Wpis z mikrobloga

Historia z Lidla sprzed 15 minut. Chciałem kupić piwo bezalkoholowe. Z góry mówię, wyglądam na młodą osobę, ale jeszcze w żadnym sklepie (Biedronka, Tesco, MILA, Delikatesy Centrum czy stacje benzynowe) nie miałem problemu z zakupem piwa bezalkoholowego, może dlatego, że można to kupić tak samo jak Pepsi, idk. W ogóle, w Biedronce nawet kasa samoobsługowa nie prosi o podejście ekspedientki żeby zatwierdzić czy może mi sprzedać piwo bezalk. Kasa samoobsługowa to po prostu wie. No ale, historia z Lidla.

Podchodzę z kilkoma piwami bezalkoholowymi, wszystko fajnie, aż tu nagle.

Kasjerka: Czy mogę poprosić o dowód osobisty?
Ja: A w jakim celu?
Kasjerka: No kupuje Pan piwo.
Ja: Bezalkoholowe
Kasjerka: I?
Ja: I nie mam obowiązku okazania Pani dowodu osobistego, gdy kupuje piwo bezalkoholowe.
Kasjerka: No to Panu nie sprzedam.
Ja: No to popełnia Pani wykroczenie z art. 135 KW.
Kasjerka: Proszę pokazać dowód osobisty. Taką mam informację na kasie i musi Pan mi to pokazać.
Ja: Nic nie muszę, możemy zadzwonić na policję, przyjedzie patrol i ukarze Panią za popełnienie wykroczenia
Kasjerka: Tworzy się kolejka proszę Pana.

Skończyło się na telefonie na policję. Panowie policjanci bardzo mili, Pani się z nimi wykłócała, że nie może mi tego piwa sprzedać, w związku z czym dostała mandat w wysokości 300 zł. A ja mam ochotę przychodzić tam codziennie i nabywać piwo bezalkoholowe.

#piwo #lodz #lidl #biedronka #zakupy #gownowpis i w sumie #zalesie bo na przyjazd policji czekałem 20 minut XD
  • 359
@vvorgutto: Nie mam obowiązku pokazywać jej dowodu osobistego. Chcesz pokazuj go nawet przy zakupie drożdży. Ja nie muszę i tego robić nie zamierzam.

@maciek86: Chyba nie znasz się na prawie za bardzo.

art. 138 KW

Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny


art. 135 KW

Kto, zajmując się
@Reezu dlatego mówię że jesteś #!$%@? bo najdrobniejszy przywilej jaki dostajesz od prawa wykorzystasz bez wyjątku na 200% BO MAM TAKIE PRAWO, zamiast poprostu dać se spokój.
Szkoda gadania na typa takiego jak ty, chciałeś się wykazać tym co zrobiłeś a jesteś poprostu żałosny xd
@vvorgutto: Chciałem zakupić picie. Pani mi nakazała pokazać dowód osobisty. Ja nie mam z punktu widzenia prawa takiego obowiązku. Sklep chciał wykroczyć poza obowiązujące w Polsce prawo.

Nie ma tutaj przyzwolenia na łamanie prawa. Co dalej, dowód osobisty przy zakupie Coli? Prezerwatyw?

I tak. Wykorzystuję prawo na 200%. Bo mam do tego prawo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vvorgutto: wiem, że jestem. Tak samo np. Potrafię się kłócić jak sklep ma inną cenę na towarze, a inna w systemie i muszę płacić złotówkę więcej za coś
@Reezu: #!$%@? RZYGAM NA TAKICH LUDZI JAK TY.

ALBO MI PANI SPRZEDA PIWO BEZALKOHOLOWE ZA 2 ZŁOTE ALBO ZADZWONIĘ NA POLICJĘ BO MNIE SIĘ NALEŻY ARTYKUŁ 1324342356534 I MASZ #!$%@? GŁUPIA KASJERKO Z BIEDRY

Gdybym stał w tej kolejce (a dzisiaj mam zły dzień) to z miłą chęcią #!$%@?łbym Ci w ten rozgadany i roszczeniowy ryj :). I wtedy dumny z siebie zadzwoniłbyś po policję a ja z radością chętnie bym
@Adrian00: Teraz nie, nie było mnie tam, nie widziałem sytuacji, nie wiem jak ta pani wyglądała i która była godzina. Nie ma sensu.

@Karoleer: fb to żaden dowód, taki jak OP. Lidl musi się odnieść do tej sprawy, jest również RPO, czy rzecznik praw konsumenta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reiter: przecież właśnie na fb lidl odniósł się do sprawy xD poza tym jest tego od #!$%@? w internecie, wygoogluj sobie slowa kluczowe, to znajdziesz te same słowa od różnych ludków z lidla.
@Reezu akurat w to jestem skłonny uwierzyć bo miałem bardzo podobną historię. W Lidlu zawsze proszą o dowód i jak kiedyś dzwoniłem na policję, ze jestem na tej i takiej ulicy w sklepie Lidl to dyspozytor od razu wiedział, że chodzi o piwko xDD
@Reezu: i prawilnie. Miałem na pienku z gościem c krefura co mi zawsze chciał sprawdzać dowód przy zakupie piwa bezalkoholowego.
Skończyło się tym że dostał #!$%@? od kierownika regionu co tu taka kolejka do tych kas samoobsługowych.
Teraz jak mnie widzi to z automatu wciska potwierdzenie czego bym nie kupował.