Wpis z mikrobloga

Byłby ktoś z was zainteresowany historią mojej prywatnej walki z depresją i nerwicą? Rzuciłem terapię i leczenie praktycznie na starcie. Z całego gówna wyszedłem praktycznie sam. Nie, nie zacząłem biegać. Nie piszę tego posta dla atencji i plusów, po prostu nie wiem czy warto spędzić kilka godzin i spisać to wszystko jak nikomu miałoby to się nie przydać.
#psychologia #psychiatria #depresja #nerwica #samobojstwo
  • 165
Z całego gówna wyszedłem


@tylkoocosspytam: I wchodzisz na wykop, żeby ludzie mogli Cię #!$%@?ć i zdołować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(wielu ma rację z trzymaniem terapii i leków, ale i tak spodoba im się uświadamianie Ciebie)

Niech Pan nie idzie tą drogą.
Panie, panowie, a co z ludźmi, którzy zaczynają dopiero popadać w ten stan? Czy nie lepiej jest zapobiegać niż leczyć?

Osobom ze zdiagnozowaną depresją na pewno historia @tylkoocosspytam nie pomoże i są zmuszeni korzystać z pomocy specjalisty i leczyć się farmakologicznie. Z drugiej strony nie możemy skupiać się tylko wyłącznie na osobach już dotkniętych tym paskudnym choróbskiem, bo jest rzesza ludzi, którzy są przed tym i wydaje mi się, że spowiedź "mirka"