Wpis z mikrobloga

Jestem świadkiem na ślubie mojego znajomego. Razem ze swoją wybranką biorą ślub kościelny, który odbędzie się w sobotę. Od początku wiedzieli, że nie po drodze mi z bogiem i tym bardziej kościołem, ale mówili, że nawet nie trzeba być wierzącym, by być świadkiem, więc powiedziałem, że spoko.

Dzisiaj oświadczyłem, że nie zamierzam klęczeć, ani się modlić, ani odbywać żadnych rytuałów kościelnych, zgodnie z moimi przekonaniami i tu zaczęły się problemy. Dołączam screena ;)

#wesele
FirstWorldProblems - Jestem świadkiem na ślubie mojego znajomego. Razem ze swoją wybr...

źródło: comment_15959659790dZTjywL7IJK7HovAXiW4c.jpg

Pobierz

Jak powinien postąpić?

  • Dostosować się i robić to co inni w kościele 78.3% (5479)
  • Siedzieć jako niewierzący w roli świadka 21.7% (1521)

Oddanych głosów: 7000

  • 214
  • Odpowiedz
@FirstWorldProblems: Powiem Ci tak, tez nie klękam w kościele, a jestem w nim raz na ruski rok z okazji wesela bądź pogrzebu - żeby nie robić cyrku siadam gdzieś na końcu, żeby potem nie stać jak palec na środku kościoła :D U Ciebie to niestety nie przejdzie, bo będziesz wystawiony na świeczniku :D Myślę że świat się nie zawali jak pójdziesz na rękę znajomym w dniu, który uważają za tak ważny
  • Odpowiedz
@iedrzei: @BlackFoo: rozumiem i macie 100% racji jeśli chodzi o ślub tzw. konkordatowy (czyli połączenie kościelnego i urzędowego gdzie ksiądz występuje jako urzędnik). Jeśli jest to osobno ślub w urzędzie i ślub w kościele to nie macie racji i w przypadku kościelnego świadkowie muszą być wierzący. Op pisał o ślubie kościelnym, ale zakładamy, że się pomylił i chodziło mu o konkordatowy. Zakładamy również, że nie jest muzułmaninem, bo by o
  • Odpowiedz
@FirstWorldProblems: nie musisz sie zegnac, odmawiac modlitw ani isc do komuni. ale jak wszyscy wstaja to wstan, jak siedza to siedz, jak klecza to tez przykleknij i nie rob z siebie gwiazdy. bo tak to bedzie wygladalo dla calego kosciola a znajac zycie wszystkie starsze baby beda potem #!$%@? mlodym ze co to za cyrk i wstyd.
mlodym to wisi czy wierzysz ale one sie nie powstrzymaja i beda im psuc
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: aha, i skoro nie jest potrzebny to OP miał założyć że akurat wyjątkowo na tym ślubie nie będzie tak jak zawsze, że świadkowie będą siedzieć na środku razem z młodymi tylko że gdzieś tam się skitra w kącie i dopiero jak będzie potrzebny jego podpis to cichaczem wyjdzie i podpisze co trzeba xD to że nie jest potrzebny nie oznacza że ta rola nie jest w jakiś tam sposób prezentacyjna
  • Odpowiedz
@FirstWorldProblems też nie wierzę i do kościoła z własnej woli nie chodzę. Jeśli jednak jestem na czyimś ślubie, to grzecznie klękam/siadam/wstaję/przekazuję znak pokoju, żeby nie zwracać na siebie uwagi, nawet jak jestem gdzieś z tyłu kościoła. Nie wyobrażam sobie tak demonstrować tego będąc świadkiem, z grzeczności lepiej wykonać te kilka gestów, żeby choć dla innych nie rzucać się w oczy :)

To tak jak nie wbijam do kościoła rzując gumę itp, wyłącznie
  • Odpowiedz