Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Zabłociu już powyżej 13tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 17 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 25k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (5000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 3500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad 3/4 wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie zamiast trzymać kasę no lokacie to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

Dziękuję premierze Morawiecki. Dziękuję prezydencie DUDA. Dziękuję prezesie kaczyński że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie na Zabłociu.
Myślicie że przez coronawirusa ceny spadną? jest tak szansa?

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #duda #wypad2020 #bekazpisu #koronawirus #deweloperka #kupnomieszkania #mieszkania #przegryw #zalesie
S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Zabłociu już powyż...

źródło: comment_1586548258svqZT43nOCLIWcBwxLSFkV.jpg

Pobierz
  • 28
@Scaab: Z tymi mieszkaniami to rzeczywiście jaja są jak #!$%@?. Tu chodzi o to,że kupują często po kilkanaście mieszkań i albo handlują nimi albo wynajem krótkoterminowy. W Polsce utarło się aby mieć mieszkanie na własność a niestety obecnie panuje bum. W dłuższej perspektywie mieszkania w dużych miastach będą rosnąć,w mniejszych gwałtownie spadać a czy koronowirus wpłynie na rynek mieszkaniowy? Pewnie w jakimś stopniu tak ale nie spodziewałbym się jakiegoś gwałtowne spadku
@Scaab: nie spadna. Wg szacunków NBP mieszkania są kupowane w 70% za gotówkę ale trzeba wziąć pod uwagę ze do tej sumy wliczono gotówkę z wkładu własnego do kredytu hipotecznego. Takze moze ten odsetek spadnie do 60%. Skad ludzie maja pieniadze? Z biznesow, spadki, oszczednosci, czesc to kapitał zagraniczy i korporacyjny. Nazbiera sie.
@Scaab: szansa jest znikoma, bo jak sam zauważyłeś mieszkań nie kupują zwykli zjadacze chleba, tylko Ci których stać na inwestycje. Zatem bezrobocie wśród zwykłych pracowników czy spadki pensji nie będą miały wielkiego przełożenia. Trochę spadną odstępne za najem. Natomiast nadpodaż taniego pieniądza na rynku spowoduje wzrosty cen nieruchomości. Epidemia już zwiększyła zainteresowanie większymi mieszkaniami bo dopiero teraz ludzie odczuwają jakie słabe jest mieszkanie na 50m2.
PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny.


@Scaab: Ale jesteś naiwny Mirku. Nigdy tego nie zrobią, bo za dużo hajsu zarabiają na wynajmie. Wierzysz, że jakiś polityk się Tobą przejmuje. Litości, proszę Cię.
Wpis sprzed tygodnia :
"Jestem programistą seniorem, zarabiam 16k ale i tak ciężko mi się utrzymać w polsce przy moich zarobkach, nie rozumiem jakim cudem ci wszyscy ludzie co zarabiają po 3-4k jeszcze nie zdechli.

Oto moje koszta stałe:
-rata za mieszkanie - 3k
-rachunki - 0.6k
-rata za samochód - 2.5k
-paliwo - 0.5k
-zakupy - jedzenie,chemia,duperele - 3k
-psycholog - 1.4k
-alimenty - 2.5k
-Ortodontka - 0.3k
-Rozrywki (netflix, hbo,