Wpis z mikrobloga

AMA - dietetyka. suplementacja, trening siłowy/kulturystyczny oraz fizjoterapia.

Z racji tego, że razem z @Poemat mamy mniej roboty ze względu na obostrzenia związane z panującym wirusem chcieliśmy Wam zaoferować odpowiedź na nurtujące Was pytania z naszych specjalizacji

Ja odpowiem na pytania związanie z żywieniem, suplementacją oraz programowaniem treningowym.

@Poemat odpowie na Wasze pytania dotyczące fizjoterapii, urazów, programowania rehabilitacji, tego jak coś samemu u siebie zdiagnozować (tylko bez wróżenia na zasadzie pytań - "wczoraj robiłem martwy, dzisiaj z lewej na wysokości pępka boli jak się schylam do 42 stopni, co robić?" bo to bez sensu

Jakby ktoś chciał podziękować za poświęcony czas zapraszamy do polubienia naszych IG

https://www.instagram.com/wielkikrzych/
https://www.instagram.com/fullborsukworkout/

(wpis dodany jeszcze raz, bo wykop miał laga i coś się spieprzyło)

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #chudnijzwykopem #odchudzanie #zdrowie #fizjoterapia #fizjoterapeuta #urazy #fullborsukworkout #mikrophysio
Kasahara - AMA - dietetyka. suplementacja, trening siłowy/kulturystyczny oraz fizjote...

źródło: comment_1584381864HiZcCnaKqZqPn9YGLMFAt6.gif

Pobierz
  • 135
@kuskoman:

Nie ma najlepszego systemu dietetycznego; każdy system to narzędzie, które warto dostosować do przypadku. Dieta high carb z pewnością #!$%@? się tym, że naukowo jest najbardziej optymalna dla osób uprawiających sport. Dodatkowo połączenie jej z IFFYM sprawia, że jadłospis danej osoby jest dostosowany do tego co się je w naszej kulturze, nie ma restrykcji produktów. Sprawia to, że po udanej redukcji, w której i tak mogliśmy pozwolić sobie na słodkości
@Dymass:

Najprościej będzie kupić kilka kg WPC na zapas w obecnej sytuacji - na pewno też nam się oni nie zepsuje/nie zmarnuje. A tak klasyka - nabiał serki wiejskie, twarogi; warto się zainteresować rybami - bo z tego co widziałem dziś w sklepach to akurat nie cieszą się one taką podażą jak kurczak i są tańsze.
@Kasahara: bedac na zerze kalorycznym i przechodzac rekompozycje, na ile cukru moge sobie pozwolic w swojej diecie, zeby mnie zalewalo? od tygodnia codziennie jem 2 batoniki 25g cukru razem i jak patrze na sylwetke to tylko sie poprawia, WTF?

pytam powaznie, trolluje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pkrr:

Zapewne będzie ok, nie jestem pewien tylko walorów smakowych takiej paszy i tego z jakimi wikwitnośiciami by było można ją połączyć. Trzeba zbadać temat w tych ciężkich czasach, bo odpukać jeszcze będziemy podkradać kotu whiskasa.
@no_clue:

WHO zaleca nie więcej jak 5-10 % dziennej kaloryki, jednak myślę, że osoba uprawiająca sport z niskim poziomem tkanki tłuszczowej może sobie pozwolić na większe wyskoki i wszystko będzie cacy, jeśli masz niską insulinę i glukozę na czczo oraz wcześniej wspomniany niski % BF to nie ma co się bać cukru w rozsądnych ilościach.
@Kasahara: schodzę że 117kg, obecnie 88... I myślę, czy cisnąć do 80, czy może zrobić przerwę na 3-4 miesiace, wejść na minimalna masę i w teorii powinno być potem łatwiej dociac. Jak dużą różnicę robi obecny BF w stosunku do tego, jak się zaleje na masie, zakładając minimalny plus kaloryczny (200-300kcal)?
@Poemat mam pytanie odnosnie mobility/rozciagania. ile ksiazkowo czasu powinno zajac cwiczenie na poprawe zakresu ruchu? konkretnie chodzi mi o to, ze od 6 tygodni mniejwiecej 2-3x w tygodniu masuje i rozciagam iliopsoas a i tak dalej nie jestem w stanie zrobic przysiadu bez uprzednio 5-10min mobility wlasnie na iliopsoas. czemu to jest tak, ze miesien po rozciagnieciu wraca do stanu przed rozciaganiem, a nie zostaje taki "mobilny"?
@Poemat: To teraz mam pytanie związane z tematem. Mam wrażenie że jak zejdę ponieżej 100 stopni w przysiadzie/martwym to rozluźniają mi się pośladki przez co np w martwym nie mogę ustawić dobrej pozycji początkowej. Ćwiczenia aktywujące jak glute bridge z pauzą niewiele pomagają.
@fortySeven:

Zależy od Twojego stanu psychicznego i tego czy nie doskwiera Ci to niedożywienie - kaloryczne/makroelementów (przeciążony układ nerwowy, zaburzenia snu, obniżenie hormonów androgennych) lub mikroelementów np. niski poziom hemoglobiny, żelaza, ferrytyny (warto zbadać). Dodatkowo należy obserwować czy panel tarczycowy oprócz hormonalnego nam się nie sypie. Jeśli dajesz radę fizycznie i psychicznie, to bym ciągnął do końca.
ile ksiazkowo czasu powinno zajac cwiczenie na poprawe zakresu ruchu?


@obiwan: Mówisz o poprawie zakresu stricte przed treningiem? Wiadomo - to zależy. U mnie pod siady dłużej niż 10min nie potrzebuję, żeby znacząco z pokracznej kluski zrobić dobry siad do dupska. Składa się na to mobilizacja pod wyprost stopy i iliopsoas, tak po ~minucie na jedno na jednej kończynie (po uprzednim "rozgrzaniu").

czemu to jest tak, ze miesien po rozciagnieciu wraca