Wpis z mikrobloga

Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
1. Jeżeli wydaje Ci się że rok (nauki, ćwiczeń) to za dużo żeby osiągnąć jakiś cel to pomyśl sobie że jakbyś zaczął/zaczęła realizować ten cel rok temu to już byś to osiągnął/osiągnęła.
2. Myj zęby, używaj niteczek, wzmacniaj plecy ćwiczeniami, siedź prosto, używaj filtra niebieskiego światła i okularów z antyrefleksami.
3. Nie przejmuj się tym co myślą inni (nie robią tego za często).
4. Nie rób niczego żeby przypodobać się innym tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Bolek122: @lunaria: Często tak mam, że jak coś gotuję i skończę to zabieram się za jedzenie dopiero jak pozmywam. :)

Do mycia okien najlepsza jest pielucha tetrowa, a nie ręczniki papierowe. Do tego jest ekologiczna, bo można ją uprać.

Co to jest irygator do zębów?

No i nie przyzwyczajaj dzieciaków do słodyczy. Ja ich zawsze miałem w opór, a dziś jestem chyba uzależniony od cukru. Cukier to narkotyk i mówię
@lunaria: @lunaria: Akurat czytanie składów kosmetyków nie ma aż tak dużego sensu kiedy nie mamy kierunkowego wykształcenia - producenci używają w składach gotowych formuł, a i niektóre składniki przestają być szkodliwe/stają się aktywne tylko w konkretnym zestawieniu (tak oto na przykład najmniej podrazniajacy mnie żel do twarzy ma na początku składu.. SLS:) )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@lunaria: jak będzie się tak szybko ściągać skurke z sisiora i zakładać z powrotem to po pewnym czasie wyleci z niego takie białe siku (Nie wiem co to i po co, ale takie dziwnie przyjemne uczucie).

Jakbym to wiedział jak byłem młodszy, jak miałem np. 30 lat to byłoby super. Ja się dopiero przedwczoraj dowiedziałem z inrernetu, a mam 52 lata.