Wpis z mikrobloga

Wiecie jaka jest prawda? Nie ma życia po śmierci. Umrzecie i zgnijecie jak każde żywe stworzenie we wszechświecie. Wasza świadomość zniknie i będzie tak jak podczas spania bez snów, lub jak przed waszymi narodzinami. Wiem to bo nie ma żadnych wiarygodnych przesłanek, że jest inaczej.

Szukacie nadziei przed uniknięciem tego losu w kłamstwach, których jedynym celem było i jest utrzymywanie waszego dobrego samopoczucia. Dlatego wolicie uwierzyć w największe dyrdymały by tylko się pocieszyć. Może nawet nie robicie tego całkiem świadomie, tylko wasz mózg próbuje odganiać tak natrętną i bolesną prawdę byście mogli normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Nie jestem może szczęśliwszy od was, może nawet nie mądrzejszy, ale jestem ze sobą chociaż szczery.

Nie czujecie w głębi siebie tej prawdy? Nie uciekacie od tych myśli przed snem włączając muzykę? Może zdobądźcie się na odwagę i posłuchajcie prawdy w sobie, życie jest jedno i za krótkie by spędzić je w kłamstwie - nawet najpiękniejszym.

#bekazkatoli #oswiadczenie #takaprawda
  • 175
@boguchstein Nie czytałem postu i czy ktoś o tym wspominał ale obecna wiara chrześcijańska bardzo różni się od tej prawdziwej i zależy jak się ją interpretuje, nigdzie w Biblii nie ma o cierpieniu po śmierci ani o piekle, które zresztą zostało wymyślone w późniejszym okresie
@lakukaracza_: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypomnij sobie, cośmy widzieli, jedyna,
W ten letni tak piękny poranek:
U zakrętu leżała plugawa padlina
Na ścieżce żwirem zasianej.

Z nogami zadartymi lubieżnej kobiety,
Parując i siejąc trucizny,
Niedbała i cyniczna otwarła sekrety
Brzucha pełnego zgnilizny.

Słońce prażąc to ścierwo jarzyło się w górze,
Jakby rozłożyć pragnęło
I oddać wielokrotnie potężnej Naturze
Złączone z nią niegdyś dzieło.

Błękit oglądał szkielet przepysznej
@lakukaracza_ Masz rację ale to tak nie działa. Jeśli ludzie tego potrzebują aby móc przebrnąć przez ten marny żywot to to dostają. Wyobraź sobie że Cię posluchano i np wskutek tego większość wpadła w depresję a następnie samobój? Szybko zostalbyś kapłanem pasącym owieczki aby im pomóc. #pdk KS.Kazimierz
mogą mówić, że niewierzący żyje w kłamstwie, ale ciężar dowodu jest na wierzącym( ͡° ͜ʖ ͡°)


@boguchstein: Ciężar dowodu spoczywa na wysuwającym tezę, a nie na "wierzącym" lub "niewierzącym"

Skoro OP wysuwa tezę, to ma jakieś dowody na jej podparcie czy tak sobie #!$%@??
@KevinMalone: Wiem, jak i moja rodzina, ze coś po śmierci istneje i ze jestesmy w jakimś stopniu nadal świadomi. Udowodnił mi to mój dziadek, który zmarł na raka. Po jego śmierci zaczęły się dziać w domu i nie tylko takie rzeczy że każdy człowiek zachwiałby się w swoim światopogladzie.

Już w dniu pogrzebu, w nocy po tym dniu, mój ojciec słyszał że poruszają się papiery leżące na ławie, (powiedział mi o