Wpis z mikrobloga

Byłby ktoś z was zainteresowany historią mojej prywatnej walki z depresją i nerwicą? Rzuciłem terapię i leczenie praktycznie na starcie. Z całego gówna wyszedłem praktycznie sam. Nie, nie zacząłem biegać. Nie piszę tego posta dla atencji i plusów, po prostu nie wiem czy warto spędzić kilka godzin i spisać to wszystko jak nikomu miałoby to się nie przydać.
#psychologia #psychiatria #depresja #nerwica #samobojstwo
  • 165
@tylkoocosspytam: Nie leczona depresja egzogenna w przypadkach lekki i łagodny sama po pewnym czasie przechodzi (dochodzi do habituacji objawów), jednak może robić "spustoszenia" w mózgu i zwiększa o 50% szanse na ponowne zachorowanie. Człowiek uczy się wtedy tez maskować objawy depresyjne i je kompensować a nie leczyć i rozwiązywać. Co w przyszłości będzie bardziej utrudniało niż pomagało na dłuższą metę życia.
@Harmonia: Piwo tez pomaga, jak się je pije. Leki to super rozwiązanie jak już nie ma wyjścia, na start to idealne rozwiązanie. Ale nie wyleczą depresji same z siebie. Ni #!$%@?, w moim przypadku to nie zadziałało. Musiałbym je brać do końca życia.
@eich_hen_ddy: Tak jest, zawały serca, astmy, boreliozy, guzy mózgu, rak płuc, PZT, za długo wyliczać.
@Harmonia: Ja na lekach byłem ideałem, pełen energii, optymizmu, chęci do pracy i życia. Wyremontowałem cały dom, sam. A bez leków już nic nie mogłem. I zaproponowano mi kolejną wizytę po receptę. I nie poszedłem tą drogą. To nie rózni się niczym od narkomanii jesli nie jest połączone z terapią albo przynajmniej pracą nad sobą we własnym zakresie. Jeśli myślisz że te leki cudownie sprawiły że mi się polepszyło to pracę
Koledzy, my się chyba nie zrozumieliśmy, ja nigdzie nie napisałem że znalazłem uniwersalny środek leczenia na depresję. Nigdzie nie napisałem że leczenie jest złe. Nigdzie nie napisałem że leki są złe.


@tylkoocosspytam: inaczej zrozumiałem Twoje intencje w tym co napisałeś. Chętnie przeczytam Twój opis Twojej historii.
@www_h: Widzę że główny post źle napisałem, skoro tak wiele osób go źle odebrało. Nie mam ochoty ani zamiaru być jakimś szamanem który powie: zacznij od posprzątania pokóju a wyleczysz się ze wszystkiego. Nie będę tez nikomu doradzać ani kogokolwiek odwlekać od leczenia farmakologicznego i terapii u specjalistów.