Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@?ście.

Zawsze gniję z #!$%@? smakoszy babcinego jedzenia co plują na każdą sieciówkę jedzeniową.

Ja #!$%@?ę, można mieć swoje preferencje, ale gnije z cyrku jaki #!$%@? chwaląc pod niebiosa te babcine wyroby. Przecież to synonim potraw z sierścią kota, bo żal sierściucha z blatu przegonić. Jedzenie zrobione z przeterminowanych składników, bo nieważne że składniki były po dacie już w sklepie, ważne że z promocji. No a nawet jakby chciała sprawdzić datę przydatności to i tak jej niedowidzi bo ostatni raz u okulisty była jeszcze za gierka. Do tego ta #!$%@? ilość przypraw, a szczególnie soli. Zupełnie jakby na jej języku było mniej aktywnych kubków smakowych niż różowych pasków na wykopie. A wszystko tłuste jak tylko się da. Taka mizeria na przykład. Wiecie ile kalori ma ogórek? 16 kcal na 100 gram. Brzmi zdrowo i odchudzająco? No to jeb, dodaje do tego śmietanę, oczywiście 18% ale jakby mogła to i 30% dodała. No i obowiązkowo sól. No ja rozumiem że podczas wojny trzeba było jeść tłusto, ale na boga wojna skończyła się 70 lat temu. Czy to ta słynna demencja starcza?

A teraz dla kontrastu: Jak bułka leży na opiekaczu pół godziny to ląduje w śmietniku, a wasza babka będzie odgrzewała te same kotlety 5 dni pod rząd, aż #!$%@? olej wyparuje z patelni xD, super zdrowe produkty xD

inb4 prezes mcdonalds polska

#fastfood #mcdonalds #pizza #kfc #gotujzwykopem #heheszki #zalesie #gorzkiezale #swieta #byloaledobre #jedzenie #takaprawda
źródło: comment_HtQL6ba9Gg3A4SCo6E32oDfAxImTblQC.jpg
  • 127
@Lake_Titikaka: mi została jedna babcia i ona gotuje mega #!$%@?. Ani to ładnie nie pachnie, ani nie smakuje, wygląda też mega słabo choć nieco lepiej niż arcydzieła anomymous_derp spod tagu #bederzigol. Z grzeczności mówię zawsze mówię, że przed chwilą jadłem obiad i nie jestem głodny, choć nie raz burczało mi w brzuchu XD. Już pomijam, że taki babciny obiadek to pewnie z 3000 kcal, a ja nie pracuje w kamieniołomie
@Lake_Titikaka: coś w tym jest. Jedna z moich babć gotuje tak samo od jakichś 30 lat, te same 8 potraw, sałatki majonezowe, przegotowany kurczak, itd. Druga gotuje nawet dobrze, ale wciąż jest wiele potraw które jej średnio wychodzą przez jej przyzwyczajenia i widzimisię. Obie za to mają nawalone produktów w lodówce po brzegi i te z dalszych rejonów lodówki faktycznie są przeterminowane. Ale i tak to jedzą, bo zmysł smaku już
@fatabil1ty:

zdziwiłbyś się ile produktów podobnie mogłoby tak jak to przedstawiłeś "wytrzymać lata w szufladzie". Nie zmienia to faktu, że McDonalds to korporacja, a nie budka z kebabem albo kurczakiem na rynku w Wałbrzychu i mimo teoretycznej możliwości nigdy tego nie zrobią.
iecie ile kalori ma ogórek? 16 kcal na 100 gram. Brzmi zdrowo i odchudzająco? No to jeb, dodaje do tego śmietanę, oczywiście 18% ale jakby mogła to i 30% dodała. No i obowiązkowo sól. No ja rozumiem że podczas wojny trzeba było jeść tłusto, ale na boga wojna skończyła się 70 lat temu.


@Lake_Titikaka: O to to to. W dodatkach drugie tyle kalorii co w obiedzie. I obowiązkowo do wszystkiego #!$%@?
Po pierwsze te prlowskie dania rodem z barow mlecznych malo maja wspolnego z polska kuchnia
po drugie latwo krytykowac babcine umiejetnosci kulinarne gdy samemu dorastalismy z netem i mozemy znalezc kazdy dowolny przepis (czy tez filmik na yt), a babcie musialy polegac na przepisie zapisanym w zeszycie i nie bylo innych zrodel. Do tego dorastaly z mala iloscia skladnikow wiec sie nie ma co dziwic ze gotowaly w kolko to samo i
szanuję wybory innych


@kenobi_: how about no
szkalować nic się nie bać. bez tego dalej byśmy żyli i ryli w gównie
kultura kulinarna to istotna rzecz. jeśli będziemy to tolerować, to nas osaczy. to od szkalowania #!$%@? i chwalenia normalnego jedzenia mamy teraz całkiem niezły postęp i wybór knajp z czymś innym niż kotlet mielony z tłuszczu i polany tłuszczem
a szkalowanie polaka to dodatkowa korzyść, bo to przyjemność sama w
p*lskie(celowo z małej) jedzenie=gówno


Polskie (celowo napisałem z dużej litery) jedzenie musi być przez twój wpis zdruzgotane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@paw4da: Poza tym przykro mi, że twoja babcia próbuje cię truć. Moja, kiedy jeszcze gotowała, dbała o świeżość składników i czystość. ¯\_(ツ)_/¯