Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@klamkaodokna: Dopuki nie masz dzieci, to nawet nie wiesz ile czasu przewalasz nie wiadomo na co. Mnie się kiedyś wydawało, że nie mam czasu XD. Bywa ciężko, ale to przejściowe. Potem się okazuje, że dziecko ci zrobi śniadanie do łóżka, albo obiad. Ogólnie raczej bilans jest na minus, ale to trochę łagodzi. Tak na prawdę to problem dotyczy pierwszych 3-4 lat. Potem dzieci się robią dość samodzielne. Dla mnie przełomowe było
@zasadzka01: nie chciałbym w żaden sposób go oceniać, bo może po prostu ma taką twardą i pozytywną psychikę, jeśli tak to gratulacje.

No ale ciężko mi w to uwierzyć. Dodatkowo dochodzi potencjalnie fakt, o którym czytałem. Mianowicie statystycznie kobiety nie tylko więcej się zajmują dzieckiem, ale przede wszystkim więcej z tego czasu to jest taka robota utzrzymaniowa, monotonna, ciezka. A ojcom częściej przypadają te fajne elementy jak zabawa z dzieckiem.
@klamkaodokna no zależy jak masz w głowie poukładane, ludzie nie mają problemy dzielić swój czas z rodziną. A mówienie że nie masz wolnego to przesada. Masz dużo mniej, fakt, ale masz. No i czas z rodziną nie dla każdego to czas stracony albo źle spędzony ¯_(ツ)_/¯
Narodziny dziecka to wstrząs.
Mi dziecko urodziło się gdy miałem 26 lat. Okazało się że było o wiele wiele ciężej niż w ogóle przypuszczałem.
Jak widzę gościa co pisze "bajka i elo" to stawiam milion dolarów że nigdy nie miał dziecka i jedynie widział je w reklamie gerbera.
Dziecko jest tak absorbujące że masz wolny czas tylko gdy śpi. Żąda uwagi prawie w każdej minucie, jak ktoś nie miał dziecka to nie