Wpis z mikrobloga

NIE MA ISTOTNEJ RÓŻNICY W HIPERTROFII mięśni pomiędzy zakresami 4, 8 i 12 powtórzeń pod warunkiem zachowania tej samej objętości treningowej.

RÓŻNICA W ZWIĘKSZANIU SIŁY MIĘŚNIOWEJ ISTNIEJE na korzyść mniejszego zakresu powtórzeń.

Badanie przeprowadzono na "niewytrenowanych" mężczyznach na podstawie wyciskania na ławce - więc czy warto brać pod uwagę to u średnio zaawansowanych/zaawansowanych? Na pewno kolejny dowód, że mit "x na siłę, x na masę" jest w DUŻYM stopniu mitem patrząc głównie na hipertrofię.

Link do badania, gdzie jest opisany materiał i metody:


Link do IG gościa, którego warto obserwować:


#mikrophysio #mikrokoksy #mirkokoksy #trening #silownia
Poemat - NIE MA ISTOTNEJ RÓŻNICY W HIPERTROFII mięśni pomiędzy zakresami 4, 8 i 12 po...

źródło: comment_1587377854t2gPtoyYVHBQHLV1F9DjJ0.jpg

Pobierz
  • 27
@DywanTv: Jaśnie Pan wybaczy, że podałem link do badania, które ma 5 dni i nie jest jeszcze ogólnodostępna pełna wersja dla plebsu, czyli dla osób, które nie płacą $$$ za miesięczny dostęp do bazy danych z artykułami. Wybaczy również, że pod tagiem, który jakiś czas temu sobie wymyśliłem wrzucam różne materiały, gdzie główną ideą była wymiana własnych zdań i doświadczeń, a nie przypie*dalanie się o takie szczegóły.

Badanie ma byc
@Poemat: Wydaje mi się, że już były badania z podobnymi wnioskami. W sumie to robienie większej ilości powtórzeń jest po prostu oszczędnością czasu poświęconego na jednostkę treningową, no i oczywiście układu nerwowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DywanTv: no właśnie dlatego pytam, czyli badania bez sensu. Początkujący nie mają żadnego przyrostu siły tylko uczą się samego ruchu przez co więcej biorą z treningu na trekint
@paw4da: To co napisalem, ze "badanie bez sensu" to byl zart. Kazde badanie ma sens. Tutaj mamy jedynie wycinek badania no i jedno badanie nie powinno stanowic o czymkolwiek. Trzebaby takie samo bdanie przeprowadzic na ludziach roznej rasy, o roznym stopniu wytrenowania, powtorzyc je w kilku zespolach badawczych i dopiero wtedy mozna wyciagac w miare pewne wnioski. Takie jedno badanie moze najwyzej wskazac jakas droge.