Wpis z mikrobloga

Czy w Polsce jest jakiś kult #!$%@?? Wydaje mi się że większość kierowców nic nie myśli tylko #!$%@? jak debil. Potem wielki płacz jak się owinie na drzewie. Wczoraj ślisko, droga przez las każdy delikatnie jedzie a tu znajdzie się jakiś kozak z peżota i wyprzedza xd Często znajomi mi mówią że jeżdżę za wolno i za ostrożnie. Raz dostałem nauczkę, skończyło się na rozwalonym zderzaku i to mi dało do myślenia. Wolę jeździć ostrożnie niż zgrywac kozaka.
#motoryzacja #samochody #zalesie #gownowpis
  • 130
@Precypitat: Raczej między tym pierwszym a tobą śmieszku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@amazing-detective-slash-genius: Raczej pełne tych co umarli śmiercią naturalna, ale co ja tam wiem.

1. Nie jesteś w stanie utrzymać bezpiecznej odległości przez różnice między prędkością twoja i samochodu przed tobą.


@dobrzecisiewydaje: Chyba jak masz raka mózgu

2. Jest #!$%@? różnica czy walniesz w jelenia z prędkością 130kmh, czy 90kmh i bynajmniej nie chodzi
@Agemaker: Ej a jak oceniasz ostatni wypadke z kierowcą karetka co to mu dziadek drogę zajechał? :D

Ja uważem że karetka jechała za szybko w terenie zabudowanym i w takiej sytuacji gdy sygnały było słychać gdy karetka była z 300 metrów przed skrzyżowaniem, to nawet młody kierowca mógłby ledwo to ogarnąć. Ja bym nie spojdziewał się że karetka jedzie aż tak szybko, szczególnie na lewo skręcie. Pomyślałbym że "o coś tam
@cwlmod: widziałem tylko urywek filmu jeśli mówimy o tym samym, ale rozsądny kierowca karetki powinien trochę przyhamować gdy widzi samochód na poboczu, bo można się spodziewać, że zaraz się nam wpieprzy pod maskę. Natomiast starym ludziom prawko i tak bym zabierał bo tworzą masę niebezpiecznych sytuacji i nie ogarniają tego co się dzieje.
@cwlmod:

Błąd to przez takich jak ty jest najwięcej wypadku tj ludzi głupich. Głupi człowiek nie potrafi ogarnąć prowadzenia auta bez względu czy jedzie szybko czy wolno. Skoro ty nie potrafisz ocenić mojej jazdy po moich wypowiedziach to znaczy, że jesteś jedną z takich osób.

#!$%@? jak potłuczony.
https://www.auto-swiat.pl/najczestsze-przyczyny-wypadkow/r0fhec2
To wszystko to są "jeżdżę szybko ale bezpiecznie".
@Agemaker: Zgadzam się z jednym i drugim ale moim zdaniem ta sytuacja nie była ewidentnym błędem dziadka. Też uważam że kierowca karetki powinien zwolnić, bo nie pozostawił sobie absolutnie żadnego marginesu bezpieczeństwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@wiktor98: rety.. Jak widzę te komentarze niektórych, że co za debil postawił znak ograniczenia prędkości do 60 km/h, kiedy droga prosta i równa i można nawet i 150km/h sunąć..

Nikt nie stawia znaków ograniczenia ot tak sobie. Może akurat na tym odcinku wybiegają na drogę domowe zwierzęta albo też dzieci? Może występują boczne podmuchy wiatru? Może często spacerują tam piesi? Może to, a może tamto? Jakiś powód na pewno tego jest,
@dobrzecisiewydaje: dzbany nie rozumieją że nie są sami na drodze i na nic się mogą zdać ich umiejętności jeżeli ktoś inny coś odwali. A nizsza prędkość to większa szansa na przeżycie lub mniejszy uszczerbek na zdrowiu. Nie jednego już takiego słyszałem, a później mordował swoją narzeczoną na drzewie, kasował auta warte ćwierć bańki (bo ktos go nie zauważył wyjeżdżając z podporzadkowanej, a przecież on jechał tylko z 200 na liczniku) czy
@push3k-pro: Jeśli jesteś bezgranicznie wierny politykom to możesz sobie wierzyć w te statystyki. Jak to mówią na takich, plebs czy szeroko rozumiana opinia społeczna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ikt nie stawia znaków ograniczenia ot tak sobie. Może akurat na tym odcinku wybiegają na drogę domowe zwierzęta albo też dzieci? Może występują boczne podmuchy wiatru? Może często spacerują tam piesi? Może to, a może tamto? Jakiś powód na pewno tego jest, bo postawienie ograniczenia prędkości to nie jest takie hop siup dla gminy czy urzędu..


@RevulsioN: A ty co masz prawko od roku xD Codziennie widzę dowody na idiotyczne stawianie
@wiktor98: Można jeździć szybko i dobrze, ale nie bezpiecznie. Ludzie #!$%@?ą, bo muszą, a nie potrafią znaleźć kilka czynników, które to #!$%@? dyskwalifikuje w miejscach potencjalnie niebezpiecznych. Jeżeli masz dobrą widoczność, auto w dobrym stanie technicznym i nie jest ono stare, to jazda szybko jest ok, ale z głową. Czego nie da się zobaczyć często u nas na drogach.

Zwykle jak ktoś u nas jedzie szybko, to nie potrafi wyprzedzić, tylko
@wiktor98: No i dobrze jeździsz. Ja ostatnio miałem wypadek. Wjechałem na duże skrzyżowanie na zielonym świetle jadąc na wprost. Nagle pojawił się mi przed maską samochód (WTF?), czas na reakcje jakieś 0,2 sekundy. Facet wjechał na skrzyżowanie na zielonym skręcając w lewo. W tym miejscu jest zakaz skrętu w lewo właśnie przez ograniczoną widoczność. Jakbym #!$%@?ł przez to skrzyżowanie (a w tym miejscu są do tego warunki) to mogłoby się to