Wpis z mikrobloga

Hołownia TL;DR
- atom - tak, chociaż nie
- legalizacja marihuany - nie, ale tak, porozmawiajmy
- niedziele bez handlu - tak, ale porozmawiajmy
- fundusz kościelny - porozmawiajmy
- lekcje religii w szkole - porozmawiajmy
- TVP to patologia, ale zostawmy ją, tylko pozbądźmy się wypaczeń
- związki partnerskie podpiszę, homomałżeństw nie
- przywileje górnicze nie, ale górników musimy chronić
- wolność gospodarcza, ale z elementami troski socjalnej
- klauzula sumienia - jeszcze jak, włącznie z farmaceutami (!).

Poza tym będzie bardzo fajnie: 500+, równe płace kobiet i mężczyzn, zaostrzenie progresji podatkowej i Poland strąk w zielonych energiach dzięki dotacjom na B+R.

Jednym słowem: Biedroń bis, tylko nieco bardziej rozmodlony. Panu bogu (nomen omen) świeczkę, a diabłu ogarek. Jedno jest pewne - będziemy dużo rozmawiać i diagnozować. Pozycja pana ze szklanego ekranu w sondażach to niekwestionowany sukces, chyba nawet bezprecedensowy, wliczając w to Petru i Kukiza, ale - przy całej mojej sympatii dla niego jako osoby - przedstawił się totalnie bezpłciowo.

Swoją drogą zabawny jest ten kontrast między Żółtkiem, który na debatach meneluje, a w AMA błyskał inteligencją, erudycją i spójnym systemem poglądów od Hołowni, który na żywo wypada rewelacyjnie, jak polski Kennedy, a AMA było na poziomie licealnej rozprawki. Widać każdy z nas ma inne talenta.

#prezydenckieama2020 #wyboryprezydenckie2020 #wybory #holownia #polityka
Pobierz Dutch - Hołownia TL;DR
- atom - tak, chociaż nie
- legalizacja marihuany - nie, ale...
źródło: comment_1593087473dFO4JCerNNbMkvIcgMKYYJ.jpg
  • 81
@Dutch: no dokładnie. Nie to co np pan Bosak co weźmie wszystkich za mordę - tutaj mamy konkret i narzucenie całemu państwu własnego osobistego zdania bez zadnych konsultacji. Taki właśnie ma być prezydent! Za mordę!! Wyraziście!

Ja to żałuję że pan Braun nie startuje na prezydenta jednak. On to dopiero by po porostu powsadzał do wiezienia tych którzy się z nim noe zgadzają.
@Anhed:

dobrze że chce rozmawiać, lepsze to niż "nie i #!$%@?"

Dobrze, ale porozmawiać to lubi i wujek Bogdan nad świątecznym karpiem i niewiele z tego wynika. Nie da się zadowolić wszystkich, nawet dobry kompromis to taki, po którym każdy odchodzi od stołu niezadowolony. A ja mam wrażenie, że pan Szymon chciałby żeby każdy odszedł zadowolony i jeszcze zaczął klaskać. Czym to grozi, łatwo sobie wyobrazić - nieuchronną inercją i utrzymaniem
@Dutch: pytanie czy będzie brał pod uwagę każdego obywatela, czy może przedstawicieli takiego np. Parlamentarnego ruchy ds. Legalizacji marihuany, do tego specjalistów z różnych dziedzin i na tej podstawie dojdą do jakiegoś konsensusu.
Ciężko wymagać żeby prezydent miał specjalistyczną wiedzę z każdej dziedziny, może gdy zapozna się ze zdaniem ekspertów od energetyki zmieni podejście co do atomu? Mi się bardzo podoba to że jest otwarty na dialog.
@Anhed:

Ciężko wymagać żeby prezydent miał specjalistyczną wiedzę z każdej dziedziny, może gdy zapozna się ze zdaniem ekspertów od energetyki zmieni podejście co do atomu?

Wolałbym żeby zapoznał się ze zdaniem ekspertów przed kandydowaniem, tak bym ja mógł się zapoznać z jego zdaniem i dowiedzieć się, że gdyby Prezydent Hołownia miał takie kompetencje, to by przyklasnął czy wstrzymał budowę EJ. Na razie mamy piękne frazesiki z zielonych książeczek i bajania o
@uwolnic_prezydenta:

No to przesłałem link do konkretów, czyż nie?

Przesłałeś. Dałem plusa i z szacunku dla tak zasłużonej na wykopie zielonki zaraz zabieram się za lekturę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jego odpowiedzi były dużo bardziej wyczerpujące, niż ten skrótowiec, który przedstawiłeś.

Słowo-klucz: skrótowiec. Po prostu - do tej pory chyba wszyscy zrobili to mniej lub gorzej, ale lepiej. Najsłabsze AMA w mojej ocenie.