Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@styslaw: jak mogę to zawsze wybieram paczkomat i od lat wszystko wygląda sprawnie i szybko. Ostatnio miałem jedyny problem, gdy jak chciałem otworzyć zdalnie paczkomat to nie otworzyły mi się drzwiczki mimo, że na tel wyświetlił mi się komunikat o wyjęciu paczki i zakończeniu całego procesu. Ale tu udało mi się dodzwonić i załatwić sprawę od razu. Trochę to trwało bo stałem przy paczkomacie ok. 40 min ale to rozumiem bo
@vauecki: Tylko frustracja, nie żadne endorfinki. W ciągu ostatniego miesiąca poczta polska ma do mnie 100% niedostarczonych paczek, w tym jedna, która rzekomo ma mój podpis pod odbiorem, i której na oczy nie widziałem.

Inpost idealny nie jest, ale generalnie jest ok.
@GaiusBaltar Ja wyrażę zgoła odmienną opinię - Poczta Polska nigdy nie zniszczyła i nie zgubiła mi żadnej przesyłki. A korzystam z niej co najmniej raz w tygodniu od kilku lat. Raz poproszono mnie o wysyłkę przez paczkomat InPostu - paczka wróciła do mnie kompletnie zniszczona. Żeby tego było mało, miała ślad buta na sobie, jakby ktoś perfidnie ją podeptał. InPost reklamacji nie przyjął ¯_(ツ)_/¯
@3cytryny: @GaiusBaltar:

Ale przed koronawirusem miałem śmieszna sytuacje z paczkomatem xD
Takie tldr;
Baba przedemna nadawała paczkę. #!$%@? zaparkowała wcześniej auto.
Ktoś zaczął mega trąbić na jej auto wiec po zamknięciu skrytki pobiegła do auta i odjechała.
Patrzę, ze nadawanie paczki na ekranie no to klikam anuluj.
Otworzyło mi jej skrytkę xD
Potem ogólnie zmarnowałem pol h żeby to wyjaśnić na infolinii i tam się dodzwonić.

Także może czasem ludzie
@Vladimir_Kotkov: Pamiętam, zdarzały im się opóźnienia - ale z tym się liczę. Prezenty zamawiam minimum miesiąc przed świętami.

Poczta polska po prostu nie dostarcza do mnie pierwszego awiza (nie mówiąc o paczce, mimo, że jestem z reguły w domu). Listonosz (Ukrainiec) nie umie wypisać - pierwsze co do mnie przychodzi to wydrukowane awizo powtórne. Składałem kilka reklamacji, nic nie wynikło.

Raz przez taką akcję odebrałem wezwanie ze skarbówki po terminie. Jeśli
chyba nie pamiętasz jaki był hejt na inpost przed świętami gdzie nie wyrabiali i było mnóstwo fakapów


@Vladimir_Kotkov: przy poprzednich świętach? W 2018 tak było, ale w zeszłym roku w święta już dali radę
bo w odróżnieniu od poczty polskiej nie kradnie/nie gubi paczek


@GaiusBaltar: zdarza im się rozdupcyć, zgubić również. natomiast nie jest partyjną stołkownią jak PP, nie jest również zwolniony z VATu jak PP a mimo to, miażdży PP na każdym kroku.
bo w odróżnieniu od poczty polskiej nie kradnie/nie gubi paczek.


@GaiusBaltar: Według UOKiKu żaden z operatorów działających na polskim rynku nie wyróżnia się pod tym względem ani na plus ani na minus. Jedyna różnica jest taka, że jak będziesz narzekał na fanpage InPostu to dostaniesz shadowbana. ¯\_(ツ)_/¯
@piker: Nie mam facebooka, więc nie wiem. Różnicą jaką zaobserwowałem pod dwoma adresami, na jakie dostarczam jest to, że Paczkomaty są generalnie ok (sporadyczne opóźnienie), a z pocztą przy około połową przesyłek są problemy. A to brak awiza, a to zgubione coś, a to paczka 48 idąca przez tydzień. Może takie są realia tylko w Krakowie, ale cóż - w Krakowie odbieram 95% przesyłek.
@GaiusBaltar: Ty porównujesz dwie różne usługi. Logistyka usług z odbiorem w punkcie jest o niebo prostsza, niż doręczeń do klienta. Jak porównujesz Paczkomaty to z Automatami Pocztowymi czy innymi ParcelShopami, serwis paczkowy to konkurencja dla kurierskiego.

To tak, jakbyś porównywał internet w Orange z internetem w Plusie, ale u jednego stacjonarny a u innego mobilny.
@piker: Porównuję swoje odczucia na temat dwóch konkurencyjnych usług. Gdyby poczta oferowała "paczkomaty", chętnie z nich bym skorzystał - ale nie oferuje (przynajmniej nie w mojej okolicy).

Tam, gdzie tylko mogę wybieram paczkomaty inPost, ale niestety wiele przesyłek zagranicznych, i korespondencja urzędowa dochodzi (albo raczej nie dochodzi) pocztą - nie mam na to żadnego wpływu, i muszę z ich "usług" chcąc niechcąc korzystać. Dodatkowo poczta polska jest dofinansowywana z moich podatków,