Wpis z mikrobloga

Najpiękniejszy samochód w historii świata cz.2

Czasami gdy idę ulicą i widzę zaparkowaną Alfę 159, mówię do siebie w duchu

O, fajna ta nowa Alfa, może sobie kiedyś kupię


Później wracam do mieszkania, włączam internet, wpisuję w google Alfa Romeo 159 ti ile kosztuje i gdzieś w rogu pojawia się okres produkcji 2005-2011. Wtedy szczypię się w rękę i czytam ponownie. Po chwili dopiero uświadamiam sobie, że 2005 był 15 lat temu.

Jak to możliwe, że piętnastoletnie auto wygląda jakby dopiero wyjechało z salonu i wcale nie chce się zestarzeć? Jak to możliwe, że auto ciągle wygląda drapieżnie, dynamicznie i stylowo i w niczym nie przypomina ostentacyjnego, nachalnego, ociekającego chromem agresywnego przepychu typowego Niemieckiego Prestiżowego Samochodu z tych lat? Nie wiem, tutaj trzeba by zadzwonić do pana Giugiaro i zapytać, jak się projektuje nieśmiertelne nadwozia.

Audi A4 B7 - wygląda jak marzenie grubego trzydziestoparolatka w obcisłym podkoszulku z napisem D&G i wystającym bebechem
BMW E90 - wygląda jak typowe BMW, czyli jadę ci #!$%@?ć
Mercedes-Benz W204 - nudny i konserwatywny design dla starego Niemca (teraz nowe Mercedesy wyglądają jak tworzone specjalnie dla dyrektora fabryki smrodu w Shenzen lub Yiwu)
Opel Insignia A - nie ma startu do Alfy
Ford Mondeo IV - tani i biedny z wyglądu

Tak więc Alfa 159 doszczętnie rozgromiła rynek motoryzacyjny w latach dwutysięcznych pod względem designu i nikt nawet nie nawiązał walki. Oczywiście nie mówię o technikaliach i osiągach, bo było wiele lepszych fur.

#rzetelnafura -> gorliwy wyznawca samochodów włoskich (i japońskich)
#samochody #motoryzacja #carboners #carspotting #alfaromeo #alfaholicy #forzaitalia
DerMirker - Najpiękniejszy samochód w historii świata cz.2

Czasami gdy idę ulicą i...

źródło: comment_1585626874rKWP2S4gWltTTMkgFtdoLP.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@DerMirker: Mogłem ją kupić ale na jeździe próbnej się nieco rozczarowałem. O ile super pozycja za kierownicą, fajne prowadzenie, mięsisty układ kierowniczy były super o tyle za cholere nie pasuje do jej charakteru .. najlepszy silnik w niej montowany - 1.9 JTDm. To jest auto pod benzynę a jak wiemy benzyna w tym modelu to pętla na szyję.
  • Odpowiedz
@DerMirker: zgadzam się z teorią, że 159 to piękne auta ale porównujesz 159'tkę w pakiecie TI na 19 calowych felgach do innych aut seryjnych. Jak dołożysz opcjonalne pakiety do ww samochodów to moim zdaniem:
1. W204 w pakiecie AMG (inne zderzaki, progi, felgi, detale we wnętrzu połączone ze stylowo narysowaną linią nadwozia naprawdę robią robotę)
2. E90 M pakiet (w m pakiecie auto nabiera sportowego charakteru i nie jest tak oklepane
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: przesiadłem się do Alfy 159 kombi po mondeo mk3 kombi. Względem pakowności nie ma porównania, alfa przegrywa to starcie z kretesem. Natomiast właściwości jezdne, osiągi oraz przyjemność z jazdy to coś fenomalnego. Kolejny plus to 6ty bieg i spalanie w trasie. Przy prędkościach 140-150 w okolicach 6.5 litra. W mojej Alfie mam silnik 1.9 120km zrobione na 165km.
Ogromny minus to jeden uchwyt na kubek... Brak miejsca na np. Butelkę
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator:

To @wxx71 narzekał na kwestie mechaniki. Mi przeszkadzały tylko za słabe wnętrza i to, że V6 nie jest szybkie.
Co do mechaniki to takie rzeczy jak delikatne zawieszenia , czy niektóre silniki wymagające specjalnej troski mi nie przeszkadzały bo odpłacają fantastycznymi własnościami jezdnymi. 156 prowadziła się bosko. 159 bardzo dobrze, ale Brera np. już nie.
  • Odpowiedz
@DerMirker: Pierwszy samochód w którym się zakochałem. W czasach szkolnych miałem w zwyczaju przeglądać magazyny motoryzacyjne. Zobaczenie 159 pośród innych recenzowanych aut to było jak objawienie.
  • Odpowiedz