Wpis z mikrobloga

Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
@lunaria: i jeszcze jedna rada, też ogólna :)
Nie warto być perfekcjonistą i odrzucić pogląd "Doskonale albo wcale". Zawsze jest coś pomiędzy i taki wynik też może być satysfakcjonujący. Nie wiem czy Ci taka rada się przyda, ale ja bym chciał ją usłyszeć parę lat temu. Ciśnienie na jak najlepszy wynik często mnie demotywowalo albo sprawiało, że całkowicie porzucałem różne plany, cele.
@lunaria Kolejna porcja:
1. Zamień szczoteczkę na soniczną.
2. Nie przepłacaj za płyn do płukania ust bez alkoholu. Płyn z biedronki ma niemal identyczny skład jak listerine a przy tym jest o połowę tańszy.
3. Klasyczne mydło w kostce, nawet importowane z Włoch jest wciąż tańsze w użytkowaniu niż mydło w płynie.
4. Dla facetów: golenie maszynką na żyletki jest o wiele tańsze i skuteczne niż golenie się maszynką elektryczną.
5. Dla
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@lunaria: skrobaczka do ziemniaków można odbierać warzywa i robić chipsy. Myć naczynia najwcześniej, aby resztki się nie zeschly. Wycieraczki samochodowe nadają się do mycia okien. Zamiast napojów można kupić koncentrat do rozrabiania z wodą. Równo pokrojone frytki równiej się skaza. Zamiast pianki do golenia można użyć mydła. Kupno lutownicy i naprawianie słuchawek bardziej się opłaca.
@lunaria: Często zmieniaj pracę.
1. Pracujesz całe życie na luzie, bo wiesz, że i tak odchodzisz.
2. Uczysz się nowych rzeczy.
3. Z czasem zarabiasz coraz więcej.
4. Po kilku latach masz tak ogarnięte rozmowy kwalifiakcyjne, że zatrudnią cię wszędzie.
5. Zaczynasz rozumieć jak funkcjonuje biznes, a nie tylko praca.
6. Zdobywasz sporo doświadczenia tylko dzięki temu, że robisz coś innego.
7. Możesz w nowej pracy sprzedać pomysły z poprzednich prac.
@C8H18 bardzo mi pomaga, bo jestem identyczna :) wiedza, że czegoś nie zrobię w stuprocentach idealnie sprawia, że w ogóle tego nie robię ¯_(ツ)_/¯ albo tak bardzo skupiam się na detalach tracąc czas, że potem, z deadlinem muszę rwać włosy z głowy i osiągnąć jakiś okropny kompromis i i tak wychodzi nieperfekcyjnie, ja jestem wymęczona i zamiast się cieszyć to zdemotywowana. Dzięki, fajnie wiedzieć, że są też inni i że da się
@lunaria nie trać czasu na bzdety i ludzi którzy są go niewarci a wprowadzają tylko mętlik i chaos. Naucz się szanować innych i nie oceniaj ich po wyglądzie bo nigdy nie wiesz co przeżyli. Szanuj czas. Szanuj kasę. Dbaj o siebie. Nie staraj się imponować nikomu ani się przypodobać. Z wiekiem uświadomisz sobie jak mało tak naprawdę od ciebie zależy w życiu dlatego trzeba mieć pokorę. Kochaj swoich bliskich i nie chowaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@lunaria:
1. Naucz się angielskiego płynnie, inne języki wskazane.
2. Dbaj o hasła w różnych serwisach. Zawsze używaj innego. Korzystaj z jakiegoś programu do trzymania haseł, np. KeePassa. W głowie musisz mieć tylko kilka: do głównej poczty (tam będą przychodzić maila do resetowania haseł, gdybyś zgubiła bazę haseł), konta bankowego i do szyfrowanych dysków (o ile posiadasz).
3. Miej wykupione alerty w BIK-u i innych miejscach, gdzie sprawdzane są nasze dane