Wpis z mikrobloga

@klamkaodokna: trzeba się zmieniac :p
My co jakiś czas robimy tak, że jedno jest z młodym, a drugie ma chwile dla siebie. @LewaRenkaBoga: Kocham moje dziecko nad życie, lubię sie z nim bawić i spedzac czas- ale ciężko nazwać odpoczynkiem, gdy nie jesteś w sianie usłyszeć nawet swoich myśli i nieustannie musisz czuwac, żeby sobie gość krzywdy nie zrobił. Może że starszymi jest łatwiej, ja mam 2.5roczne dziecko i są
@klamkaodokna: zrobienie jedzenia zajmuje 5 minut, zresztą 4-5 latek sam sobie potrafi wziąć jakąś bułkę i dżem (i dlatego bułki mamy z reguły przekrojone).

Prawdziwa jazda jest teraz, nie ma przedszkola, dziecko się okrutnie nudzi, nawet z kolegą się na podwórku nie pobawi i przez to ciągle czegoś chce. Generalnie chce by cały czas się z nim bawić, a ja mam już odciski od klocków lego
Tak sobie wczoraj pomyślałem, że jak się ma dzieci to #!$%@? nie masz nigdy wolnego XD każdego dnia po robocie trzeba mu zrobić żreć czy coś XD, w dni wolne tym bardziej XD przecież to jakaś abstrakcja, jak można tak żyć?


@klamkaodokna: ale taką prawda! xD Może nie użyłbym dokładnie takich słów, ale tak jest. trzeba jakoś nauczyć się z tym żyć, zupełnie inaczej planować. To jest mega męczące.

A to
@klamkaodokna: Dlatego mam nadzieję, że teraz ludzie będą mądrzejsi, nie będą ulegali presji społeczeństwa i nie będą robili dzieci, kiedy szczerze tego nie chcą i czuja, że się nie nadają. A Ci, którzy rzeczywiście czują do tego powołanie i wiedzą, że sobie poradzą i będą umieli dobrze wychować, i nie wyżywać się na nich za #!$%@? życie niech sobie robią. Dzięki temu będzie mniej nieszczęśliwych dzieci że #!$%@? dzieciństwem.
ciężko to zrozumieć, mój kumpel mówi, że jak wraca z pracy do dzieci to jest czyste szczęście.


@zasadzka01: Myślę, że Ci co nigdy nie narzekają na dzieci to byli wychowani w takim duchu jak moja mama i teściową - "nic złego nie mowic o dziecku", "unikać narzekania", "teraz dziecko jest najważniejsze a nie ty", itd. Albo po prostu w duchu nie narzekania, nie mówienia negatywnych rzeczy innym.

Mogę się oczywiście mylić.