Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Macie rodzinę która się wymądrza, a jest na pewien swój sposób wcale nie lepsza albo i gorsza?
Ja tak niestety mam, a od kiedy ledwo 18stka wleciała to słyszałem codziennie że mam iść do pracy, po miesiącu rozpatrywania od wbicia 18stki tak też zrobiłem. Poszedłem do lidla popracować i zarobić swoje pierwsze pieniążki, mama i reszta zadowoleni.
Przyszedł czas że skończyłem sobie szkołę średnia i postanowiłem uciekać z tego lidla bo to żadna przyjemność nie była, ciągłe zasuwanie i szef Janusz co obiecywał premię za nadgodziny których nigdy się nie otrzymywało. A jako że podczas nauki szkolnej uczyłem się zawodu i nadal uczę jako grafik 3D, wiecie jakieś animacje itp, od zawsze praktycznie mnie to interesowało. To zacząłem pracować zdalnie.

Od razu dałem znać rodzinie czyli mamie/babci i dziadkowi czyli osobom z którymi mieszkam aktualnie o mojej nowej pracy zdalnej z uśmiechem na twarzy. Jakie było moje zdziwienie gdy po 3 sekundach zaczęła się awantura że " grofiiik?? przecież to każdy gupi potrafi tworzyć z czego ty będziesz żyć? Praca fizyczna jest najważniejsza i żadna maszyna jej nigdy nie zastąpi. Grafik to nie jest żadna przyszłość "
Dalej zaczęli nadawać mi " ale jak to zdalnie?! to kto niby da Tobie tą wypłatę? A skond ty emeryture weźmiesz?? Kto Ci Jom da??? "
I oczywiście #!$%@? nie dało im się nic przemówić bo zawsze twierdza że mają więcej lat ode mnie i wiedzą więcej o świecie. Mówią to osoby którym szkoda wymienić kasy na #!$%@? kran który co tydzień ktoś go dokręca bo odpada. Bo zarabiają mniej ode mnie, jedynie wujek bo on ma firmę gdzie pracuje się " fizycznie " i może sobie na to pozwolić. A od babci jak się pytam jaką miała pracę jak była młodą osobą słyszę że pracowała w sklepach ciężko na dom. W pewnym momencie wydało się że nie ma żadnego wykształcenia, dzisiaj ma najniższą emeryturę i ciągle to że " pinionżków szkoda "
Aaa i bym zapomniał, jak nacisnę coś na klawiaturze żeby napisać coś w grafice i to usłyszą to od razu. Ty robisz tą grafike czy grosz w gry?? XDD Robiąc w nocy grafikę potrafią mi korki wyłączyć bo potrafię się zasiedzieć jak coś chcę dokończyć pilnie i często ludzie drą się na mnie że termin minął...

Jak mnie #!$%@? ten staroświecki stereotyp i jak próbuję coś im przetłumaczyć. To oni dalej swoje bo są " starsi " i wiedzą lepiej o życiu, taa. Matka z ojcem po rozwodzie co mają dług bo nie potrafili zarządzać pieniędzmi, a dzisiaj pracują na czarno wiedzą lepiej.
Facet mamy aktualny nie lepszy, on twierdzi że jak podwyższą w Polsce najniższe zarobki do 4 tysincy to nic nie wzrośnie z cenami bo jakoś Niemcy tyle zarabiają i mają podobnie. No #!$%@? XD.
Chciałem się tak wyżalić, co do grafika to mogę napisać że 4 tysiące jak na początki, ale dopiero co zaczynam. I nie potrzebuję być programistą 15k, ale #!$%@? mnie to że nic im się nie da przetłumaczyć. A jak coś chcę pokazać na necie że tak nie jest to słyszę " nie teraz "
Tera wypłata przyszła i mi porównywali że w tym lydlu to aktualnie teraz bym zarabiał tyle samo albo i wincyj! Ehh
#!$%@?ę 3 w nocy wybiła idę spać, może i mogę się wyprowadzić i mieć pewność że nikt mi korków w nocy nie wyłączy. Ale chciałbym sobie odkładać pieniądze a nie wydawać przez problemy " rodzinne "
Przepraszam za składnię, przymuliło mnie to wszystko...
#pracbaza #grafika #pracazdalna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ed6f78fa913fb53fa4e8525
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=========================...............] 62% (145zł/235zł)
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Macie rodzinę która się wymądrza, a...
źródło: comment_1591167494dbTGCaAnvNf9qXlKzb2klf.jpg
  • 39
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem jesteś tak samo roszczeniowy jak oni. Też dorastałem w toksycznym środowisku z matką podcinajacą skrzydła, podobnie do jakichś 3/4 moich znajomych i nikt nie pisał placzliwych wysrywów tylko oczywistą oczywistością było wydanie kilku stów na wynajęcie pokoju dla siebie. Wtedy też relacje z rodziną się poprawiają, najgorzej jest jak się siedzi sobie nawzajem na głowie. Ich też musi #!$%@?ć jak masz głośna klawiaturę (mechaniczna?) i tluczesz w nią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: chłopie, pierdul to. Wyprowadź się w #!$%@? i daj sobie spokój. Głupich nie zmienisz, nie po tylu latach kultu #!$%@? w tym kraju. Tu się po prostu promuje miernoty i byle jakość, a jak pracownik zna inny sposób na zrobienie czegoś, niż #!$%@? się po łokcie, byle tylko hehe szef widzioł, to w 80% przypadków się na człowieka pluje, że leser, #!$%@? i on się nie zna NA PRAWDZIWEJ ROBOCIE.
@AnonimoweMirkoWyznania: wyprowadź się na jakiś pokój gosciu, nawet do jakiejś małej miejscowości bo będziesz miał taniej skoro pracujesz zdalnie. Ja na szczęście mam normalną rodzinę i rodzice często sami mnie pytają o zdanie na większość tematów bo wiedzą, że bardziej nadążam za tym co się dzieje na świecie. Ojciec sam mnie namawiał żebym zaczął programować i dopóki się sam nie utrzymywałem to wykładał mi pieniądze na naukę. Sam mi mówił, żebym
@AnonimoweMirkoWyznania: Twoja rodzina ma w taki a nie inny sposób ukształtowany światopogląd i nie zmienisz tego. Ciężko mieć do nich oto pretensje, ponieważ to jakby wykracza poza ich możliwości zrozumienia. Wychowali się w zupełnie innym świecie niż Ty, w zupełnie innej rzeczywistości dorastali i żyli. Ktoś także im wpoił pewne zasady. Jedyne co możesz zdobić to uzbroić się w cierpliwość, pracować nad własnym rozwojem i dążyć do samodzielności. Nie oglądaj się