Wpis z mikrobloga

Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD

Jeszcze żeby te mieszkania były jakieś spoko ale nie są bo:
-Sa fatalnie zaprojektowane
-Brak infrastruktury, brak zieleni, brak przestrzeni, brak parkingów
-Jakieś przedmieścia które za kilka lat zamienią się w slumsy
-Nasrane blok obok bloku, 5 metrów od balkonu okno sąsiada

A do polszy nadchodzi kryzys demograficzny i gospodarczy. Przecież to za max 10 lat będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera). Ale młodzi oraz "inwestorzy" janusze dalej biorą kredyty na potęgę i nabijają kabzę bankom i deweloperom a za 10 lat będzie płacz bo klitka już nie jest warta 400k i max co można za nią dostać to 250k. A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 700k(tak, przy obecnej polityce rządu stopy za kilka lat tak polecą w górę że się zesracie).Pamiętajcie, prawdziwa bańka to kiedy nikt nie wierzy że ona jest i wszyscy myślą że ceny będą rosnąć w nieskończoność.

#nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia
S.....b - Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za...

źródło: comment_Q1MsNShFIoBRaVYUpKIorG3DjwegZ0Lv.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
właściciele. Ogarnięcie placu, ogródka, ogrodzenia, klatki schodowej itp wszystko na koszt właściciela. Dla mnie lepsza opcja niż patologiczne wspólnoty, gdzie płacę 600pln czynszu za mieszkanie małe w bloku, a ostatni remont był budynku lata temu ;)


@CptPirx: pośrednio to ten czynsz jest tzn. musisz miesięcznie/rocznie odkładać, bo jednak przyjdą te opłaty na sprzątanie czy inne remonty.. ale druga kwestia, jak to wygląda jeśli ktoś się nie zgadza np. na ocieplenie
  • Odpowiedz
Sąsiad trzy piętra wyżej odstawi filiżankę na stolik to to słychać jakby to zrobił metr od Ciebie.


@BlueBernie: wiem, że koloryzujesz, żeby sobie ironię podbić, ale myślisz, że deweloperki nie mają cienkich ścian? Niejednokrotnie mają i to w #!$%@? cienkie. Różnica pomiędzy blokiem na 170 mieszkań a deweloperką na 24 jest taka, że jak Kowalski pierdnie, to słyszysz tylko pierda, a w deweloperce doskonale wiesz, że to był Kowalski. Jak
  • Odpowiedz
@Zielony34: Z tą wielką płytą na przykładzie Nowej Huty w Krakowie sam zmieniłem o niej zdanie.
Wcześniej mi obrzydzała, szare bloki, bida i ubóstwo. Teraz jak na to patrzę i poprawili infrastrukturę miejską to jest super miejsce do mieszkania. Wielkie przestrzenie - torowisko, ulica na 2 pasy + 1 pas parkowania równoległego, pas zieleni, chodnik, pas zieleni i dopiero blok. Do tego te bloki nie są jakieś ogromne typu 10+
  • Odpowiedz
Z tą wielką płytą na przykładzie Nowej Huty w Krakowie sam zmieniłem o niej zdanie.

Wcześniej mi obrzydzała, szare bloki, bida i ubóstwo. Teraz jak na to patrzę i poprawili infrastrukturę miejską to jest super miejsce do mieszkania


@Bailey: od Stycznia wjeżdżam do Krakowa, bo zaproponowali mi spoko hajs i znajomi też mnie ciągną, żebym się przestał boczyć na Gród Kraka, tylko spróbował. Wszyscy mówią to samo - Nowa Huta. Patologia pozdychała, albo pozamykali i teraz podobno dzielnica kwitnie młodymi małżeństwami z dziećmi i tylko patrzeć, jak ceny pójdą 300% w górę. Bardzo mi się tam podoba muszę przyznać. Fajne zagospodarowanie.

Dzisiaj byłem obok getta
  • Odpowiedz
@PeterFile tak, masz rację, ale opłacę tylko ekipę i materiały, a nie panią Grażynę z biura wspólnoty. Właścicieli jest trzy, bo mieszkania są trzy. Młodzi ludzie, da się dogadać. I raczej nie będzie każdego piętra w innym kolorem xd
  • Odpowiedz
5700 za metr centrum Wrocławia


@dr_Batman: akurat jak Wrocław, to się nie orientuję, ale w kamienicy, to chyba jest jedna lipa - wysokie sufity i to też wlicza się w metraż, a co za tym idzie, w cenę, nie?

Chociaż cena chyba stabilna, taka Krakowsko-Warszawska, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większe miasto, wiadomo, większa cena. Gdańska chyba już nic nie pobije w tej kwestii :D
  • Odpowiedz
@Tommy__: > A dzisiaj ludzie się garną do zakupu mieszkania na 30 lat, które jest na etapie dziury w ziemi xD

Dokładnie tak jest. Zawsze jak nawet jeszcze nie ma dziury w ziemi to więszkość mieszkań jest sprzedanych. Nie wspominając o opóźnieniach z odbiorami. Mega popyt jest na mieszkania.

Sam nie mam mieszkania bo mnie nie stać tylko tyle i aż tyle. Nawet jak dostałbym kredyt to zabraknie mi na
  • Odpowiedz
@Zielony34 Znowu zależy od kamienicy, nie wszystkie są wysokie ;D Dla mnie jedna ze składowych to była wysokość, więc mam idealne 3m. W metraż? Nie.

W Krakowie za 6k na metr to najbliżej można sobie kupić mieszkanie w Wadowicach XD
  • Odpowiedz
W Krakowie za 6k na metr to najbliżej można sobie kupić mieszkanie w Wadowicach


@dr_Batman: tak, ceny tam już dostają #!$%@?. Jadę odwiedzić w styczniu zawodowo, ale raczej z tego długofalowych planów nie będzie. Kumpel myśli nad mieszkaniem [jak ziemię sprzeda] 2 pokoje za 250-300 tysięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 300 to w Katowicach idzie 3 pokoje wyrwać wcale nie tak daleko od centrum. No
  • Odpowiedz
@Scaab: najwięsza beka to jest z tego, że te mieszkanka są na zadupiach, gdzieś za albo pod miastem... Jeśli już miałbym kupować coś na zadupiu, to tak, żeby mieć spokój i raczej dom...
  • Odpowiedz