Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 81
@dbcoop: stary jesteś, to ci się wydaje. Pomyśl o ludziach, co mają teraz 12 lat i zaczynają swoją przygodę z grami. Przecież nie będą szukać ps1 czy PS2, żeby zagrać w jakąś grę z przestarzałą grafiką w rozdziałce PAL. Dla takich graczy taki Crash Bandicoot, czy Crash Team Racing, resident evil itd., to nowe gry.
W ogóle ta cała moda na remastery i remaki mnie strasznie #!$%@?ą. Gracze się dają robić w #!$%@? a studia sprzedają w kółko to samo po cenie nowych gier


@dbcoop: Produkcja takiej gry jak nowe GTA kosztuje mase pieniedzy, zasobów ludzkich i czasu. Dlatego wydaje mi się ze studia podeszły do tych remaków jako do fajnego zapychacza miedzy jedna a drugą produkcją.

Gracze oczekują co roku czegos nowego, akcjonariat juz wgl.
@dbcoop: Trudno się nie zgodzić i tak jak ja sam nigdy nie przepadałem za remasterami i remakami tak remaster Modern Warfare i Modern Warfare 2 wygląda zacnie a do tego w sierpniu jest premiera remake'a pierwszej Mafii (ʘʘ)
@venividi: No właśnie to jest pewna patologia takiego systemu. Nie tworzysz gier już, tylko produkt na sprzedaż. Tworzysz w niej systemy uzależniające, które przyciągają ludzi po to, by zostawiali Ci kabzę. I tylko po to. Nie ma w tym żadnej idei jakiejś fajnej gry wtedy. Jedynie produkt. Jak najbardziej wtedy nie opłaca się tworzyć innego produktu, skoro obecny się sprzedaje. Ale to właśnie sprawia, że rynek gier jest jaki jest. Po
@spike200: Pełna zgoda. Tylko rynek gier juz jakiś czas temu wyewoluowal z fajnej zabawy dla nerdów w gruby biznes. Pojawiły się strategie marketingowe, myśli się nad każdym ruchem. Bo to biznes, tak jak sprzedaż produktu.

Dalej, jak mówiłem tersz gry sa coraz większe, potrzebuja coraz wiecej zasobów zeby były ciekawe. Ludzie widzieli juz wiele i mają tam jakieś standardy. Jak wypuścisz grę słabszą niz rok wcześniej to możesz sie liczyć ze
@dbcoop: a mnie wręcz odwrotnie, bo mogę zagrać na nowym sprzęcie w gry, które mnie ominęły, bo nie miałem w przeszłości danej platformy

a do zakupu przecież nikt nie zmusza ;)


@epi: Jasne ze nikt nie zmusza ale wg. mnie branża cierpi na tym posrednio bo zasoby i czas "marnowane" są na remastery zamiast nowe oryginalne gry.
zasoby i czas "marnowane" są na remastery zamiast nowe oryginalne gry.


@dbcoop: jeśli na tym zarabiają, to w żadnym wypadku nie można tego nazwać marnowaniem zasobów ;)

wg. mnie branża cierpi na tym posrednio


@dbcoop: a według mnie niekoniecznie, bo dzięki temu dobre gry mogą trafić do jeszcze większej liczby osób, np tych, które wcześniej nie miały okazji zagrać

dlatego mi na przykład tak bardzo podoba się duża ilość portów
a chociazby zeby pokazać że nie wszystko kręci się wokół pieniędzy tylko są jakieś idee i zasady.


@r5678: A jakie idee albo zasady? Zapisane sa jakieś? Nie chcesz to nie kupuj, chcesz kupic to kup i wspieraj. Te wszystkie górnolotne idee i zasady sprowadzają się do wyników sprzedaży. Lojalność graczy jest w cenie, więc sporo wydawców poszlo drogą "zasad" działając na zasadzie przeciwwagi do np. EA.

Fajnie, ale gdyby im sie
Wiem o tym. Ale fajnie by było gdyby wszystko nie kręciło się w okół pieniądza ;)


@r5678: Dlaczego? Przecież to nie musi się od razu kłócić z tym że te gry będą dobre. Bo na tym zależy wydawcom.

Ale nie miejmy pretensji do ludzi ze robią gry po to żeby na nich zarabiać. Nie oznacza to jednak ze te mają byc złe.
@venividi: Ja nie mam do nikogo pretensji.

Ale wydawanie jednego tytułu na kilka generacji jest wręcz szkodliwe, dlatego że po to aby dane tytuły odsprzedawać wielokrotnie, ogranicza się rozwój technologiczny.

Mogę się założyć, że tak będzie z gta VI, ta będzie okrojna tak aby mogła chodzić na ps4, i zanim wykorzystać pełne możliwości ps5, to specjalnie się napisze grę w ten sposób aby mogła chodzić na starym szrocie upraszczając. Już o
@r5678: Powtórzę się. Gry robi się po to zeby je sprzedawac i na nich zarabiać. Oczywiście że mogliby podciągnąć graficznie gry, ale wtedy obcinaja sobie 80% sprzedaży przez to zylowanie grafiki i mechaniki.

Taniejący sprzęt jest np. Grafika jest powodem dla którego postep technogiczny następuje. Gdy zrobisz grę na wypasie w którą zagra może 5% społeczeństwa to nic to nie zmieni skoro sprzet nadal będzie poza zasięgiem reszty, a o grze
W ogóle ta cała moda na remastery i remaki mnie strasznie #!$%@?ą


@dbcoop: Ja lubię remastery. Jeśli chcę poznać serię od początku, to chcę to zrobić an współczesnych maszynach. Nawet teraz, pomimo remasterów, ciężko jest zacząć z Final Fantasy albo Resident Evil.