Wpis z mikrobloga

Jedna z nowszych, lepiej zrobionych i szerszych ścieżek rowerowych w Rzeszowie a byłem dziś świadkiem jak milicja rozganiała tam kolarzy cyborgów, bo przecież duma kolarza szosowego nie pozwala mu jeździć po ścieżce nawet tej gładkiej jak stół. Niestety bez mandatowo. GARDZE w opór. Ogólnie kiedy bym tam nie przejeżdżał to musi chociaż jeden dzban obok ścieżki jechać.
#rower #rzeszow #dzban #szosa
chosenon3 - Jedna z nowszych, lepiej zrobionych i szerszych ścieżek rowerowych w Rzes...

źródło: comment_1591887725OIs7av8W1SRosAPUy6Fd9L.jpg

Pobierz
  • 167
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chosenon3: nie tylko piesi.

Zależy co chcesz wiedzieć. Mniejsze zagrożenie i utrudnienie dla aut sprawia rowerzysta jadący stałym tempem oraz torem, niż zapchana dziećmi i Grażynami "ścieżka rowerowa". Dzieci są nieprzewidywalne, w każdym momencie mogą coś #!$%@?ć, mam jechać wszędzie 10 km/h, żeby móc na metrze wyhamować, bo dzieciak nagle postanowi skręcić prosto pod koła? Omijam większym łukiem "podejrzane" jednostki, zawsze obserwuje co się dzieje wokół, mam na koncie kilka mniej lub bardziej bezpiecznych hamowań, ale za którymś razem można fizyki nie oszukać.

Byłem raz świadkiem (niebezpośrednim) wymuszenia pierwszeństwa przez panią z wózkiem, oczywiście na ścieżce rowerowej. Ofiarą była starsza pani (rowerzystka), leżała poobdzierana na ścieżce. Jechała szybko? Nie
  • Odpowiedz
@Kolarzino: Rozumiem, ale nie oszukujmy się. Pełno ludzi jest tylko na ścieżkach w środku miast i bliżej centrum czy też jakichś bulwarów. Szanujący się szosowiec czy ktoś kto lubi pozapierdzielać rzadko kiedy wybiera takie trasy. Spójrz na zdjęcie z dziś które wstawiłem, zero ludzi. W centrum i na bulwarach owszem tłumy. ale tam masz do wyboru z reguły tylko ścieżkę.
  • Odpowiedz
@chosenon3: Po pierwsze jest to CPR, z którego obowiązek korzystania został wykreślony z PoRD i wprowadzony kilka lat później w rozporządzeniu. co jest trochę wątpliwe prawnie, bo jest to jedyny zapis tego typu w rozporządzeniu który nie jest literalnym powtórzeniem z PoRD.

Po drugie widać typowe upośledzenie przy budowie CPR i DDR, czyli podjazdy pod trawniki, bo ktoś może chcieć coś kiedyś wybudować, więc niech rowerzysta jedzie góra dół. Proponuję
  • Odpowiedz
@chosenon3: oczywiście że droga jest czystsza i rowerzysta nie jedzie 10 cm przy prawej krawędzi tylko po śladzie który pokonuje prawa opona samochodu minimum 50 cm od krawędzi a powinno się jechać około 1m od krawędzi jezdni dla włąsnego bezpieczeństwa
  • Odpowiedz
@Massad: Tak ogólnie zgadzam się, że jest wciąż dziurawe przedsięwzięcie, ale ostrych podjazdów nie buduje się pewnie ze względu na szerokość ścieżki a długość samochodu.
Jest spora szansa, że samochód uderzałby spodem. Tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
@chosenon3: ścieżki są dobre w mieście gdzie jeżdżą janusze 5km/h i ruch jest duży, na wsiach to kompletnie niepotrzebne w życiu nikt za mną nie jechał dłużej niż 10 sekund, a 80% wyprzedza mnie od razu bo droga jest pusta, chcesz zobaczyć jak powinny być budowane drogi rowerowe to zobacz na zachód za którym wciąż jesteśmy 100 lat do tyłu

Wrzucanie rowerzystów którzy potrafią jechać 30-40km/h a z góry spokojnie
alteron - @chosenon3: ścieżki są dobre w mieście gdzie jeżdżą janusze 5km/h i ruch je...

źródło: comment_1591900662l2oG4wR8wgmq5cuP69witi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@chosenon3: po 1. Powinni zabronić budowy nowych CPR. Po drugie - lepszą opcją byłoby zwęźić chodznik, a DDR wyznaczyc z jezdni, wszyscy byliby szczęśliwi. 3. Uwierz mi, że jak jedziesz setny czy dwusetny kilometr na rowerze, to wjazd na takie coś w najlepszym wypadku skończyłby się mdłościami. Kierowcy, którzy nie poruszają się więcej na rowerze niż 10km tego problemu niestety nie zauważą, a jestem ciekaw jaka byłaby reakcja, jakby oddali
  • Odpowiedz
@Pepe9248 ale tak marnie oznaczona ze dopiero w polowie sie zorientowalem ze ddrka leci, mimo ze byla po drugiej stronie to stwierdzilem ze skorzystam, warto bylo jakby takie ddry robili to bym ich nie unikal planujac trasy rowerowe, mimo wszystko i tak ten odcinek leci na czarna liste bo jest tam ddr.
  • Odpowiedz