Wpis z mikrobloga

  • 642
Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
  • Odpowiedz
via Android
  • 17
@talmeisa nadaje! sama się przesiadłam na szorowanie wszystkiego wodą z octem i olejkiem lub sodą, potwierdzam jako cebula i alergiczka ʕʔ
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Bolek122 czyli mówisz, że edukacja seksualna to protip ( ͡° ͜ʖ ͡°)- ej, tego sposobu sznurówek nie znałam, aż spróbuję, nie wiem jednak czy mój mózg się przestawi :D
  • Odpowiedz
@lunaria: Dbanie o siebie i swój wygląd (siłownia, kosmetyki, higiena, zdrowie itp.) już od młodości to najlepsze co można zrobić i jak będziesz starsza/y to sobie podziękujesz (o wiele prościej jest zapobiegać niż leczyć skutki)
  • Odpowiedz
via Android
  • 13
@cptKaladin prawda, bo potem mniej czasu i chęci i wieczne wymówki, im szybciej ogarniesz dobre nawyki tym potem nie będziesz patrzył w lustrze na tego nieatrakcyjnego spaślaka z niejędrnym ciałem ( ͡º ͜ʖ͡º) tu już najlepiej jak rodzice zaszczepiają to w dziecku
  • Odpowiedz
@lunaria: nwm, ziemniaki pokrojone w małe kawałki szybciej się gotują. Takich kreatywnych koncepcji jest cała masa. Jak gotuję jakiś obiad to zmywam sobie naczynia użyte do przygotowania na bieżąco. Dzięki temu nie mam później całego stosu do zmywania
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@TheAwaken o dziwo jest to nieoczywiste, długo myślałam że zmywanie po obiedzie dopiero jest okej, ale przecież po obiedzie nikomu się nie chce i tak rośnie kupka z całego dnia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@lunaria: a no. Kolege z tymi opatrunkami to trochę poprawię. Przeważnie ma się zawsze pod rękę jakiś ręcznik papierowy, chusteczki. Wiec to przykładamy i wystarczy znaleźć taśmę czy może nawet jakąś gumką recepturką to okleic
  • Odpowiedz
@lunaria nie warto gromadzić za dużo ;D im większy kosz na śmieci tym lepiej, nieznany skrót nigdy nie okazuje się dobrym pomysłem, aaaaa i u mnie kubeczkowe mycie włosów :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@paula_pila tak tak tak! I zasada najpierw kończę jedna rzecz dopiero kupuje kolejna! I też tak, kubeczkowe mycie było wielkim objawieniem, zapomniałam o tym, nie dość że głowa lepsza to jaka cebula :D
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 245
@lunaria: pewnie śmieszne, ale pomidory krój nie z boku, ale na leżąco, od dupki (w sensie pomidor połóż bokiem). Dzięki temu uzyskasz fajne zbite gwiazdki, a nie wypływający sok i rozwalone plasterki. ( )

No i jak masz tępy nóż, to najpierw wbij koniuszek, by rozerwać skórkę, a potem cięcie będzie szło zgrabnie rach-ciach.

Z tymi gwiazdkami dowiedziałam się niedawno. Od razu moje życie i wygląd
c.....a - @lunaria: pewnie śmieszne, ale pomidory krój nie z boku, ale na leżąco, od ...

źródło: comment_15880940037sBex6k15UBTlklbBTql7f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 54
@czar_Pekla ej, tego o pomidorach nie znałam, dzięki, wypróbuję od razu! Przypomniało mi to jak się nauczyłam prawidłowego i szybkiego sposobu krojenia cebuli w kostkę! :D

Kubeczkowe mycie włosów to albo sobie zamawiasz np. z ali spieniacz albo do jakiegoś starego pojemniczka wlewasz kapkę szamponu, dodajesz wody i potrząsając spieniasz. Powstała pianę nakładasz na skalp - przez to zuuzywasz bardzo mało kosmetyku, piana ładnie myje a twoja, szczególnie jeśli jest wrażliwa, skóra
  • Odpowiedz