Wpis z mikrobloga

Najpiękniejszy samochód w historii świata cz.2

Czasami gdy idę ulicą i widzę zaparkowaną Alfę 159, mówię do siebie w duchu

O, fajna ta nowa Alfa, może sobie kiedyś kupię


Później wracam do mieszkania, włączam internet, wpisuję w google Alfa Romeo 159 ti ile kosztuje i gdzieś w rogu pojawia się okres produkcji 2005-2011. Wtedy szczypię się w rękę i czytam ponownie. Po chwili dopiero uświadamiam sobie, że 2005 był 15 lat temu.

Jak to możliwe, że piętnastoletnie auto wygląda jakby dopiero wyjechało z salonu i wcale nie chce się zestarzeć? Jak to możliwe, że auto ciągle wygląda drapieżnie, dynamicznie i stylowo i w niczym nie przypomina ostentacyjnego, nachalnego, ociekającego chromem agresywnego przepychu typowego Niemieckiego Prestiżowego Samochodu z tych lat? Nie wiem, tutaj trzeba by zadzwonić do pana Giugiaro i zapytać, jak się projektuje nieśmiertelne nadwozia.

Audi A4 B7 - wygląda jak marzenie grubego trzydziestoparolatka w obcisłym podkoszulku z napisem D&G i wystającym bebechem
BMW E90 - wygląda jak typowe BMW, czyli jadę ci #!$%@?ć
Mercedes-Benz W204 - nudny i konserwatywny design dla starego Niemca (teraz nowe Mercedesy wyglądają jak tworzone specjalnie dla dyrektora fabryki smrodu w Shenzen lub Yiwu)
Opel Insignia A - nie ma startu do Alfy
Ford Mondeo IV - tani i biedny z wyglądu

Tak więc Alfa 159 doszczętnie rozgromiła rynek motoryzacyjny w latach dwutysięcznych pod względem designu i nikt nawet nie nawiązał walki. Oczywiście nie mówię o technikaliach i osiągach, bo było wiele lepszych fur.

#rzetelnafura -> gorliwy wyznawca samochodów włoskich (i japońskich)
#samochody #motoryzacja #carboners #carspotting #alfaromeo #alfaholicy #forzaitalia
Pobierz
źródło: comment_1585626874rKWP2S4gWltTTMkgFtdoLP.jpg
  • 98
@DerMirker: generalnie do alf mam mieszane uczucia, bo np giulia nad którą się wszyscy spuszczają dla mnie wygląda jakby miała zeza a brera to agresywne jajko na kołach. Ale 159 imo jedno z ładniejszych aut które można w rozsądnej cenie. Tył i linia w sedanach alfy mi się zawsze podobała a lampy z przodu robią super wrażenie.
Ale nawet jeśli mi się podobała to nigdy na nią nie chorowałem, jakoś większy
@DarkSoul667: właśnie nie mam xD jest tylko zaślepka, zbieram się odkad mam to auto (od października) żeby pociągnąć kable ale jakoś zawsze w weekend wole się #!$%@?ć niż to robić xD