Wpis z mikrobloga

Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD

Jeszcze żeby te mieszkania były jakieś spoko ale nie są bo:
-Sa fatalnie zaprojektowane
-Brak infrastruktury, brak zieleni, brak przestrzeni, brak parkingów
-Jakieś przedmieścia które za kilka lat zamienią się w slumsy
-Nasrane blok obok bloku, 5 metrów od balkonu okno sąsiada

A do polszy nadchodzi kryzys demograficzny i gospodarczy. Przecież to za max 10 lat będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera). Ale młodzi oraz "inwestorzy" janusze dalej biorą kredyty na potęgę i nabijają kabzę bankom i deweloperom a za 10 lat będzie płacz bo klitka już nie jest warta 400k i max co można za nią dostać to 250k. A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 700k(tak, przy obecnej polityce rządu stopy za kilka lat tak polecą w górę że się zesracie).Pamiętajcie, prawdziwa bańka to kiedy nikt nie wierzy że ona jest i wszyscy myślą że ceny będą rosnąć w nieskończoność.

#nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia
S.....b - Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za...

źródło: comment_Q1MsNShFIoBRaVYUpKIorG3DjwegZ0Lv.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
  • 13
@dr_Batman W tej kamienicy rozumiem strop drewniany? I przy przeróbce wszystkie belki które były chociaż minimalnie spróchniale to wymienili? Bo jak nie to nawet za darmo bym nie chciał xD Serio. Remontujemy kamienice na rynku w Kato cały pion on dołu do góry piętro po piętrze wypruwamy wszystko i to co było jednym dużym mieszkaniem staje się 2/3/4 innymi. Ale to w jakim stanie były belki stropowe woła o pomstę do
Demoman - @dr_Batman W tej kamienicy rozumiem strop drewniany? I przy przeróbce wszys...

źródło: comment_AQo7S43ljVgJATkz9OpXXkHKXrK8Jvzk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dr_Batman: Dlaczego obcokrajowcy kupują? Żeby mieszkac tutaj na swoim? Wtedy wibor ich jednak obchodzi. Żeby zainwestować kasę? To jak wibor podniosą to przerzuca się na lokaty a mieszkanie mnie będzie jedyną rozsądną alternatywa do oszczędzania, w obu przypadkach ich wibor interesuje
  • Odpowiedz
@beee: no spoko, a co ma preferencja tego jak kto chce zyc, do posta OPa? Skoro rozmawiamy o hipotetycznej sytuacji brania kredytu, to chyba jest oczywiste o jakiej preferencji rozmawiamy
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol właściciele. Ogarnięcie placu, ogródka, ogrodzenia, klatki schodowej itp wszystko na koszt właściciela. Dla mnie lepsza opcja niż patologiczne wspólnoty, gdzie płacę 600pln czynszu za mieszkanie małe w bloku, a ostatni remont był budynku lata temu ;)
  • Odpowiedz
@Demoman W latach 60 był generalny remont, przebudowali wszystko, poprzenosili ściany nośne. Na razie był konstruktor budowlany oceniał stropy, plany z remontumówił że jest git, bo wywalaliśmy ścianę. Więc na razie jest git, jak mi za 10 lat jebnie strop to i tak wyjdzie mnie taniej niż nowe budownictwo ;)
  • Odpowiedz
ehh wy wykopki nigdy się nie nauczycie, zawsze musicie wyplusować te baity i płaku płaku tego trolla
szkoda tylko, że dostał tak krótkiego bana za "utworzenie konta w celu ominięcia bana" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Wg twojego toku rozumowania obecni dwudziestoparo lub trzydziestolatkowie powinni do 40 mieszkac z rodzicami w oczekiwaniu na spadek cen ;)
  • Odpowiedz
@Scaab: Odpisalbym wam wszystkim z osobna jakie #!$%@? glupie dzbany z was na etatach 3k na reke bez wiedzy o normach ani o prowadzeniu biznesu deweloperskiego ale szkoda śliny.
  • Odpowiedz
A do polszy nadchodzi kryzys demograficzny i gospodarczy.


@Scaab: Kryzys gospodarczy: zakup mieszkania to dobry pomysł, trzymanie gotówki to proszenie się o straty.
Kryzys demograficzny: tak, ale w mniejszych miastach. Warszawa, Kraków czy Wrocław bedą miały cały czas dodatnią migrację. Imigranci , studenci zostający po studiach itp.
  • Odpowiedz
@Scaab: Przykład ze zdjęcia jest trochę przerysowany, ale jest sporo fajnych nowych osiedli, które niejednokrotnie są ulokowane w fajnych, zielonych miejscach. Na pewno wolałbym mieszkać na nowym osiedlu, niż w kamienicy lub w bloku, gdzie sąsiedzi to loteria, można spotkać patolę, słychać wszystko przez ściany i śmierdzi na klatce np. czyimś przypalonym obiadem, butami lub śmieciami, które sąsiad-dzban wystawił na klatkę. Temat zarobków, kredytów, wynajmów, etc. to osobna sprawa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anakee: ja mam 3 windy w bloku, z czego jedna towarowa. Co do parkingów, to ogólnie się zgodzę, ale czasem jak jesteś zmuszony mieć drugi samochód, to nie zawsze masz możliwość wykupu drugiego miejsca postojowego.
  • Odpowiedz