Wpis z mikrobloga

@k_olczy_k: mieszkam w Londynie i jeżdżę głównie po Londynie.

@Gorylwemgle26: sama wyprawa do Polski. Do granicy Niemiecko-Polskiej bez żadnych incydentów, spokojna jazda, sznureczek, jak trzeba to suwak.
Wjeżdżasz do Polski i już na autostradzie masz kierowcy ktorzy co 30s zmieniają pas, wyprzedzają z prawej i z lewej, notoryczne zajeżdżanie pasa - są lusterka ale po co w nie zerkać przecież dałem kierunkowskaz więc da po hamulcach. Doszło do tego, ze
@mandarin2012: bo w PL na drodze jest chamstwo i presja. Będąc w UK jeździłem przepisowo, a bedac w PL jak wpadalem na obwodnice tak zazwyczaj 180-220 się leciało nieraz przez bardzo długi odcinek. Tak czy siak najgorzej jest w miastach, jest masa zakompleksionych cip które próbują udowadniac kazdemu ze maja szybsze auto albo, że lepiej jeżdzą.. tylko weź takich na krętą droge to nagle jadą jak #!$%@?. #!$%@? mnie jazda po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@shaki24: Co Ty za farmazony opowiadasz, Anglicy jeżdżą tragicznie, wieczne siedzenie na prawym pasie jak jest dual carriageway albo na autostradach, jak jest ograniczenie do 60 to zazwyczaj jadą 45 jak kogoś wyprzedzisz to jeszcze Ci światłami długimi będzie pokazywał że jakim prawem , i créme de la créme czyli jak spadnie deszcz to zaraz jest wypadek bo przecież od kiedy kierownik powozu żyje się #!$%@? nie nauczył jeździć w deszczu
@DanielPlainview: Ja jak słyszę argumenty typu:

"ŁEŁE ZŁA INFRASTRUKTURA"

to mi się śmiać chce xD

Skoro infrastruktura jest zła, np. drogi są dziurawe, to chyba logiczne, że trzeba jechać WOLNIEJ I UWAŻNIEJ?
A przynajmniej ja się tak uczyłem xD

Ale niee, po co. Dziury w drodze? #!$%@? tam, 120km/h, przecież nie będę się wlekł 90km/h.
No i trzeba strąbić tego debila co jedzie wolniej niż ja.

Mentalne Indie Europy
@doodcinki: anglicy jeżdżą zgodnie z przepisami, rzadko wyprzedzają - stąd na autostradach jest ruch na wszystkich pasach - tzn. nie uważają pasa 2-go czy 3-go jako jedynie do wyprzedzania. Nikt mi nigdy nie migał dlugimi światłami gdy go wyprzedzałem - może komuś zajechałeś drogę, bo takie zajeżdżanie drogi w Polsce jest na porzadku dziennym, w UK niedopuszczalne.
Kultura jazdy też jest dużo wyższa - suwak obowiązuje wszędzie.
@ponton:

pierwszeństwo pieszych na przejściu? hurr durr przecież bedo ginąć ludzie!


Tylko może to też odnieść skutek odwrotny od oczekiwanego. Piesi mogą się jeszcze z mniejszą uwagą wpieprzać na przejścia. Wiem, że prawo będzie po ich stronie, ale po stronie kierowców będzie kilka ton rozpędzonej masy.
@DanielPlainview:

Dzięki staraniom milionów kierowców i zaniechaniu rządzących


Co rozumiesz przez zwrot "zaniechaniu rządzących"? - mam nadzieje, że w związku z tym, że użyłeś tagu urbanistyka masz na myśli w dużej mierze beznadziejną infrastrukturę drogową wymienioną poniżej, a nie tylko ustawę zakazu wypadków pod rygorem wysokich kar pieniężnych.
tj:
- non-stop teren zabudowany, co powoduje wieczne ograniczenia do 40-50 na godzinę.
- małą ilość bezkolizyjnych skrzyżowań
- beznadziejne ścieżki rowerowe, brak