Wpis z mikrobloga

Najpiękniejszy samochód w historii świata cz.2

Czasami gdy idę ulicą i widzę zaparkowaną Alfę 159, mówię do siebie w duchu

O, fajna ta nowa Alfa, może sobie kiedyś kupię


Później wracam do mieszkania, włączam internet, wpisuję w google Alfa Romeo 159 ti ile kosztuje i gdzieś w rogu pojawia się okres produkcji 2005-2011. Wtedy szczypię się w rękę i czytam ponownie. Po chwili dopiero uświadamiam sobie, że 2005 był 15 lat temu.

Jak to możliwe, że piętnastoletnie auto wygląda jakby dopiero wyjechało z salonu i wcale nie chce się zestarzeć? Jak to możliwe, że auto ciągle wygląda drapieżnie, dynamicznie i stylowo i w niczym nie przypomina ostentacyjnego, nachalnego, ociekającego chromem agresywnego przepychu typowego Niemieckiego Prestiżowego Samochodu z tych lat? Nie wiem, tutaj trzeba by zadzwonić do pana Giugiaro i zapytać, jak się projektuje nieśmiertelne nadwozia.

Audi A4 B7 - wygląda jak marzenie grubego trzydziestoparolatka w obcisłym podkoszulku z napisem D&G i wystającym bebechem
BMW E90 - wygląda jak typowe BMW, czyli jadę ci #!$%@?ć
Mercedes-Benz W204 - nudny i konserwatywny design dla starego Niemca (teraz nowe Mercedesy wyglądają jak tworzone specjalnie dla dyrektora fabryki smrodu w Shenzen lub Yiwu)
Opel Insignia A - nie ma startu do Alfy
Ford Mondeo IV - tani i biedny z wyglądu

Tak więc Alfa 159 doszczętnie rozgromiła rynek motoryzacyjny w latach dwutysięcznych pod względem designu i nikt nawet nie nawiązał walki. Oczywiście nie mówię o technikaliach i osiągach, bo było wiele lepszych fur.

#rzetelnafura -> gorliwy wyznawca samochodów włoskich (i japońskich)
#samochody #motoryzacja #carboners #carspotting #alfaromeo #alfaholicy #forzaitalia
DerMirker - Najpiękniejszy samochód w historii świata cz.2

Czasami gdy idę ulicą i...

źródło: comment_1585626874rKWP2S4gWltTTMkgFtdoLP.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
BMW E90


@DerMirker: E90 to stylistycznie to najbrzydsze bmw jakie kiedykolwiek wyszlo z fabryki, liczac bmw isetta 300. A ze 159 trzyma sie do dzis, szczegolnie przy nudnych audi i oplach - w 100% sie zgadzam.
Ale z doswiadczenia - pewnie kupilbym bete i podchodzil do niej z zamknietymi oczami, albo udawal ze nie moja.
  • Odpowiedz
@DerMirker: tez ślinię się do tego auta od kilku lat... trzyma cenę dość mocno, ciekawe ile będzie kosztowała za kilka lat.
Swoją drogą uwielbiam ludzi wieszczących "AlFa MecHaNiCzNIe TO TRA- GE- DIA".... No fajnie, słyszałeś parę opinii, pooglądałeś memy w sieci a teraz idź i poczytaj trochę na ten temat, w szczególności o 159. Akurat opinię o Alfie zepsuł model 156. Samochód, który był i jest bardzo dostępny ale niestety mechanicznie
  • Odpowiedz
  • 1
@DerMirker: za mną już 2 lata chodzi Alfa Romeo Brera albo Subaru Impreza GH, rozum podpowiada subaru, a serce brere.


A portfel rower. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@aloszkaniechbedzie:

Wkleję, co pisałem o Brerze w poście o niej:

Pomimo sporej mocy i pojemności oraz napędu 4x4 nie jest szybki. Brzmi przeciętnie. Mam 180 cm wzrostu i fotel jest dla mnie za mały. Ma zbyt krótki rozstaw osi w stosunku do szerokości i przy większych prędkościach jest niestabilny. Przy małych jest z kolei niedostatecznie zwrotny.
Jakość wykonania wnętrza raczej słaba (poza skórami MOMO, które naturalnie są fenomenalne).
Widoczność zakrawa na
  • Odpowiedz
@DerMirker: Mam insignie 2009 kupilem ja w cenie wyzszej niz alfa ( bo okolo 20k ) - mam w niej absolutnie wszystko i jest polykaczem kilometrow , nie czuc ze auto jest 11 latkiem - przesiadlem się z nowej mokki ( mialem ją od salonu - 0km ) i insignia naprawde respect
Designersko nie jest co prawda tak ładna z zewnatrz jak alfa za to w srodku moim zdaniem bije ja
  • Odpowiedz