Wpis z mikrobloga

@Sebgat: Strategia przewiduje prowadzenie działań w pięciu obszarach:
- inwestycje w kadry – zwiększenie liczby lekarzy specjalistów w dziedzinie onkologii i lekarzy specjalności pokrewnych;
- inwestycje w edukację – prowadzenie działań profilaktycznych, związanych np. z ograniczeniem palenia tytoniu;
- inwestycje w pacjenta – podniesienie skuteczności badań przesiewowych w kierunku nowotworów jelita grubego, piersi, szyjki macicy oraz płuca;
- inwestycje w naukę i innowacje – np. zwiększenie udziału pacjentów onkologicznych w badaniach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sebgat Wcale mnie to nie dziwi. Jak ich naród na taczkach z głównem nie wywiezie to będzie tylko gorzej.

@dr_Batman: kiedyś ludzie tak robili to w latach 90 wysrtatowal spot ' trzeba być przyzwoitym', jeszcze w 1990 tak wywieźli prezydenta mojego miasta
@Sebgat: Daleko mi od PiS'u, ale to brzmi jak sroga propaganda.

"Z budżetu NFZ wynoszącego w 2011 r. około 60 mld zł blisko 5 mld zł przeznaczono na leczenie chorych onkologicznych, w tym na chemioterapię wydano blisko 2,2 mld zł, na radioterapię ok. 800 mln zł, a na chirurgię onkologiczną - 600 mln zł. To niewiele ponad 10%, podczas gdy chirurgii onkologicznej zawdzięczamy 75% wyleczeń, a chemioterapii - kilkanaście."


http://www.rynekzdrowia.pl/Rynek-Zdrowia/Polska-onkologia-w-liczbach,126702.html

Nie