Wpis z mikrobloga

  • 3
Mam wrażenie, że dużo osób nie rozumie, że to polega na tym, że pracodawca sobie rezerwuje pracowników na przyszłość. Jak im nie zapłaci, to oni podejmą nową pracę, więc żeby mieć stale załogę to musi jej płacić, tak aby ci nie podpisali nowej umowy.
  • Odpowiedz
Człowieku, jakie j----e obiboki? Uważasz, że przy zamknięciu fabryki najlepiej wszystkich w-----ć i zostawić bez jakichkolwiek środków do życia?


@jacekres: Prawda jest taka - to nie pracownicy ryzykują. Tylko przedsiębiorca. I dzięki temu, albo wali donperiniona, albo samobója.

Niewielu mogło się przygotować do czegoś tak niezwykłego, jak pandemia.

Większość biznesów leci na płynności finansowej opartej na obrocie kapitałem, a nie na akumulowaniu go.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@konmad: przepraszam bardzo jaki werdykt według Ciebie tutaj wydałem? Mam rozumieć, że umowa o pracę jest jednostronna i mam dziękować za to co mi zaoferowano? Kolego najpierw poczytaj jakie prawa ma pracownik, bo możesz się sporo zdziwić.

I nikt nie zwala winy na przedsiębiorcę tutaj, więc p------------z się jak lep do kociego ogona.
  • Odpowiedz
@zielonestopylucyfera: Nie, masz rozumieć, że jak pada cała gospodarka to przedsiębiorcy nie są od tego, żeby ją ratować. I tak, zwalasz odpowiedzialność za ratowanie miejsc pracy na przedsiębiorców lepie od psiego ogona.
  • Odpowiedz
@Mete: k---a człowiek po to oddaje 70% wynagrodzenia państwu aby właśnie w takich sytuacjach mógł siedzieć na dupie i dostawać pełne wynagrodzenie. Umowa o pracę mówi, że 40h tygodniowo poświęcam pracodawcy na wykonywanie pracy. Jak nie będzie miał w tym czasie dla mnie pracy to i tak mi płaci.
  • Odpowiedz
@konmad: jeśli nie chcesz mu płacić w momencie kiedy on jest gotowy do pracy a zakład jej nie zapewnia, to powinieneś mu wypłacać też cały dochód który wypracuje kiedy ta praca jest
ty na nim zarabiasz i ponosisz też ewentualne koszty kiedy on nie może pracować, nie jesteś uciśniony
  • Odpowiedz
@mlody_szybki: czy ja mówię że od tego jest? Naucz się czytać ze zrozumieniem bo powtarzam ostatni raz. Pracodawca nie jest od naprawiania tragicznej sytuacji gospodarki do której doprowadził rząd swoim bezmyślnym rozdawnictwem.

ty na nim zarabiasz i ponosisz też ewentualne koszty kiedy on nie może pracować


@mlody_szybki: jesteś idealnym wychowankiem pisu, kasę ściągnąć od przedsiębiorców na socjal i rekordowe wynagrodzenie minimalne dla pracowników, zamiast odkładać na czarną godzinę.
  • Odpowiedz
k---a człowiek po to oddaje 70% wynagrodzenia państwu aby właśnie w takich sytuacjach mógł siedzieć na dupie i dostawać pełne wynagrodzenie. Umowa o pracę mówi, że 40h tygodniowo poświęcam pracodawcy na wykonywanie pracy. Jak nie będzie miał w tym czasie dla mnie pracy to i tak mi płaci.


@ethics: oddajesz 70% wynagrodzenia państwu i dlatego wymagasz pieniędzy za nic nie robienie od pracodawcy? Fuck logic!
  • Odpowiedz
@konmad: no to sie zdziwisz januszu, bo moj ojciec, moja matka i mój niebieski to prywaciarze i ja po studiach też będę na swoim, a w dodatku żadne z nas na pis nie głosuje
tylko że rozumiemy że pracownik to nie jest twój niewolnik a obowiązki pracodawcy trzeba przestudiować zanim się zatrudni ludzi
  • Odpowiedz
@mlody_szybki: a g---o mnie obchodzi kim jest twoja babcia i pies, ważne że ty jesteś czerwony aż wali po oczach. Jak wyżej ktoś napisał pis d-----ł podatków, a na czas kryzysu nie zostało nic poza dodrukiem ogromnej ilości gotówki i zmawianie ciemnocie, że to pomoc dla przedsiębiorców.
  • Odpowiedz
oddajesz 70% wynagrodzenia państwu i dlatego wymagasz pieniędzy za nic nie robienie od pracodawcy? Fuck logic!


@konmad: no do wyboru masz jeszcze oddawać 60% państwu na b2b i być wyruchany przez państwo i pracodawcę.
  • Odpowiedz