Wpis z mikrobloga

Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
@lunaria: jezeli chlopak z ktorym dopiero zaczelismy sie spotykac ma dziwne akcje, ktore ci sie nie podobaja to lepiej od razu zrezygnowac niz liczyc, ze sie zmieni. Nauczyc sie szukac partnera, ktory szanuje, okazuje milosc, nie boi sie mowic o uczuciach- to zwlaszcza ciezkie dla osob z troche patologicznych rodzin gdzie nie okazuje sie milosci, trzeba sie tego nauczyc. Poczytac pare psychologicznych ksiazek by przetrawic traumy dziecinstwa. Najczyc sie dwoch, trzech
@motokate oj tak ( ͡° ʖ̯ ͡°) miałam przygodę z gastronomia i bardzo dobrze, bo doświadczyłam jak okropni są ludzie jak tylko czują się choć trochę lepsi/ważniejsi ( ͡° ʖ̯ ͡°) a teraz wróciłam z Rossmana w którym mnie aż zamurowało jak się klientka zwraca do sprzedającej, bo tej nie było przy kasie a coś ustawiała na półkach, z taką pretensja w glosie do
@lunaria kupic sobie nóż, scyzoryk - dobry na lata. Ćwiczyć, uprawiac sport zawsze, regularnie. Dbać o zęby. Odkładać część każdego dochodu i nie ruszać oszczędności. Szanować ludzi i ich pracę. Dbać o swoje rzeczy. Rozumieć jedzenie, poznać podstawy dietetyki. Nauczyć się słuchać i prowadzić duskusje. Majsterkować, uczyć się jak działają różne rzeczy. Nie bać się próbować. Ponosic odpowiedzialność za swoje błędy z podniesiona głowa. Uczyć się odwagi i szczerości. Nie zdradzać swoich
@droidmaszyna tak (: w necie jest mnóstwo przepisów na różne mieszkanki, ale ja po prostu do spryskiwacza wlewam wodę z octem i olejkiem żeby aż tak nie capiło. Ocet też ci świetnie pozbędzie się kamienia z baterii (:
@lunaria Trzymaj wszelką dokumentację w segregatorach i koszulkach na dokumenty, najlepiej przypisując im kategorie na karteczkach samoprzylepnych o różnych kolorach. Ja przez większość życia trzymałem dokumentcje luzem i zawsze dostawałem małego ataku paniki kiedy trzeba było coś znaleźć do załatwienia sprawy w urzędzie, na uczelni, z samochodem itp. Kiedy w końcu je uporządkowałem to znalezienie czegokolwiek zajmuje mi minutę zamiast paru godzin i dużo mniej stresu że coś przeoczyłem.
@LosowyCiagZnakow o to to, dokładnie o coś takiego mi chodzi, ja mam tylko karteczki na teczkach z racji braku miejsca, ale właśnie nauczyłam się tego po paru histeriach i rwaniu wlosów, bo wiadomo, że jak nie masz czegoś na papierze to się dyndaj ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lunaria: Odpowiadam głównie, żeby sobie tego nie zgubić, bo masa tu przydatnych porad.

Od siebie dodam - zawsze lepiej być całkiem przeciętnym na tle ludzi, którzy cię otaczają, bo to pcha cię dalej do rozwoju. Jeżeli wybijasz się na tle twojego grona ogarnięciem, ambicją i szeroko pojętą erudycją/inteligencją, to znaczy, że ludzie dookoła ciebie nie pchają cię do przodu. A w te naprawdę cenne relacje inwestuj, poświęcaj tym ludziom sporo czasu.