Wpis z mikrobloga

@wioseneczka: to niesamowite jak próżne są takie wyzwania.

Pije kranówkę


I miałbym pić to coś co wylatuje z kranu w Warszawie i przypomina wodę? Można dodać w nawiasie coś co ludzi chociaż naprowadzi na coś zdrowszego, czyli dzbanek i filtry łączny koszt 120 zł filtry wymienne co miesiąc. Na wodzie butelkowanej się oszczędzi i zdecydowanie na zdrowiu! Poza tym oszczędzi się też sprzęt AGD na wodę ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@wioseneczka: no ja nawet nie próbuję, zwłaszcza, że większości warzyw nie cierpię i po prostu mi śmierdzą. Uznałem że skoro tak, to będę zasuwał kurczaki i świniaki. Nie jest to ideał, ale są granice, których nie przekroczę, niestety. Czekam wciąż na realistyczne syntetyczne mięso ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wioseneczka: ograniczyć mięsa całkiem spoko, przestać jeść nie ma nawet takiej opcji. Segregacja jako tako przestrzegana mimo wszystko uważam ze jest to bardzo nie sprawiedliwe bo płacisz za usługę ale jeszcze musisz segregować a potem i tak wjebią wszystko do jednego i segregują ponownie( mieszkam w Uk) a tak po za tym czego wy się boicie, świat ziemia się nie skończy ludzie wyginą inne zwierzęta tez i tyle, ziemia się zresetuje
  • Odpowiedz
@wioseneczka wlaśnie wypowiedziałaś wojne tagowi #mirkokoksy, tutaj nie da sie nie jeść mięsa albo nawet go ograniczyć do jakiegoś minimum. Co to znaczy wykorzystujesz to co masz, skoro jeśli popsuje Ci się jakiś sprzęt RTV/AGD to naprawa takiego urządzenia kosztuje zazwyczaj połowę lub tyle samo co ten sprzęt jest wart po czasie uplywu okresu gwarancji a przepisy w tym kraju są tak chore że śmieci przechowujemy w chmurze zamiast je recyklingować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@wioseneczka: a wtedy nie popierałaś zero waste? A to ok to możesz korzystać xD Oddaj komuś telefon kto nie popiera zero waste. Wiesz że, podobnie jak z mięsem, produkcja zaawansowanej elektroniki użytkowej znacząco przyczynia się do powstania dużej ilości zanieczyszczeń? A może tego nie chcesz wiedzieć bo nie będzie można korzystać z FB i insta?
Z całej tej ideologii pasuje do ciebie tylko zero ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@wioseneczka: poza mięsem to wszystko spełniam na codzień, więc nie wiem co to za wyzwanie
1. piję kranówkę (jest dobra)
2. robie zakupy do własnego plecaka
3. nie piję kawy
4. jakbyś miał do wyboru gówno na pusty żołądek vs brzydki pomidorek to byś nie wybrzydzał
5. jem w rytmie sezonu bo taniej
6. nie bojkotuję, ale nie zachęcam
7. naprawiam dosłownie wszystko co mogę, 90% śmieci próbuje na coś przerobić
  • Odpowiedz