Wpis z mikrobloga

Historia z Lidla sprzed 15 minut. Chciałem kupić piwo bezalkoholowe. Z góry mówię, wyglądam na młodą osobę, ale jeszcze w żadnym sklepie (Biedronka, Tesco, MILA, Delikatesy Centrum czy stacje benzynowe) nie miałem problemu z zakupem piwa bezalkoholowego, może dlatego, że można to kupić tak samo jak Pepsi, idk. W ogóle, w Biedronce nawet kasa samoobsługowa nie prosi o podejście ekspedientki żeby zatwierdzić czy może mi sprzedać piwo bezalk. Kasa samoobsługowa to po prostu wie. No ale, historia z Lidla.

Podchodzę z kilkoma piwami bezalkoholowymi, wszystko fajnie, aż tu nagle.

Kasjerka: Czy mogę poprosić o dowód osobisty?
Ja: A w jakim celu?
Kasjerka: No kupuje Pan piwo.
Ja: Bezalkoholowe
Kasjerka: I?
Ja: I nie mam obowiązku okazania Pani dowodu osobistego, gdy kupuje piwo bezalkoholowe.
Kasjerka: No to Panu nie sprzedam.
Ja: No to popełnia Pani wykroczenie z art. 135 KW.
Kasjerka: Proszę pokazać dowód osobisty. Taką mam informację na kasie i musi Pan mi to pokazać.
Ja: Nic nie muszę, możemy zadzwonić na policję, przyjedzie patrol i ukarze Panią za popełnienie wykroczenia
Kasjerka: Tworzy się kolejka proszę Pana.

Skończyło się na telefonie na policję. Panowie policjanci bardzo mili, Pani się z nimi wykłócała, że nie może mi tego piwa sprzedać, w związku z czym dostała mandat w wysokości 300 zł. A ja mam ochotę przychodzić tam codziennie i nabywać piwo bezalkoholowe.

#piwo #lodz #lidl #biedronka #zakupy #gownowpis i w sumie #zalesie bo na przyjazd policji czekałem 20 minut XD
  • 359
@Brydzo: Miłego czytania. Według prawa ja mam rację. Według definicji wykroczenie jest szkodliwie społeczne, a wyk0pki broniące lidla mówią, że ja jestem szkodliwie społeczny kekw XD
@Reezu: Winny jest tutaj tylko Lidl, który wymusza takie zachowania na pracownikach. Zastanowiłbym się co by na to powiedziała Państwowa Inspekcja Pracy.
@brudne_skarpety: Przecież nawet UOKiK o tym mówił, a im częściej Lidl będzie miał Policję u siebie, tym częściej będzie się zastanawiał dlaczego i może sam dojdzie. Były już skargi, były już artykuły na ten temat, Lidl ma to w dupie. Niech traci pieniądze na mandaty i grzywny.


Lidl ma to w dupie

No to czemu problemy pracownikowi robisz zamiast zarządowi XD

Jak nie pasuje to zawsze możesz zakupy robić w Biedrze
@brudne_skarpety: Ale ja nie będę specjalnie chodził do innego sklepu. Robię zakupy w Lidlu, bo mam takie prawo. Pani natomiast nie ma prawa odmówić mi sprzedaży w tym sklepie bez uzasadnionej przyczyny. Takiej przyczyny nie miała w ocenie Policji, więc została ukarana za łamanie prawa.

EDIT: A problemy idą na pracownika, bo prawo przewidziało sytuację w której Lidl zatrudnia sprzedawcę, który każe się wszystkim #!$%@?ć i nikomu nic nie będzie sprzedawał.
@Reezu: Skąd się biorą takie typy jak Ty? I jeszcze jaki dumny z siebie jakby złodzieja złapał albo kraj obronił przed najeźdźcą... Bzdurnej aplikacji na telefonie udostępniasz dużo więcej danych niż okazując dowód Pani w sklepie, ale nie lepiej zrobić z siebie rycerza. Tylko nie rozumiesz że ta biedna Pani ma z jednej strony takiego #!$%@? jak Ty, a z drugiej politykę firmy i jeżeli Ci to sprzeda to będzie miała
@Monciakk: Każdy człowiek przebywający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jest zobowiązany do przestrzegania polskiego prawa. Dotyczy to firm i ludzi. Wytłumaczyłem Pani, że łamie prawo, ona kontynuowała tę praktykę więc zadzwoniłem po policję. Każdy człowiek odpowiada za decyzje, które podejmuje.

Polityka firmy nie może być niezgodna z prawem, a jeżeli jest to jej się po prostu nie słucha.
@maciek86: Jeżeli będzie miała konsekwencje za to, że przestrzega prawa to istnieje coś takiego jak PIP, sądy pracy i wiele innych instytucji. Przestań robić #!$%@?ę z logiki, bo stworzę firmę transportową, która ma w polityce firmy zapiski o tym, że trzeba przejeżdżać na czerwonym, że trzeba wymuszać pierwszeństwo i #!$%@?ć w mieście 80 km/h. A no i koniecznie trzeba dojeżdżać do sklepów przez chodniki, a nie ulicę.
@maciek86: Dokładnie. Zaczną dzwonić albo zgłaszać na policję, że moi pracownicy jeżdżą chodnikiem, #!$%@?ą przez czerwone w centrum miasta i przekraczają w nim prędkość XD

Cholerne społeczniaki! PRZECIEŻ TO POLITYKA FIRMY!!!!
@maciek86: Albo mogę nie łamać prawa. Tak jak inne firmy, które nie mają problemów z takimi osobami jak ja, np. Biedronka, Tesco, Auchan, Żabka, Mila, Delikatesy Centrum, Dino, osiedlowe sklepy, monopolowe itd.
@maciek86: Poza tym Lidl to nie instytuacja państwowa, że ma obowiązek obsługiwać szanownego pana Reezu. Jako właściciel sklepu ja mogę zadecydować czy chcę obsłużyć daną osobę czy nie, także nie pieprz mi tu o tym że masz prawo tam robić zakupy, bo nikt nie ma obowiązklu Cię obsłużyć.
@Reezu ale ty jesteś #!$%@? i szukasz problemu na siłę. Baba ewidentnie ma na ciebie #!$%@? i prosi tylko o okazanie dowodu bo tak jej każe pracodawca i chce tylko oddukać swoje i po sprawie ale oczywiście wielki pan polak dorosły #!$%@? człowiek ma problem z czynnością jaką jest okazanie #!$%@? dowodu i robi z tego powodu burdę bo może nie okazywać według prawa. No #!$%@? mac, ustąpić miejsca w autobusie osobie