Wpis z mikrobloga

@zi3le:

tak, tylko połowa osób które aplikowały bez umiejętności i doświadczenia chciały prawie 2x wiecej niż osoby które coś potrafiły i miały doświadczenie - mówię tu w moim przypadku gdzie szukam ludzi do mojego działu.


To niech pracodawcy nauczą się podawać oferowane wynagrodzenie. Wtedy kandydaci będą mieli rozeznanie w płacach.
@Vokun nie od nas to zależy. Ja tylko mówię że często i gęsto zgłaszaja się do nas osoby bez niezbednych umiejętności - często w parze z wysokimi wymaganiami
@ramzes8811: to w ogóle dobre, obecnie płacą mi dobrze, ale chciałem spróbować czegoś nowego, więc szukam pracy "podobnej, ale innej" i odrzucają mnie, bo nie mam doświadczenia z paroma bzdetami, których nauczyłbym się w tydzień, no #!$%@? mać :D
Ja się nie dziwię, że w Polsce tyle osób popełnia samobójstwo. Po 10 latach w jednej robocie też sobie chyba w łeb palnę (jeszcze mi sporo brakuje, ale wiadomo, o co chodzi).
Ja tylko mówię że często i gęsto zgłaszaja się do nas osoby bez niezbednych umiejętności - często w parze z wysokimi wymaganiami


@zi3le: no niestety, ceny (także ludzkiej pracy) rosną. ¯\_(ツ)_/¯ To, że 8 lat temu zatrudniliście kogoś z 10-letnim doświadczeniem za 2,5k netto i do tej pory nie upomniał się o podwyżkę to niestety nie oznacza, że ściągnięcie kogoś nowego - nawet zielonego - nie będzie dzisiaj kosztować 3,5 netto.
- rynek pracy: brakuje nam sprzedawców
- ja: no dobra zgłoszę to cv jako doradca prezydenta
- rynek pracy: ...........
- ja: dlaczegoooooo ?
Wczoraj byłem w urzędzie pracy donieść papieru stażystów. Pusto , nikogo .Zero ludzi. Przez godzinę nikt się nie przewinął.

Wcześniej robiłem projekty EFS i prowadziłem negocjacje miedzy pracownikami i pracodawcami. 140 osobom robotę załatwiałem i miałem kontakt z 60 firmami . Badam rynek od 4 lat.

W kręgach znajomych z kim nie rozmawiam czy właściciel stacji ,żabki czy sklepu z kompami. Każdy mówi to samo. Znajdź mi trzeźwego mówiącego po polsku człowieka
Za każdym #!$%@? razem xD


@bezbekpol: No właśnie na tym polega zabawa że ludzie sie nie cenią i sami sobie robią szlany sufit w głowie a na oferty 6k nawet nie aplikują albo od razu dopatrują się szwindlu .

Sam do siebie szukam handlowców i ludzi do ogarniania spotkań i chętnych brak. Jak podaję stawki 90% kandydatów bredzi że piramida, że oszukuje że cos tam bo w ich ciasnych łebkach sie
że aplikuje kierowca wózków widłowych to


@Zjem_Ci_nos: Bo ludzie są zakręceni jak domek slimaka. . Sam mam uprawnienia na różne pojazdy ale w życiu nie podaje tego w CV szukając pracy w innej branży. Teraz jak sam szukam ludzi widze czy ktoś ma jedno CV i wysyła je na oslep do wszystkich firm czy jednak przemyślał co mnie może interesować. Też branża handlowa a ostatnio typek opiał chyba 4 technologie spawalnicze
W takim razie trzeba je umieszczać w ogłoszeniu o pracę i szczegółowo opisać jakie czynniki wpływają na wysokość pensji w ramach tego przedziału


@Vokun: Jak ja piszę o wynagrodzeniu i czynnikach to przychodzi 5% tyle ludzi co zwykle. Dla ludzi to czarna magia albo nie rozumieją tych terminów. Jak im napisze prostymi slowami nawet 2 razy mniejszą stawke to ktoś czasem zajrzy