Wpis z mikrobloga

AMA - dietetyka. suplementacja, trening siłowy/kulturystyczny oraz fizjoterapia.

Z racji tego, że razem z @Poemat mamy mniej roboty ze względu na obostrzenia związane z panującym wirusem chcieliśmy Wam zaoferować odpowiedź na nurtujące Was pytania z naszych specjalizacji

Ja odpowiem na pytania związanie z żywieniem, suplementacją oraz programowaniem treningowym.

@Poemat odpowie na Wasze pytania dotyczące fizjoterapii, urazów, programowania rehabilitacji, tego jak coś samemu u siebie zdiagnozować (tylko bez wróżenia na zasadzie pytań - "wczoraj robiłem martwy, dzisiaj z lewej na wysokości pępka boli jak się schylam do 42 stopni, co robić?" bo to bez sensu

Jakby ktoś chciał podziękować za poświęcony czas zapraszamy do polubienia naszych IG

https://www.instagram.com/wielkikrzych/
https://www.instagram.com/fullborsukworkout/

(wpis dodany jeszcze raz, bo wykop miał laga i coś się spieprzyło)

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #chudnijzwykopem #odchudzanie #zdrowie #fizjoterapia #fizjoterapeuta #urazy #fullborsukworkout #mikrophysio
Pobierz
źródło: comment_1584381864HiZcCnaKqZqPn9YGLMFAt6.gif
  • 135
@Kasahara: Pytanie może banalne ale nigdy się tym nie interesowałem bo nie widziałem u siebie potrzeby.
Pół roku temu glukoza na czczo 92, teraz 98 (kiedyś jeszcze dawniej było chyba 85-90). Mam wrażenie, że poziomy energii w ciągu dnia mam obecnie o wiele bardziej zmienne niż kiedyś mimo takiego samego rozkładu posiłków. O wiele trudniej jest mi się skupić na czczo niż dawniej.
Jako osoba ćwicząca co i jak powinienem zbadać
konflikt panewkowo udowy, zerowa rotacja biodra lewego


@Duzy_Dziki_Zwierz: Prawdopodobnie potrzebny nóż. Mirek, który był specjalnie u mnie miał podobny problem, tylko nie wiedzieliśmy tego podczas wizyty (diagnostyka była później robiona). Można jedynie pracować manualnie nad chwilowym pogłębianiem zakresu ruchomości ale to nie zwalczy przyczyny.
Siady może robić tylko pilnować własnego zakresu ruchu i odpowiedniej formy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: Czy przy mało jędrnej skórze da coś tylko rezygnacja ze słodyczy i umiarkowane ćwiczenia? BMI w normie, sylwetka przeciętna, gorzej w bikini. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tryb życia raczej nie domatorski.
@FeC7800:

Test obciążenia glukozą to zawsze badanie zarówno insuliny jak i glukozy na czczo a następnie w określonych odstępach czasowych. Być może wpadasz w hipoglikemie jeśli masz duże odstępy między posiłkami, spróbuj równomiernie rozłożyć posiłki jak i podaż Ww w ciagu dnia
@no_clue:

L-karnityna tylko iniekcyjna ma sens, przyjmowana oralnie niezbyt.
GABA nie przekracza bariery krew-mózg jednakże działa z powodu efektu mimetyzmu; jeśli odczuwasz profity z korzystania to może być; u mnie 5 g pod język ścinało mnie z nóg do spania.
@Kasahara: od 2 tygodni spozywam te dwa suple i czuje POTEZNA roznice jesli chodzi o energicznosc, jakosc snu, bystrosc umyslu. jestem w ciezkim szoku XD jeszcze ashwagandhe wcinam, ktora solo mnie mulila niesamowicie, nawet jak na wieczor bralem tylko, a teraz high quality life ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatnio ogladalem jakas pania doktor i mowila, ze acetyl l-karnityny bardzo dobrze wplywa na muzg ( ͡° ͜
@FiIemon:

Zależy co leci i u kogo.

Na pewno trzeba uważać na retencje wodną, bo nagły skok masy ciała może prowadzić do nadciśnienia, warto wtedy przyjrzeć się podaży sodu oraz potasu w diecie. W zależności od ilości środków i na pewno zwiększyłbym podaż białka do 2.5-4 g. Do suplementacji na pewno pomogą rzeczy podbijające HDL, jeśli ten będzie spadał więc omega 3, czosnek, kakao, GW, niacyna