Wpis z mikrobloga

AMA - dietetyka. suplementacja, trening siłowy/kulturystyczny oraz fizjoterapia.

Z racji tego, że razem z @Poemat mamy mniej roboty ze względu na obostrzenia związane z panującym wirusem chcieliśmy Wam zaoferować odpowiedź na nurtujące Was pytania z naszych specjalizacji

Ja odpowiem na pytania związanie z żywieniem, suplementacją oraz programowaniem treningowym.

@Poemat odpowie na Wasze pytania dotyczące fizjoterapii, urazów, programowania rehabilitacji, tego jak coś samemu u siebie zdiagnozować (tylko bez wróżenia na zasadzie pytań - "wczoraj robiłem martwy, dzisiaj z lewej na wysokości pępka boli jak się schylam do 42 stopni, co robić?" bo to bez sensu

Jakby ktoś chciał podziękować za poświęcony czas zapraszamy do polubienia naszych IG

https://www.instagram.com/wielkikrzych/
https://www.instagram.com/fullborsukworkout/

(wpis dodany jeszcze raz, bo wykop miał laga i coś się spieprzyło)

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #chudnijzwykopem #odchudzanie #zdrowie #fizjoterapia #fizjoterapeuta #urazy #fullborsukworkout #mikrophysio
Pobierz Kasahara - AMA - dietetyka. suplementacja, trening siłowy/kulturystyczny oraz fizjote...
źródło: comment_1584381864HiZcCnaKqZqPn9YGLMFAt6.gif
  • 135
@no_clue: Ból, większości przypadków jest najprościej wyeliminować, gorzej z dysfunkcją. Dolegliwości bólowe to Ci mogą minąć od samego placebo po wizycie u fizjo( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kasahara: nie wiem jak to sie dzieje, ale gdy ten cukier z batonikow pojawil sie w mojej diecie, to samopoczucie mam drastycznie lepsze i nie mowie o momentach chwile po zjedzeniu tylko ogolnie przez caly dzien, wiec nie wiem czy nie lepiej bedzie dla mnie jak ten cukier na stale zagosci w moejj diecie, choc podobno jest bardzo szkodliwy dla mozgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mjkkl: no nie wiem, u mnie to byl horror z bolem, a granice jego mam naprawde spore. przez te cwiczenia od fizjo i jego zabiegi naprawde lepiej sie zaczalem czuc, ale skoro @Poemat mowi, ze ten caly proces powinien przebiegac szybciej i nie jest to tak czasochlonne, to moze rzeczywiscie warto zmienic fizjo? ale to musialby byc jakis wymiatacz, bo ten u ktorego teraz jestem sprawia wrazenie naprawde ogarnietego z bardzo
naprawde myslisz, ze gosciu jest dramat?


@no_clue: Nie, tylko nie jesteś nie wiadomo jakim przypadkiem, żeby szacować Cie na 5 miesięcy rehabu i dopiero będziesz mógł dobrze ćwiczyć, no bez jaj. Poza tym - martwy to Ty powinieneś robić już 2-3 tygodnie po tym badaniu jak zacząłeś rehab, tylko z samą sztangą i stopniowo progresować. Czekanie na cudowne i całkowite ozdrowienie, żeby zacząć ćwiczyć to nie jest fizjoterapia.

trzeba w ten
@no_clue: no możliwe, nie dowiesz się jak nie sprawdzisz innego fizjo, a z tym bólem to nie chodzi o to, że robota fizjo nie działa, tylko bardzo łatwo jest to wzmocnić samymi endorfinami po zabiegu i samym placebo, więc ból Cię nie atakuje, ale dużej poprawy w dysfunkcji nie ma, a w fizjo chodzi o to, żeby głównie usuwać problemy, a działanie doraźne jest głównie w celu wyeliminowania bólu, który uniemożliwia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poemat: diagnoza tk: wypuklina krazka miedzykregowego na poziomie c6/c7 z modelowaniem rdzenia kregowego. Wcześniej na rtg: przewezwnie krazkow miedzykregowych c5-c6 i c6-c7 Dodatkowo rwa barkowa, ogromny ból wręcz nie do opisania. Ból promieniował od barku przez cała rękę aż do samej dłoni. Co kilkanaście sekund uczucie jakby wszystkie mięśnie boleśnie się zaciskały. Dodatkowo utrata czucia w dłoni, na szczęście przeszło i mam sprawną rękę. Leczenie jedynie objawowe czyli faszerowanie się silnymi
@Poemat: mam takie cwiczenie jedno od fizjo, gdzie klade sie na ziemi, na plecach i pod odcinek ledzwiowy klade ten zacisk od cisnieniomierza manualnego. pozniej wykonuje zgiecia w kolanach to ok 90 stopni na przemian, caly czas spinajac te dolne miesnie brzucha, wciskajac delikatnie ledzwia w podloze i utrzymajac to samo cisnienie.

