Wpis z mikrobloga

Ja tylko mówię że często i gęsto zgłaszaja się do nas osoby bez niezbednych umiejętności - często w parze z wysokimi wymaganiami


@zi3le: no niestety, ceny (także ludzkiej pracy) rosną. ¯\_(ツ)_/¯ To, że 8 lat temu zatrudniliście kogoś z 10-letnim doświadczeniem za 2,5k netto i do tej pory nie upomniał się o podwyżkę to niestety nie oznacza, że ściągnięcie kogoś nowego - nawet zielonego - nie będzie dzisiaj kosztować 3,5 netto.
- rynek pracy: brakuje nam sprzedawców
- ja: no dobra zgłoszę to cv jako doradca prezydenta
- rynek pracy: ...........
- ja: dlaczegoooooo ?
Wczoraj byłem w urzędzie pracy donieść papieru stażystów. Pusto , nikogo .Zero ludzi. Przez godzinę nikt się nie przewinął.

Wcześniej robiłem projekty EFS i prowadziłem negocjacje miedzy pracownikami i pracodawcami. 140 osobom robotę załatwiałem i miałem kontakt z 60 firmami . Badam rynek od 4 lat.

W kręgach znajomych z kim nie rozmawiam czy właściciel stacji ,żabki czy sklepu z kompami. Każdy mówi to samo. Znajdź mi trzeźwego mówiącego po polsku człowieka
Za każdym #!$%@? razem xD


@bezbekpol: No właśnie na tym polega zabawa że ludzie sie nie cenią i sami sobie robią szlany sufit w głowie a na oferty 6k nawet nie aplikują albo od razu dopatrują się szwindlu .

Sam do siebie szukam handlowców i ludzi do ogarniania spotkań i chętnych brak. Jak podaję stawki 90% kandydatów bredzi że piramida, że oszukuje że cos tam bo w ich ciasnych łebkach sie
że aplikuje kierowca wózków widłowych to


@Zjem_Ci_nos: Bo ludzie są zakręceni jak domek slimaka. . Sam mam uprawnienia na różne pojazdy ale w życiu nie podaje tego w CV szukając pracy w innej branży. Teraz jak sam szukam ludzi widze czy ktoś ma jedno CV i wysyła je na oslep do wszystkich firm czy jednak przemyślał co mnie może interesować. Też branża handlowa a ostatnio typek opiał chyba 4 technologie spawalnicze
W takim razie trzeba je umieszczać w ogłoszeniu o pracę i szczegółowo opisać jakie czynniki wpływają na wysokość pensji w ramach tego przedziału


@Vokun: Jak ja piszę o wynagrodzeniu i czynnikach to przychodzi 5% tyle ludzi co zwykle. Dla ludzi to czarna magia albo nie rozumieją tych terminów. Jak im napisze prostymi slowami nawet 2 razy mniejszą stawke to ktoś czasem zajrzy
Stanowisko: Zbieranie gówna z podłogi

Minimum 5 lat doświadczenia w repektowanej firmie

Ukonczone studia ze stazem na podobnym kierunku

Bycie pozytywna osoba (lizanie dupy kierownikowi non-stop)

Praca w mlodym zespole (nikt nie chce w tym obozie pracy dluzej zostac)

Umowa dzielo 17 brutto/h przez rok potem mozliwosc umowy o prace

Kontakt z klientami wiec minimum doswiadczenie 2 lat z klientami (jezeli jestes ladna dziewczyna to 100% przyjmiemy)

Zatrudnienie poprzez agencje pracy


@
@DonMirabello:

Jak ja piszę o wynagrodzeniu i czynnikach to przychodzi 5% tyle ludzi co zwykle. Dla ludzi to czarna magia albo nie rozumieją tych terminów. Jak im napisze prostymi slowami nawet 2 razy mniejszą stawke to ktoś czasem zajrzy`


Z tego co piszesz wynika, że wymagania są olbrzymie a pensje głodowe. Jak się przyznasz co mają robić, aby mieć nadzieję na podwyżkę w przyszłości to aż się każdemu odechciewa kandydować. A
Kto skumał czacze po 2 latach już jeździ mercem


@DonMirabello: Serio?
Pełnoletnim?
Z tych 6k (nieważne czy netto)?
Ja nawet nie wiem czy jest sens aplikować w polsce przeglądnąwszy kilka ofert mimo że rozważałbym pracę w polsce nawet za 1/3 tego co zarabiam w niemczech.
Obawiam się że i to jest oczekiwaniem ponad większość ofert.
Wymagania z dupy a jeśli jakiś konkret to zamiast stawki karta multisport co pachnie nędzą.
Z tego co piszesz wynika, że wymagania są olbrzymie a pensje głodowe. Jak się przyznasz co mają robić, aby mieć nadzieję na podwyżkę w przyszłości to aż się każdemu odechciewa kandydować. A tak łudzą się, że po pewnym czasie pensja wzrośnie.


@Vokun: Poziom twojej nieznajomości tematu ,mojej osoby i mojej branży powoduje że ciężko w ogóle traktować poważnie takie insynuacje

Dla mnie z z tego co piszę jedyne co wynika że
Serio?

Pełnoletnim?

Z tych 6k (nieważne czy netto)?

Ja nawet nie wiem czy jest sens aplikować w polsce przeglądnąwszy kilka ofert mimo że rozważałbym pracę w polsce nawet za 1/3 tego co zarabiam w niemczech.

