Wpis z mikrobloga

xD no szkoda że państwo będzie dopłacać połowe zatrudnionym na uop


@mlody_szybki: No zajesta pomoc xDDDD Państwo pokryje 40% z 2000zł za pracownika xDDD nie rozśmieszaj mnie dalej xDDDDD
  • Odpowiedz
no do wyboru masz jeszcze oddawać 60% państwu na b2b i być wyruchany przez państwo i pracodawcę.


@ethics: święta prawda, tak wygląda przykra rzeczywistość w tym chorym państwie.
  • Odpowiedz
@Mete: Ja p------e co za bzdura? Klauzule opóźnienia / zwłoki w odbiorze usługi / towarów w kontraktach tez jebiecie, bo „komunistyczne”?
  • Odpowiedz
@konmad: to zatrudniaj na zlecenie, nie musisz płacić jak pracownik nie pracuje, tylko nie zdziw się jak się okaże że nikt nie chce przyjść do roboty jak ty akurat sobie to uwidzisz bo w umowie nie ma zawartej minimalnej ilości godzin ani czasu pracy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mlody_szybki: A po co mam zatrudniać na zlecenie skoro i tak zapłacę pełen ZUS dla pracownika i setki innych podatków, które sprawiają że pracownik dostaje na rękę 2000zł a ja na niego wydaję 3000zł. Na co idą te podatki?

Podpowiem ci "Pomoc socjalna w postaci 500 zł na każde drugie, a teraz także i na pierwsze dziecko, trafia do większości polskich rodzin. Od początku trwania programu do dnia 31 października
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Mete: normalna sytuacja wynikająca z zapisów prawnych nie mająca nic wspólnego z minionym ustrojem, pracuję w zachodniej korporacji gdzie takie sytuacje są normą, pracodawca nie jest wstanie zgodnie z umową zapewnić pracownikowi pracy, to w sytuacjach kryzysowych pracownik taki oczekuje na nią na okresie postojowym za co ma płacone k---a. Ale skąd to mają wiedzieć dzieci utrzymujące się na garnuszku rodziców.
  • Odpowiedz
a to sory za hejt , chyba w watku się zgubiłem xd


@AkyszLewusie: kolega @mlody_szybki tak szanuje pracodawce, że najchętniej obciążyłby go wszystkimi kosztami kryzysu. Znalazł sposób na uratowanie gospodarki podczas kryzysu jednym prostym trikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@konmad: znaczy gdyby to działało w drugą stronę i pracownik odwoływał swoje zmiany np 15minut przed ich rozpoczęciem bo "sory stary, nie chce mi sie wstac, mozesz mi nie zaplacic za dziś" to by było ok? wymagasz od pracownika to on wymaga od ciebie
  • Odpowiedz
normalna sytuacja wynikająca z zapisów prawnych nie mająca nic wspólnego z minionym ustrojem, pracuję w zachodniej korporacji gdzie takie sytuacje są normą


@parys88: porównujesz zwyczajną sytuację gospodarki do tego co się odwaliło teraz? To idź i zobacz co dostaną teraz "zachodnie korporacje" w ramach pomocy od swoich rządów, a co my dostaniemy.
  • Odpowiedz
guzik mnie obchodzi gospodarka


@mlody_szybki: dobry jesteś, już jeden był taki co chciał poświęcić gospodarkę w celu wprowadzenia swojej wizji. Więcej takich ludzi w kraju jak ty i bądź peny, że nikt nie będzie miał co włożyć do gara. Bez gospodarki to wszystko ch*j strzeli i nie pomoże pompowanie nowo dodrukowanych pieniędzy z banków centralnych. Wyobraź sobie, że to nie jest takie proste.
  • Odpowiedz
co ma piernik do wiatraka? Piszemy tutaj o postojowym, bo o to op się oburza


@parys88: jak co ma? OP pisze o postojowym w czasie kryzysu, ty tutaj wyjeżdzasz ze swoimi "zachodnimi korporacjami", a ja się do nich odniosłem. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz