Wpis z mikrobloga

Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD

Jeszcze żeby te mieszkania były jakieś spoko ale nie są bo:
-Sa fatalnie zaprojektowane
-Brak infrastruktury, brak zieleni, brak przestrzeni, brak parkingów
-Jakieś przedmieścia które za kilka lat zamienią się w slumsy
-Nasrane blok obok bloku, 5 metrów od balkonu okno sąsiada

A do polszy nadchodzi kryzys demograficzny i gospodarczy. Przecież to za max 10 lat będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera). Ale młodzi oraz "inwestorzy" janusze dalej biorą kredyty na potęgę i nabijają kabzę bankom i deweloperom a za 10 lat będzie płacz bo klitka już nie jest warta 400k i max co można za nią dostać to 250k. A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 700k(tak, przy obecnej polityce rządu stopy za kilka lat tak polecą w górę że się zesracie).Pamiętajcie, prawdziwa bańka to kiedy nikt nie wierzy że ona jest i wszyscy myślą że ceny będą rosnąć w nieskończoność.

#nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia
S.....b - Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za...

źródło: comment_Q1MsNShFIoBRaVYUpKIorG3DjwegZ0Lv.jpg

Pobierz
  • 126
@Scaab z dwojga złego w kryzysie wolałbym mieć mieszkanie niż PLN. Bo wartość tych pieniędzy poleci ostro na pysk a mieszkania zawsze będą coś warte.

Na wysokie stopy procentowe też nie licz. Teraz już inflacja ostro przyspiesza (żywność 10% RdR) i co? I nic. Podwyższą może za rok a tak w ogóle to najlepiej by było obniżyć xD Miliony ludzi, czyli wyborców wiszą na takich kredytach, będą trzymać niskie stopy ile się
A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 700k(tak, przy obecnej polityce rządu stopy za kilka lat tak polecą w górę że się zesracie)


@Scaab: mówię o tym już dobre dwa lata. Czytałem dawno temu prognozy rynku nieruchomości i było to opisane, że nie ma siły, aby nie przyszedł kryzys.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 106
@Scaab: ja za to gnije z ludzi, którzy myślą że nieruchomości będą tańsze bo niż demograficzny. Zachodnie kraje rozwinięte i rozwijające się mają problem demograficzny ( mówię tutaj o rodowitych obywatelach danego kraju), i jakoś nie mają tanich mieszkan, mało tego ceny są jeszcze wyższe. Faktyczne rodowitych Polaków w Polsce będzie mniej za to będziemy mieć coraz większy napływ imigrantów i nie chodzi mi tutaj o tych z Afryki a tych
@mrooczilla świetne pytanie, o ile będzie to tylko inflacja i będzie za tym szedł jakiś wzrost wynagrodzeń to powinno być w miarę ok. Poważniejszy kryzys, który sprawi, że ludzie zaczną tracić pracę pewnie nie będzie bez wpływu na ceny nieruchomości bo tak musi być, część z tych mieszkań będzie upłynniana na rynku.

Osobiście uważam, że nie powinno być aż tak źle. Jeszcze 2 lata temu kupowano 70% mieszkań za gotówkę, bez kredytu.
@Scaab Może w małych miejscowościach które się będą wyludniać. W dużym miejscie mieszkanie zawsze się obroni.

@Zielony34 A to zależy, są wielkie kamienice z 30 mieszkaniami i ścianami z dykty, w których kiedyś mieszkała biedota, a teraz są mieszkania socjalne i patologia. Ale są też kamienice budowane na willowe, z kilkoma mieszkaniami, budowane dla bogatego mieszczaństwa. Po prostu trzeba wiedzieć czego się szuka, ja wiedziałam i na razie jestem zachwycona i sporo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Scaab: dokładnie, dochodzi jeszcze fakt, że ilość wolnego miejsca będzie się zmniejszać, co jeszcze bardziej podniesie cenę mieszkać, w miastach oczywiście. U ciebie na wsi pewnie będzie tanieć. Zapomniałeś że miasto to już gotowa infrastruktora, szpitale, szkoły, miejsca pracy. Myślisz że ludzie będą chętnie tracić 3h dziennie na dowóz dziecka do przedszkola? Ceny mieszkań w miastach nie spadną.