Wpis z mikrobloga

  • 642
Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@lunaria: Jeśli ktoś ci się podoba, ale wiesz, że nie wyjedziesz z friendzonu to lepiej zerwij relacje już teraz. Zaoszczędzisz sobie wielu zmartwień w przyszłości. A im szybciej się z tego wyleczysz tym lepiej dla ciebie.
  • Odpowiedz
Podasz najdłuższych wakacji życia, czyli w przerwie między maturą a rozpoczęciem studiów:
nie siedzieć w domu tylko znaleźć pierwszą pracę, będzie się miało trochę hajsu, dwa jak popracuje się u Janusza to dojdziesz do wniosku, że warto robić studia żeby nie musieć nigdy pracować w gówno robocie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 14
@lunaria zawsze miej w domu zapasowe żarówki i baterie - są to rzeczy o których na codziennych zakupach zawsze się zapomina a jak masz zapas to są jak znalazł.
  • Odpowiedz
Mieso sie smaży na mega rozgrzanej patelni i nie miesza sie w nim ani nie przewraca az sie zezłoci;
Płyn mineralny trzeba zmyć z twarzy.
Roz nakłada sie na podkład a nie na puder
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@jackwalker303 możesz zacząć np. od dziewczyn z piggypeg, strona/fb/insta/teraz chyba zaczęły z podcastem, analizują produkty i uczą, bardzo dobra robotę laski robią (: a z rzeczami o włosach no to wiadomo że wwwlosy/Agnieszka Niedziałek/napieknewlosy.pl (:
  • Odpowiedz
pewnie śmieszne, ale pomidory krój nie z boku, ale na leżąco, od dupki (w sensie pomidor połóż bokiem). Dzięki temu uzyskasz fajne zbite gwiazdki, a nie wypływający sok i rozwalone plasterki. ( )

No i jak masz tępy nóż, to najpierw wbij koniuszek, by rozerwać skórkę, a potem cięcie będzie szło zgrabnie rach-ciach.


@czar_Pekla: ja jeszcze przed krojeniem wycinam mu dupkę, a skrajne plasterki kroję maksymalnie
  • Odpowiedz
@lunaria: szczególnie młodszym chłopakom doradziłbym jeść Danonki bez łyżeczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fajny pomysł z tymi nieoczywistymi protipami :)
  • Odpowiedz
  • 120
@lunaria: słowa @Aokx:
- nie ważne jakie studia skończysz, ważne, że skończysz, bo ameby w HR-ach po kulturoznawstwie i tak nie mają pojęcia, ważne że tytuł
- najważniejsze w znalezieniu dobrego zajęcia jest pokazanie potencjalnemu pracodawcy, że potrafisz więcej niż inni, nie że miałeś lepsze oceny
- goniąc za kobietami stracisz pieniądze, goniąc za pieniędzmi zyskujesz kobiety
- ta dziewczyna którą tak kochasz jak masz 20 lat najprawdopodobniej nie będzie
  • Odpowiedz
@lunaria: ktoś już powiedział to wyżej:
- odkurzacz automatyczny i bębnowa suszarka do prania pozwolą zaoszczędzić masę czasu w ciągu tygodnia.
Od siebie dodam, że warto zainwestować w oczyszczacz/nawilżacz do powietrza, zwłaszcza jak się jest alergikiem/astmatykiem.
  • Odpowiedz
@lunaria:
1. Skarpetki/gacie itp najlepiej trzymać w wysuwanych Pojemnikach.
2. Wyrzuć wszystkie swoje skarpetki i kup 50 par takich samych. (Wcześniej oczywiście sprawdź czy są dobre) - nawet nie wiesz jakie moje życie dzięki temu stało się proste.
3. Życiowy minimalizm - nie potrzebujesz do życia wiele rzeczy, nie zbieraj przedmiotów i tak się nie przydadzą.
4. Markowe drogie ciuchy, jeżeli nie są faktycznie lepsze jakościowo - są dla mentalnych biedaków.
  • Odpowiedz
@lunaria: to jest chyba jeden z najlepszych postów jaki przeczytałem tu od dwóch lat...
Pracuj mądrze a nie ciężko.
Ucz się języków zamiast tracić czas na głupoty.
Nigdy nie pal papierosów.
Szanuj ludzi, rozmawiaj z nimi i trzymaj się tych którzy na to zasługują.
Zacznij trenować, jeśli ci się coś nie spodoba szukaj czegoś innego aż znajdziesz.
Dbaj o zęby i swój ogólny wygląd.
Staraj się czerpać radość z każdej codziennej
  • Odpowiedz