zdajesz sobie sprawę, że kasjer ponosi odpowiedzialność materialna, jeśli sprzeda nieletniemu piwo i będzie to kontrola? Placi wtedy ze swojej kieszeni 5 tys. zł. Dlatego woli sprawdzic, nawet jeśli to piwo bezalkoholowe, zaraz się ktoś mógłby przyczepić, bo nawet piwo bezalkoholowe zawiera minimalna ilosc alkoholu. Idź sobie pobiegaj jak nie masz się gdzie wyżywac.
@Rzaba: Gdybyś miał wiedzę potrzebną do wypowiadania się w temacie to wiedziałbyś, że to, iż "piwo bezalkoholowe zawiera minimalną ilość alkoholu" nie czyni z niego napoju alkoholowego w rozumieniu ustawy, a więc nie podlega jej regulacjom. Sprawdź sobie jak jest zdefiniowany napój alkoholowy aby dłużej nie błądzić. Ta pani zamiast 5 tys. zapłaciła 300 zł, a mogła nie płacić nic.

@Laksa: Kasjerka nie dostała mandatu za pytanie o dowód, a
@Reezu dziwię się że kasjerka dostała/przyjęła mandat. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości to kupa i w zależności od sytuacji jest to kupa śmierdząca albo nie. Zależy kto wacha.