Wpis z mikrobloga

Hołownia TL;DR
- atom - tak, chociaż nie
- legalizacja marihuany - nie, ale tak, porozmawiajmy
- niedziele bez handlu - tak, ale porozmawiajmy
- fundusz kościelny - porozmawiajmy
- lekcje religii w szkole - porozmawiajmy
- TVP to patologia, ale zostawmy ją, tylko pozbądźmy się wypaczeń
- związki partnerskie podpiszę, homomałżeństw nie
- przywileje górnicze nie, ale górników musimy chronić
- wolność gospodarcza, ale z elementami troski socjalnej
- klauzula sumienia - jeszcze jak, włącznie z farmaceutami (!).

Poza tym będzie bardzo fajnie: 500+, równe płace kobiet i mężczyzn, zaostrzenie progresji podatkowej i Poland strąk w zielonych energiach dzięki dotacjom na B+R.

Jednym słowem: Biedroń bis, tylko nieco bardziej rozmodlony. Panu bogu (nomen omen) świeczkę, a diabłu ogarek. Jedno jest pewne - będziemy dużo rozmawiać i diagnozować. Pozycja pana ze szklanego ekranu w sondażach to niekwestionowany sukces, chyba nawet bezprecedensowy, wliczając w to Petru i Kukiza, ale - przy całej mojej sympatii dla niego jako osoby - przedstawił się totalnie bezpłciowo.

Swoją drogą zabawny jest ten kontrast między Żółtkiem, który na debatach meneluje, a w AMA błyskał inteligencją, erudycją i spójnym systemem poglądów od Hołowni, który na żywo wypada rewelacyjnie, jak polski Kennedy, a AMA było na poziomie licealnej rozprawki. Widać każdy z nas ma inne talenta.

#prezydenckieama2020 #wyboryprezydenckie2020 #wybory #holownia #polityka
Pobierz Dutch - Hołownia TL;DR
- atom - tak, chociaż nie
- legalizacja marihuany - nie, ale...
źródło: comment_1593087473dFO4JCerNNbMkvIcgMKYYJ.jpg
  • 81
@Dutch: czytałem to AMA, to co piszesz zakrawa o manipulacje, Hołownia odpowiadał na konkretne pytania i dało się odczuć że w przeciwieństwie np. do Bosaka nie widzi świata zero-jedynkowo i rozumie że nie każda sprawa jest do zrobienia "na już" i bez konsultacji społecznych (tak w ogóle to przecież podstawa demokracji powinna być więc nie rozumiem zarzutu ... )
@Dutch: stracił mnie w wielu przypadkach. Znaczy ja rozumiem "porozmawiamy", ale chociaz np. info czego on będzie bronił i jak on to widzi bym chciał. Na #!$%@? mi kolejny gośc z katolickiej nauki społecznej i z zakazem handlu jak założy swoją partię po tym jak dostanie głosy w prezydenckich.
Odwołuję się ogólnie do tego co mówi, a nie tylko do AMA.

- atom - tak, chociaż nie


Stawia na odnawialne źródła energii, ale nie mówi, że nie jest za elektrowniami atomowymi, są one bardzo drogie w budowie po prostu i średnio nas stać na to po tym szczególnie co zrobił pis.
Ja jestem za atomem jakby co i ogólnie wolałbym też żeby powiedział zdecydowane tak, ale cieszę się że widzi problem
@zagu: Niestety powiedział kilka ciekawych rzeczy jak miał ograniczony czas, ale ogólnie to gada straszne głupoty, więc nic by nie namieszał.