Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, że te 5 lat rządów pis wypruło ze mnie jakikolwiek patriotyzm i pozytywne odczucia wobec tego kraju XD jeszcze w 2015 odczuwałem jakąś dumę narodową, niewielką bo niewielką, ale zawsze, kibicowałem reprezentacji, cieszyłem się jak 'naszym' się udawało albo jak gdzieś wspomnieli o p0lsce. Po 5 latach jedyne co czuje wobec tego kraju to obrzydzenie, reprezentację przestalem oglądać jakiś czas temu, na jakąkolwiek wspominkę o p0lsce w zagranicznym filmie czy prasie reaguję tylko mdłościami... uświadomiłem sobie, że stałem się pełnoetatowym antyp0lakiem XD

Zacząłem się dzięki temu zastanwiać i kwestionować te wszytskie rzeczy na których budujemy naszą "dumę narodową" i w przypadku p0lski to jest beznadzieja XDD

- p0lak zabił Niemca kulą w łeb
- źli ruscy zabraniajo po p0lsku w domu mowic a my się nie damy!!!
- ej niemcy hehe, a pamietacie jak 600 lat temu jeden raz wygralismy z waszym jednym landem? XD bolzga strong!!!
- halo halo ja tylko przypomnę, WINGED HUSSARS VIENNA 1683 WE SAVED EUROPE!!11

Do tego jeszcze #!$%@? religijność która w praktyce oznacza tylko, że jesteśmy jako naród tępi skoro dalej dajemy się oplatać mackami religii w tak znaczącym stopniu no ale hej, przecież Iran i Irlandia z lat 80 to dobry wzór do naśladowania. Do tego jeszcze WIECZNE granie kartą ofiary, do usrania XDD przez co młoda osoba wychodzi ze szkoły i bezkrytycznie patrzy na historię swojego kraju myśląc, że wiecznie był poszkodowany XDD zamiast ruszyć do przodu i myśleć o przyszłości to kisimy się w tym historycznym sosie, ku uciesze partii rządzącej która podsyca i gloryfikuje wszystko co toksyczne w tym narodzie...

#zalesie #polska #bekazpisu #bekazprawakow
  • 104
@kontos_stelio: Każdy kraj ma jakieś mity historyczne, które pielęgnuje. My mamy takie a nie inne, może dałoby się wybrać lepsze, ale nie jesteśmy mocarstwem pokroju Anglii czy Francji żeby było w czym przebierać. Taka Rosja, kraj o wiele potężniejszy tak samo dzisiaj jak i kiedyś, świętuje i za sukces uważa wyswobodzenie Moskwy z rąk tej jak to mówisz Bolzgi
@Matricaria: Na chwilę obecną to jedyna alternatywa. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ludzi bardziej łączą poglądy i podejście do życia niż język w którym mówią, nieraz jestem się w stanie bardziej utożsamiać z wartościami wyznawanymi w innych krajach co jednocześnie czyni je atrakcyjniejszymi do życia.
Opozycja zapomniała, że wschodnia Polska jest od zdobywania głosów pustymi obietnicami, sztucznym wrogiem i korupcją ich własną kasą. Szkoda, że posłowie KO najwidoczniej wagarowali na lekcjach historii. A PiS nie wagarował i ma...
@RatedR: laickie społeczeństwo i tak jest zakorzenione w religii. Inaczej wyglądałoby laickie społeczeństwo z korzeniami islamskimi, a katolickimi.
To co obecnie postrzegamy jako moralność jest owocem pracy filozofów, a nie jakiejkolwiek religii - która de facto była najczęstszym tłem wojen i nienawiści.


@RatedR: Przecież chrześcijaństwo to synteza kilku filozofii i stworzony przez siebie neoplatonizm. Nie rozdzielisz filozofii i religii. Podobnie inne wielkie religie
@RatedR: widze najbardziej plusowany komentarz dotyczacy religii i juz nawet nie rozwijam bo nie chce mi sie czytac tego całego betonu na który musiałeś odpowiadać. Podziwiam ze ci sie chcw jeszcze z nimi dyskutowac, mi juz sie odechcialo. Pamietaj, gdyby nie religia to ludzie by sie zabijali ja ulicach xD
przez co młoda osoba wychodzi ze szkoły i bezkrytycznie patrzy na historię swojego kraju myśląc, że wiecznie był poszkodowany XDD zamiast ruszyć do przodu i myśleć o przyszłości to kisimy się w tym historycznym sosie, ku uciesze partii rządzącej która podsyca i gloryfikuje wszystko co toksyczne w tym narodzie...


@kontos_stelio:
Od razu sobie dałeś odpowiedź skąd w Polakach tak powszechna postawa "mnie się #!$%@? należy, oddajcie mnie moje pieniądze złodzieje #!$%@?".
@kontos_stelio rozumiem cie bo mam to samo. Byl luz jak sie niczym nie interesowalam i przyjmowalam za norme wszelkie patologie czy to w edukacji sluzbie zdrowia itd ale cos zaczelo pekac jak dowiadywalam sie wiecej jak to w innych krajach wyglada i czulam sie jak gowno, ze skonczylam studia, staralam sie a w pracy to max umowa zlecenie i powinnam byc wdzieczna. Cos we mnie peklo, jakims cudem odlozylam kase i wyjechalam.
Do tego jeszcze #!$%@? religijność która w praktyce oznacza tylko, że jesteśmy jako naród tępi skoro dalej dajemy się oplatać mackami religii w tak znaczącym stopniu no ale hej, przecież Iran i Irlandia z lat 80 to dobry wzór do naśladowania. Do tego jeszcze WIECZNE granie kartą ofiary, do usrania XDD przez co młoda osoba wychodzi ze szkoły i bezkrytycznie patrzy na historię swojego kraju myśląc, że wiecznie był poszkodowany XDD zamiast