Wpis z mikrobloga

AMA - dietetyka. suplementacja, trening siłowy/kulturystyczny oraz fizjoterapia.

Z racji tego, że razem z @Poemat mamy mniej roboty ze względu na obostrzenia związane z panującym wirusem chcieliśmy Wam zaoferować odpowiedź na nurtujące Was pytania z naszych specjalizacji

Ja odpowiem na pytania związanie z żywieniem, suplementacją oraz programowaniem treningowym.

@Poemat odpowie na Wasze pytania dotyczące fizjoterapii, urazów, programowania rehabilitacji, tego jak coś samemu u siebie zdiagnozować (tylko bez wróżenia na zasadzie pytań - "wczoraj robiłem martwy, dzisiaj z lewej na wysokości pępka boli jak się schylam do 42 stopni, co robić?" bo to bez sensu

Jakby ktoś chciał podziękować za poświęcony czas zapraszamy do polubienia naszych IG

https://www.instagram.com/wielkikrzych/
https://www.instagram.com/fullborsukworkout/

(wpis dodany jeszcze raz, bo wykop miał laga i coś się spieprzyło)

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #chudnijzwykopem #odchudzanie #zdrowie #fizjoterapia #fizjoterapeuta #urazy #fullborsukworkout #mikrophysio
Pobierz Kasahara - AMA - dietetyka. suplementacja, trening siłowy/kulturystyczny oraz fizjote...
źródło: comment_1584381864HiZcCnaKqZqPn9YGLMFAt6.gif
  • 135
@Poemat: ale jednak sa ludzie ktorzy potrafia bez takiej mobilizacji zrobic dobry siad. ja robie taka mobilizacje nawet w DNT i dodatkowo rozciagam, a i tak nie widze poprawy w DT. myslisz, ze np. po pol roku czy roku takiego rozciagania dalbym rade wejsc z ulicy na silke i machac poprawne przysiady bez mobilizacji? jezeli nie to w sumie wychodzi na to, ze troche trace czas i powinienem sie skupic po
@Darksed: Może być związane ze specyfiką powięzi piersiowo-lędźwiowej. Im mocniej zejdziesz w dół w tułowiu tym powięź bardziej się napina, żeby potem podczas prostowania oddać swoją energię wobec tego wyprostu (dlatego często ludzi "boli" wyżej niż niżej przy schylaniu, bo niżej powięź właśnie "trzyma" kręgosłup). Jeśli jesteś klockiem, który nie dbał za bardzo o elastyczność tej powięzi to może być w tym problem, bo to za sobą ciągnie dalej w tył
@obiwan: 1) tryb życia 2) tryb życia 3) tryb życia 4) historia całej aktywności fizycznej 5) tryb życia 6) obecna aktywność fizyczna 7) kierunek tej aktywności fizycznej 8) tryb życia
To normalne, że jeśli ćwiczysz tylko na siłowni i się w domu mobilizujesz to porównując Ciebie do Kacpra, który ma tyle samo wzrostu i wagi i %bf, ale ten dodatkowo jeszcze 2x w tygodniu biega, pracuje jako kelner a nie przy
@Poemat: to moj wynik MRI z grudnia. Moj fizjo mowi ze ten krążek międzykręgowe mozna spokojnie cofnąć i od tamtej pory wykonuje cwiczenia pod jego okiem i sam + robi mi jakies voodoo z tym tymi plecami, ktore mega pomaga. Roznica jest potezna, czuje sie zajebiscie, juz moge robic przysiady bez bolu np.. Na ile mozna maksymalnie cofnąć taki krążek jak to #!$%@?, tak jak w moim przypadku? Jak to wyglada?
Pobierz no_clue - @Poemat: to moj wynik MRI z grudnia. Moj fizjo mowi ze ten krążek międzykrę...
źródło: comment_1584384102ZRlIiUuF4XQb63ObemIhdX.jpg
@koroluk:

1) Czasem wpisuje ludziom do planu, którzy mają juz dobrą technikę i świadomość ciała
2) Zawartość leucyny i EAA w obu białkach będzie podobna. Jednakże pamietam, ze w tym badaniu wzrost aminokwasów w krwiobiegu był wyższy o 20-30 % w przypadku WPC. Oznacza to ni mniej ni więcej, że oczywiście na diecie roślinnej da się budować mięśnie, jednakże całkowita podaż białka prawdopodobnie powinna być wtedy większa. Po prostu PDCAA to
@no_clue: Ja Ci już na to nie odpowiadałem gdzieś kiedyś? ( ͡º ͜ʖ͡º)

L3/L4 luz, duży % społeczeństwa ma podobnie
L4/L5 protruzja to małe wysunięcie bez przerwania pierścienia (#mikrophysio i mój wpis o bólach krzyża), jednak masz nacisk na worek, więc mogą być przez to odczuwalne bóle. Jak "zdrowy chłop" to ~2 tygodnie (w tym 2x wizyta u fizjo) i po problemie
L5/S1 jw tylko osteofit
@Kasahara: podales mi gorna granice, a jakie jest minimum, zeby tego cukru w diecie bylo? i jak to sie dzieje, ze mi tluszcz leci i okablowanie co raz wieksze jedzac te batoniki? xDDD a tak stronilem od tego cukru i unikalem jak ognia.

i jak liczyc ten cukier, bo nie kumam. skoro wcinam 2700 kcal to 10% to bedzie 270, ale czego, chyba nie gram? xD a 270 kcal samych cukrow
@Charlie_Baker:

Jeszcze źródła roślinne - nasza rasa (słowianie) nie posiada dobrej konwersji ALA do EPA/DHA w przeciwieństwie np. do hindusów, jednakże ona zachodzi i istnieje, wiec to dodatkowe źrodło EPA/DHA również. Dodatkowo w jajkach czy mięsie (szczególnie grass feed) znajdziesz również O3. Grosz do grosza a się uzbiera.
@Poemat: tak odpowiadales, tylko chcialem sie dowiedziec, co taki fizjo jak ty mysli o tym co mowil moj fizjo.

naprawde myslisz, ze gosciu jest dramat? moze masz namiary na kogos w trojmiescie? bo on mowil o tym l5/s1 ze ten krazek i proces jego zasysania trwa tak ok. pol roku... 5 dni w tygodniu sam #!$%@? zumbe na ten kregoslup i 1x w tygodniu jestem u fizjo. myslisz, ze gosc za
@no_clue:

Nie musisz w ogóle spożywać cukrów. Węglowodany złożone też staną się prostymi po strawieniu. Dodatkowo jest pełno innych mechanizmów podtrzymujących gospodarkę glikemiczną w organizmie i nawet w ketozie poziom glukozy w krwi będzie optymalny.

270 kcal / 4 = 67,5 g a biorąc pod uwagę, ze w cukrze (sacharozie) mamy 99,8 g cukrów na 100 g produktu można przyjąć, ze to będzie 65 g.