Wpis z mikrobloga

@Halbr: To manipulacja ze strony OPa. Longchamps zasłynął inną wypowiedzią nt. in vitro

Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka wiedzą już, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych.

#
Pseudonaukowy #!$%@? bez żadnych podstaw oczywiście, ale nikogo z Kościoła tym nie wykluczał. Skądinąd zawsze robi na mnie wrażenie, jak osoby tak inteligentne, jak Longchamps de Berier,
Skądinąd zawsze robi na mnie wrażenie, jak osoby tak inteligentne, jak Longchamps de Berier, bo intelektu nie sposób mu odmówić, ze względu na wiarę czy ideologię potrafią tak skutecznie zawieszać myślenie.


@OjciecMarek: Może ten intelekt to tylko taka "aura" którą wokół siebie roztacza przez odpowiedni dobór słów i mówienie w sposób w jaki mówią inteligentni ludzie. Znam wielu ludzi którzy na pierwszy rzut oka wydają się bardzo inteligentni przez swoją elokwencję,
@OjciecMarek: Wiesz historia podaje wiele przykładów gdzie człowiek z niezwykłą pracowitością potrafił osiągnąć bardzo wiele w bardzo wąskiej dziedzinie ale szeroko pojęta inteligencja to coś więcej. Ludzi których inteligencję po wielu latach możemy ocenić jako bardzo wysoką charakteryzowali się przede wszystkim bardzo szerokimi horyzontami myślenia i byli otwarci na dialog.
@coma24 Nie pamiętam. Miał swoją stronę kiedyś w internecie, tam uściślał, może dalej to wisi, zerknij w google.

Może ten intelekt to tylko taka "aura" którą wokół siebie roztacza przez odpowiedni dobór słów i mówienie w sposób w jaki mówią inteligentni ludzie.


Przez jakieś pół roku miałem z nim zajęcia. To inteligentny człowiek - stąd podobnie jak @OjciecMarek nie potrafię zrozumieć dlaczego opowiadał takie rzeczy.
A podaje nazwiska tych "specjalistów"?


@coma24:

Mój pogląd opiera się na publikacjach, z których ostatnie chyba, a nadto łatwo dostępne i w języku polskim to Aliny Midro, Wybrane zaburzenia genetyczne u dzieci wynikające z zastosowania procedur zapłodnienia pozaustrojowego in vitro w Otoczmy troską życie. Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Białymstoku w dniach 14-15 października 2011 roku, s. 83-93 (wraz z literaturą przedmiotu), a także Człowiek Przejrzysty Stanisława i Marioli Cebratów, Wyd.