Wpis z mikrobloga

@marcin-kolecki: #!$%@? znam ten ból, ziomek z IT szukał przez 2 lata praktyk (nawet darmowych xD) w końcu sie dostał i to na płatne. Razem z nim są 2 laski (i chłopak ale on akurat spoko), jedna która nie ogarnia totalnie nic i jednego taska robi 3 tygodnie - ale zaproponowali jej mimo to prace, będzie dostawać mniej programistyczne zadania (w firmie programistycznej XD), a druga która ma niezaliczoną algebre (która
@pejczi: Oj tak tak, ziomek przez wszystkie lata stypendium na uczelni, zajebista wiedza i spoczko projekty, aktualnie w tej robocie jest najlepszym kandydatem, ale też mi się wydaje, że nie zasługuje na tę robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@taktoto: Wytłumacz mi jakie Ty znajomości na studiach wyłapiesz ? Skończyłem polibudę i raz, że nie wszyscy pracują w zawodzie, to jeszcze w tej samej specjalizacji itd itp. Ja sobie sam zapracowałem w pierwszej pracy, że polecono mnie do jednej z najwiekszych firm w branży, w której siedzę już kilka lat. Wyrobiłem sobie i opinię ciężką pracą i znajomości i dalej sobie już w branży spokojnie poradzę nawet gdybym chciał przejść
No jak nie jesteście lepsi od laski która nic nie wie z perspektywy pracodawcy to musi być z wami naprawdę słabo. Może brakuje wam innych umiejętności, a nie koniecznie wiedzy technicznej?
@warning_sign @xdrcftvgy @warning_sign: ale bzdury piszecie. U mnie w firmie co najmniej połowa programistów ma studia, na których uczyła się kilka lat bez wynagrodzenia. Ba, niektórzy płacą kilkadziesiąt tysięcy za prywatne uczelnie albo za biorcami

Te pół roku pracy za darmo da opowi więcej niż kilka lat studiów informatycznych. To jest super okazja.

Może w waszym idealnym świecie wystarczą dobre chęci, żeby dostać pracę jako programista, ale zawsze wymagało to inwestycji
@BirchKf: a co ma niezaliczona algebra do tego co prezentuje w pracy :P? Wielu moich kolegów ze studiów pościgi z pierwszego roku zaliczyło dopiero na semestrze inżynierskim. Nie przeszkadza im to teraz pracować w zawodzie :P.

Znam takich ziomków co na studiach świetni ale jak mają zrobić projekt według wymagań klienta, w zespole a nie samodzielnie, to prędzej ich przez okno wyrzucisz niż się dogadasz ;).
@Azai: Co do samej algebry to racja, ale nie zmienia to faktu, że te dziewczyny nie potrafią prostych rzeczy zrobić, a kumpel, który naprawdę jest dobry (tak btw. dostaje najcięższe taski i najszybciej je robi) ma problemy żeby dostać się na staż. Niestety posiadanie tzipy daje dużo