Wpis z mikrobloga

Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 245
@lunaria: pewnie śmieszne, ale pomidory krój nie z boku, ale na leżąco, od dupki (w sensie pomidor połóż bokiem). Dzięki temu uzyskasz fajne zbite gwiazdki, a nie wypływający sok i rozwalone plasterki. ( )

No i jak masz tępy nóż, to najpierw wbij koniuszek, by rozerwać skórkę, a potem cięcie będzie szło zgrabnie rach-ciach.

Z tymi gwiazdkami dowiedziałam się niedawno. Od razu moje życie i wygląd
c.....a - @lunaria: pewnie śmieszne, ale pomidory krój nie z boku, ale na leżąco, od ...

źródło: comment_15880940037sBex6k15UBTlklbBTql7f.jpg

Pobierz
@czar_Pekla ej, tego o pomidorach nie znałam, dzięki, wypróbuję od razu! Przypomniało mi to jak się nauczyłam prawidłowego i szybkiego sposobu krojenia cebuli w kostkę! :D

Kubeczkowe mycie włosów to albo sobie zamawiasz np. z ali spieniacz albo do jakiegoś starego pojemniczka wlewasz kapkę szamponu, dodajesz wody i potrząsając spieniasz. Powstała pianę nakładasz na skalp - przez to zuuzywasz bardzo mało kosmetyku, piana ładnie myje a twoja, szczególnie jeśli jest wrażliwa, skóra