Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 981
@dbcoop: i dobrze powiedział, ja też pamiętam jako dzieciak i nastolatek, że każdy wyjazd A4 do Krakowa to musiało być zwężenie. Jako student to samo. Parę razy mi się trafiło, że nie było żółtych linii i zwężenia, a tylko znaki np do 110 czy 100. Choć pewnie stricte to też się liczy za utrudnienie i zwolnienie tempa jazdy. Dycha za jedną bramkę to nie jest jakoś bardzo dużo i od biedy
@dbcoop: żeby autostrada mogla bhc autostradą, musi mieć określoną przepustowość. Jak nie ma przepustowości to nie moze byc autostradą tylko co najwyzej drogą ekspresowa. A4 ma malutka przepustowość więc jsk się zbliza do limitu to cyk remoncik i wymagana przepustowość spada ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

A jakie zostaly umowę podpisane przez ówcześny wspabialy rzad to jeszcze poczekamy żeby się dowiedzieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bidzej: nie. Jak przejeżdżasz przez jedną to jest to dla mnie akceptowalne. Może inaczej - stać mnie. Choć pod tym względem Kraków - Rzeszów, będąca za frajer to bije to na łeb. Innych dróg nie znam, bo jeżdżę głównie wschód zachód, czasem zapuszczając się bliżej gór. Polskiego morza zwyczajnie nie lubię, nad Bałtykiem drożyzna, a nie bardzo mam nawet kogo odwiedzić w stronę północy - do Norwegii nie opłaca mi się
@dbcoop: przez chwilę gdy było info że koniec koncesji i autostradę przejmuje ITD nie było żadnych remontów - może miesiąc. Później znowu rozkopali i PPO Brzęczkowice i PPO Balice, nie mówiąc o tych "wiaduktach" które remontują w taki sposób, że #!$%@?ą dylatację, stawiają płot żeby nie było widać, stawiają koparkę i.... nic. I tak stoi.

Bo remont musi być, dopóki autostrada jest w remoncie nie mogą jej przekazać :)
@buczubuczu: Ale już wybierając się z Katowic do Krakowa płacisz za dwie. 20zł przy płatności normalnej (karta, gotówka), lub 14zł z autopay. W dwie strony to już odpowiednio 40zł i 28zł. Przy pierwszej opcji wychodzi prawie 0,5 zł za kilometr remontowanej od kilku lat autostrady, to jest śmiech na sali. Stać Cię na takie bramki, ale nie stać Cię na polskie morze? :)
@dbcoop Całe A4 to jedna wielka patola. Jechałem ostatnio na odcinku Wrocław - Legnica i byłem przerażony. Ruch tak duży że potrzeba trzech pasów a tam nawet nie wszędzie jest pas awaryjny, co chwila ograniczenia do 110 albo i mniej, jakieś dziury w nawierzchni, do tego na ttm odcinku bez przerwy są jakieś wypadki xD W ogóle nie czułem że jadę autostradą i bardziej komfortowo i "autostradowo" jechało mi się na S3
Dycha za jedną bramkę to nie jest jakoś bardzo dużo i od biedy można zapłacić


@buczubuczu: Dycha za autostradę to jest bardzo dużo, szczególnie że jest to dycha za przejechanie 50 kilometrów. A już niemożebnie dużo jest to wtedy, gdy ta autostrada jedyne co w sobie ma z autostrady to punkty poboru opłat, bo dla niektórych może się to wydawać żartem, ale ja ani nikt kogo bym znał nie jechał nigdy
A największym #!$%@?ństwem jest fakt, że umowa między państwem a właścicielem autostrady wyklucza możliwość powstania jakiejkolwiek alternatywy, więc jeżeli chcemy się gdzieś dostać to albo korzystamy z drogiej i nieprzejezdnej autostrady, która mimo lat remontów i tak jest w kiepskim stanie, ale jesteśmy zmuszeni do podróży jednopasmówkami przez wszystkie wsie.


@nieuwegein: Sredni czas pociągiem Kraków - Katowice to chyba koło 3 godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