Wpis z mikrobloga

Wiecie jaka jest prawda? Nie ma życia po śmierci. Umrzecie i zgnijecie jak każde żywe stworzenie we wszechświecie. Wasza świadomość zniknie i będzie tak jak podczas spania bez snów, lub jak przed waszymi narodzinami. Wiem to bo nie ma żadnych wiarygodnych przesłanek, że jest inaczej.

Szukacie nadziei przed uniknięciem tego losu w kłamstwach, których jedynym celem było i jest utrzymywanie waszego dobrego samopoczucia. Dlatego wolicie uwierzyć w największe dyrdymały by tylko się pocieszyć. Może nawet nie robicie tego całkiem świadomie, tylko wasz mózg próbuje odganiać tak natrętną i bolesną prawdę byście mogli normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Nie jestem może szczęśliwszy od was, może nawet nie mądrzejszy, ale jestem ze sobą chociaż szczery.

Nie czujecie w głębi siebie tej prawdy? Nie uciekacie od tych myśli przed snem włączając muzykę? Może zdobądźcie się na odwagę i posłuchajcie prawdy w sobie, życie jest jedno i za krótkie by spędzić je w kłamstwie - nawet najpiękniejszym.

#bekazkatoli #oswiadczenie #takaprawda
  • 175
@boguchstein bo chodzi o to, że to co wytworzy mózg, jest sztuczne i zależy wyłączenie od otoczenia, a prawdziwa/pierwotna jest świadomość jest w dziecku po urodzeniu, w tym filmie to jest dobrze wytłumaczone, że dziecko do 18miesiaca jakoś nie rozpoznaje się w lustrze, bo nie ma powiązania z ciałem, wszystkie procesy związane z ego są tworzone później, definicje mam właśnie taką jak podałeś, jeśli stoją na przeciw siebie dwie osoby to rzeczywiscie
@boguchstein: no ale to szczęście w niebie to ma być coś, czego się nie da pojąć. Więc takie porównanie nie jest chyba celne. Zresztą żadne nie jest celne, skoro porównujesz z czymś, czego się pojąć nie da.
@boguchstein: no ale to jest rajskie szczęście niezrozumiałe dla człowieka. Mamy też jakąś definicję boga, człowieka i bytu, ale nie da się zrozumieć, że Jahwe, Jezus i Duch Święty to jeden bóg w trzech postaciach, a nie osobne bóstwa czy półbogowie.
@Bover: najczęściej opowiada o rzeczach, których ludzie nie rozumieli, a jak rozumieli, to na swój prymitywny sposób, dlatego biblia nie różni się bardzo od innych kultów. Stary tesament jest pełen opisów składania ofiar i innych wierzeń typowo prymitywnych ludzi. Nie zmienia to faktu, że brak nam dowodów na odróżnienie jednej religii od drugiej, jednej interpretacji tej religii od drugiej, a tym samym brak nam dowodów, że cokolwiek tam zapisane, ma jakiś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boguchstein: @lakukaracza_:

Macie parcie żeby wszystko kwantyfikowac, wyliczać. Tym lepiej dla gg_jap - wbrew pozorom to co mówi @gg_jap ma pewne oparcie w... Fizyce i neurologii.

Polecam temat kwantowej świadomości oraz roli mikrotubulek w mózgu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) teraz jest to hipoteza. Kiedyś? Kto wie.