Wpis z mikrobloga

@SiemaNagor: Może warto chociaż ograniczyć? Tez nie daję rady bez niestety :)

@wioseneczka moje ograniczenie miesa sprowadzilo sie jedynie do zamiany szynki na serek na kolacje. Staram sie into eko, ale z wylaczeniem punktow zwiazanych z odzywianiem
  • Odpowiedz
@janek-donosi-1: Ale jesteś żartowniś mięsożerca. Boki zrywać. Taki męski. A jedz mięso nawet samo. Później raczek, albo jak się przyfarci to jakaś miażdzyca nie wiadomo skąd ( pewnie od tych warzyw) i płacz. Totalnie mi nie szkoda takich ludzi jak Ty, że umieraja 10-20 lat wcześniej. Natura zrobiła piękną selekcję takich dzbanów.
  • Odpowiedz
wiem. dzięki @wioseneczka wlasnie bylem w decathlonie kupic bidonik. Grunt to bodziec ;)


@Precypitat: a wiesz co jest najlepsze? Że ludzie masowo zaczynają pić z takich butelek z filtrem węglowym, które to butelki też są z PET. Nie będę ich krytykował bo sam też tak robiłem (czasem na wyjazdach dalej tak robię, ale już świadomie), ale to pokazuje jak łatwo ludzi omamić marketingiem.

"Hej, pij kranówę z naszych filtrów
Krupier - > wiem. dzięki @wioseneczka wlasnie bylem w decathlonie kupic bidonik. Grun...

źródło: comment_47KVEtlezdfqk7ImdjxJTtZZRfYyCiAA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wioseneczka: Zamiast kupować nowe zapalniczki, napełniam stare gazem. Ekosystem Ziemi pewnie nie odczuje tego, ale świadome postępowanie też jakoś bardzo nie boli ;)
Starajmy się żyć pro-ekologicznie, ale nie dajmy się zwariować.
  • Odpowiedz
- ładują warzywa i owoce w sklepie do darmowych plastikowych woreczków, bo szkoda paru groszy na woreczek zrobiony z tkaniny albo taki, który jest wielokrotnego użytku;


Zdradzę ci sekret - te woreczki można używać wielokrotnie, do różnych zastosowań.

- w sklepie trzeba kupować tylko najładniej wyglądające owoce i warzywa, bo przecież "takiego dojrzałego trochę poczerniałego banana, to kupują tylko biedaki taniej przed samym zamknięciem sklepu";


Jak
  • Odpowiedz
@wioseneczka: są tez ponoć tampony i podpaski biodegradowalne, ale jeszcze nie jestem na tym etapie. Szczoteczka bambusowa, twarz staram się myć bawełniana szmatka i żelem zamiast płynu i wacikow. Ograniczyłam kupowanie ciuchów bo już mi palma odbijała :P wiem ze dziewczyny robią sobie płatki do twarzy wielorazowe z tkanin, robią tez takie płachty woskowe i używają zamiast papieru do pakowania kanapek. Ja używam do żywności pojemników wiec tez nie używam
  • Odpowiedz