podobno to cwiczenie jest glownym, ktore ma mi pomoc zeby zassac ten krazek.

dzieki za motywacje, ale jednoczesnie dolujesz
Dodatkowo utrata czucia w dłoni, na szczęście przeszło i mam sprawną rękę


@Jag1enka: Do neurologia/neurochirurga. Niestety jeśli były/są objawy neurologiczne to fizjo nie powinien (ale też zależy od przypadku) się Tobą zajmować, bo to jest dużo poważniejsza sytuacja - możemy łatwo dolać oliwy do ognia przez terapię manualną - ale też możemy dużo pomóc, wszystko zależy.
To odnośnie 3) było
1 i 2 wybacz ale nie doradzę Ci tutaj, za mało
@no_clue: z tego co pamiętam to jest głównie do nauki poprawnego używania poprzecznego brzucha, nie wiem czy nie ma jakichś lepszych metod do pracy na przepuklinie, bo to co ty robisz to się przerabia na 1 roku fizjo na studiach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@no_clue: Fajne i często polecane na wzmacnianie poprzecznego brzucha i przepony ;)

Nie mówię, że ból jest łatwy do ogarnięcia. Mówię, że Twój przypadek jest łatwy do ogarnięcia. Ból jest czymś, co powinno Cię też motywować do rehabu mówiąc po kołczingowemu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Czerczil:

Jestem za używaniem pasa niemalże od samego początku przygody z siłownią z prostego powodu - tylko w pasie nauczysz się poprawnego bracingu; pas wzmaga także pracę mięśni prostych brzucha przy aktywnym używaniu, zmniejsza trochę tylko pracę skośnych (ale to można nadrobić dodać takie ćwiczenia do treningu jak spacer farmera jednorącz etc). Na wyższym poziomie zaawansowania czy go używać czy nie, to już inna kwestia głównie dotycząca preferencji danej osoby jak
@Poemat: moze i latwy, ale czy na pewno w szybkim czasie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten fizjo naprawde widac, ze ma pojecie i sie stara w moim przypadku, szanuje go. inni u ktorych bylem to taki dramat, ze az mi szkoda klawiszy, zeby to opisywac xD

wzbudziles moje watpliwosci, czy oby na pewno innego szamana nie powinienem miec
@Poemat: no i ogolnie pociesza mnie fakt, ze ujmujesz mojemu przypadkowi, ze to nie jest jakis dramat :D

ale jesli to mozliwe, to prosze napisz co moglbym powiedziec swojemu fizjo o tym martwym ciagu? nie pamietam co on mowil, ale konkluzja byla taka, ze w obecnym stanie lepiej ciagow nie robic xD
konkluzja byla taka, ze w obecnym stanie lepiej ciagow nie robic


@no_clue: Czyli schylać się też nie powinieneś, a mimo to to robisz, prawda?
Obecnie fizjo chyba zapominają, że rehabilitacja dawniej znaczyła tyle, że to ćwiczeniami i aktywnością fizyczną się wracało do możliwie pełni zdrowia. Dzisiaj bardzo wiele unika tego jak ognia i to jest wg mnie duży błąd.
Przebieg wizyty? Manulka i inne cuda wianki czary mary, żeby popracować nad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poemat: Dzięki za odpowiedź, rozumiem że sprawa jest poważna. Postaram się w tym roku podjąć jakieś leczenie, ale to nie prędko wszyscy wiemy dlaczego
@Kasahara: Masz jakiś draft planu treningowego?
Powiedzmy jakaś baza, którą każdy będzie mógł modyfikować czy dodawać?

Muszę zmienić standardowe FBW, które robię już... od zawsze.
Miałem kiedyś pomysł na coś w stylu - poniedziałek (Squat), środa (BP), piątek (DL) + jakieś akcesoria.
@piaskun87:

Systemów jest wiele, wszelkie plany trójbojowe opierają się o progresję głównych bojów różnymi metodami - czy to falowo czy liniowo; to zawsze stanowi bazę każdego treningu. Akcesoria to zawsze musisz sam dopasowywać w swoim zakresie pod aktualnie słabe punkty.

Z gotowych najpopularniejszych metod to masz GreySkull LP lub 5/3/1; z nowości to aktualnie wyszła aplikacja Sheiko Gold, gdzie plany Borisa Sheiko są na bieżąco modyfikowane przez sztuczną inteligencję, aby wprowadzić