Obawiam się że i to jest oczekiwaniem ponad większość ofert.

Wymagania z dupy a jeśli jakiś konkret to zamiast stawki karta multisport co pachnie nędzą.


@ultra: Ale co pełnoletnim. Nie pisałem nic też o żadnych 6k.
Nie wiem, czy piszesz tu na poważnie, czy uprawiasz jakieś bajkopisarstwo, ale tak czy owak to musi być jakaś niszowa branża dla ludzi z bardzo specyficznymi kwalifikacjami.


@Trias: 1 .Branża zwykła jak tylko możliwe. Odbieranie telefonu. Umawianie spotkań. Kontakt z klientem. Trzeba umieć zapisac godziny i umieć wyartykułować z siebie parę słów z notesu bądź grafiku. Czary niesłuchane

Więc nie pisz, jakbyś reprezentował cały rynek pracy.

2. Robiłem projektu EFS jako
@doodcinki: ja mam teraz podobną sytuację, podczas rozmowy zgodziłem się na mniejsze zarobki gdyż zależało mi na nauce i została mi ona obiecana, jednak nie do końca o to mi chodziło, fakt mogę innych pracowników pytać się o co chcę i zawsze dostaję odpowiedź (zazwyczaj sprzeczne między sobą ale tutaj już jest problem polegający na braku spójnego sposobu działania w firmie) teraz po pewnym czasie rozglądam się za czymś innym i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@walictowszystkozajete: i nikt Cie za to nie wini bo pracuje się po to żeby żyć a nie żyje żeby pracować, i jeśli masz sobie poprawić to sobie poprawiaj, chodzi mi tylko o to że poprostu pracodawcy wolą przyjąć kogoś na gotowo niż go szkolić za swoje bo wyszkolona osoba będzie bardziej roszczeniowa, a takto przyjmujemy pracownika produkcji który będzie na produkcji a jak potrzebujemy managera to przyjmujemy managera i szkolenie nie
2. Robiłem projektu EFS jako pełnomocnik rektorora i badałem rynek pracy dla GUS ,Łódzkiego WUP i współtworzyłem barometr zawodów 2019 na poziomie ministerialnym.

U mnie stawki są ruchome. Branża B2B , umowa partnerska albo komandytariat. Większość ludzi nawet tego słowa nie zna albo doszukuje sie spisku/oszustwa. A co do wymagań mam jedną, jedyną zasadę.

Ty udajesz że pracujesz , my udajemy że płacimy.


@DonMirabello: Jesteś klasycznym januszem z wybujałym ego.

Te
Pobierz
źródło: comment_1583051286fXemaMygpH7pw3y8hZ2HK7.jpg
@doodcinki: dokładnie, to samo ze szkoleniami, na początku była gadka, iż to oni je finansują jeśli jakieś chciałbym odbyć a teraz jak chciałem na jakieś pojechać bo znalazłem całkiem niezłe to jednodniowy urlop bezpłatny mi zaoferowali i to i tak z bólem serca, już kij z tym, że nie wnosiłem o zwrot za paliwo bo szkolenie w innym województwie ale też z własnej kieszeni musiałbym je pokryć a pewnie jak będzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@walictowszystkozajete: miałem w tym tygodniu rozmowę z moim managerem który obiecywał złote góry itp. (jest tutaj od 4 miesięcy ja już ponad rok a że kontakt z ludźmi mam dobry to wiem że od 20 lat jest tak jak jest ) więc mu powiedziałem że pogadamy za rok i niech nie obiecuje rzeczy których nie może zrobić, #!$%@? focha powiedział że mam negatywne nastawienie do pracy i po #!$%@? ja to
Liczysz na idiotów?


@ultra: Wybacz ale ci idioci jeżdzą S klasą po pół roku .Po 2 latach stawiaja domy.
Żyjemy w 2 alternatywnych wszechświatach albo sam właśnie pokazujesz ignorancje w temacie. . Serio uważasz że ktoś powyżej dyrektora okręgowego robi na etacie. Na umowę o pracę. I pakuje sie dobrowolnie na drug próg. Haha

Nie rozumiesz że nikt normalny nie da sie dymać na 32% plus składki jak może mieć tylko
Pobierz
źródło: comment_1583053458J7TftOK8POk5OXpw9GYeUJ.jpg
Mnie rynek pracy najbardziej zdziwił, gdy wraz ze wzrostem doświadczenia i kwalifikacji spada mi kasa. Najwięcej zarabiałem mając tylko maturę. Gdy miałem problem z pracą i chciałem iść do gównoroboty, to nie chciano mnie zatrudnić, bo mam studia i mógłbym robić problemy i pozywać o warunki pracy.
Ludziki, musicie wziąć poprawkę na to, że czasami ogłoszenie o poszukiwanym pracowniku to tylko podkładka a w rzeczywistości na to miejsce jest już zaklepany Ukrainiec 1700zł/mies.
bo pracownik jest szkolony inwestujesz w niego


@doodcinki:
Pracodawca: zapewniamy szkolenie
Pracownik: OK
Pracodawca: *szkoli* pani Kasia ci wytłumaczy
Pani Kasia: yyy eee yyy nie wiem bo jestem tu od 2 tygodni, a poza tym to ci nie powiem bo walczymy o to samo stanowisko