Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mescal555: w Europie państwo normalnie dokłada się do produktów pierwszej potrzeby, np. Norwegia, gdzie Polacy wwożą a-----l, a wywożą pieluchy - to też pokazuje priorytety w obydwu krajach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MadokaDobraWaifu: Skoro ceny rosną to widocznie są ludzie, którzy są w stanie zapłacić za to droższe mieszkanie. Gdyby ich nie było to musieliby obniżyć takie ceny. Przecież developerowi też zależy, żeby sprzedać mieszkanie. Jeśli chętnych nie ma to nie zarabia więc musi obniżyć ceny.
  • Odpowiedz
@CastleBuilder: Wolny rynek nam to rozwiąże, dziękuję za cenną uwagę xd

A to Ty - dobra masz dłużej: to, że właściciela firmy z innego państwa stać na kupienie mieszkań w innym państwie nie oznacza, że rynek ma się dobrze i wszystko jest cacy i ceny ok
  • Odpowiedz
Nie wiem jakie rozwiązanie chciałbyś zobaczyć w kapitalizmie, skoro wszystko jest nastawione tylko na zysk


@MadokaDobraWaifu: Bo ten napędza rozwój. Poza tym uczciwym wydaje się pobierać wynagrodzenie za pracę, zużyte materiały czy stworzenie rozwiązania jakiegoś problemu. Nie wiem co w tym nieetycznego.

Jeśli chcesz praktyki to poczytaj nie wiem, o jakimkolwiek programie socjalnym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MadokaDobraWaifu: ale jeśli komuś tak bardzo nie odpowiada w Polsce, że ktoś mając zagraniczny kapitał może kupić tu nieruchomość to przecież też może wyjechać do tego lepszego kraju, przecież granice są otwarte. Może popracować kilka lat w UK i potem ma możliwość kupna mieszkania w Polsce bez kredytu nawet jeśli startował od zera.
  • Odpowiedz
@venividi: Nie jestem tu udowadniać który system jest najlepszy, a że kapitalizm jest z-----y. Sam wymyśliłeś tezę dla mnie i próbujesz forsować - to tak nie działa xd

Nie wiem, jak rozwój w technologii pianki do golenia czy podpaski pomaga ludzkości i dlaczego koszty R&D takich 'tanich bzdur' mają spadać na nas. Nie wiem również jak niemożliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb spowodowana sztucznym brakiem jest etyczna. System w którym rozwój jest stawiany wyżej niż życie ludzkie możesz nazwać sam.

To całkowita refundacja daje ludziom poczucie, że mogą korzystać do woli i brać ponad miarę.

Nie mów teraz, że uważasz za nieetyczne 'branie za dużo', jak mi tu piszesz, że milionerzy są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MadokaDobraWaifu: Nie mówię, że to jest najlepsza opcja. Ale jeśli ktoś chce sobie tu kupić mieszkanie to jest to jedna z możliwości. Ja znam osoby, które tak zrobiły i teraz nie marudzą w internecie na ceny mieszkań, a korzystają z życia. :)

Co do innych Państw nie chce się wypowiadać, bo gadaliśmy o Polsce i na Polsce zostańmy. Nie można wprowadzić ustawą bogactwa na całym świecie w jednym momencie. Zawsze
  • Odpowiedz
Nie jestem tu udowadniać który system jest najlepszy, a że kapitalizm jest z-----y.


@MadokaDobraWaifu: Kwintesencja Twoich wpisów. Możesz sobie zrobić screena i ustawić na zdjęcie w tle na profilu.

Problem jest w tym że kapitalizm pomimo swoich oczywistych braków (bo nie ma wyobraź sobie systemu idealnego w rzeczywistości) jest najlepszym znanym
  • Odpowiedz
Ja znam osoby, które tak zrobiły i teraz nie marudzą w internecie na ceny mieszkań


@CastleBuilder: I co? 'Ja mam, więc reszta d--a cicho' to nie rozwiązanie.

Zawsze był podział na bogatszych i biedniejszych.


To naturalne procesy zachodzące w naturze a jak wiadomo takich nie można zmieniać. Niektórzy mają więcej kasy niż państwa, niektórych nie stać na chleb - c--j, trudno, klimat. xd
  • Odpowiedz
Bardzo chętnie zobaczę jak to udowadniasz


@MadokaDobraWaifu: Czekałem od początku tej rozmowy na dowody, rozwiązania albo jakiś plan. Nie doczekałem się. Nie zamierzam zatem się dla Ciebie już więcej produkować.
  • Odpowiedz
Nie potrafisz obronić systemu który nazwałeś najlepszym. Stawiasz tezę - obroń xd


@MadokaDobraWaifu: Odpowiem Ci parafrazą Twoich słów.

Nie jestem tu udowadniać który system jest najlepszy, a że Twój tok myślenia jest z-----y.


Miłego ( )
  • Odpowiedz
@venividi:

Problem jest w tym że kapitalizm pomimo swoich oczywistych braków jest najlepszym znanym systemem.

Nie jestem tu udowadniać który system jest najlepszy


Ok ziomeczku, przyjmuję Twoją kapitulację, nie żegnaj się już czwarty raz xd
  • Odpowiedz
Ok ziomeczku, przyjmuję Twoją kapitulację


@MadokaDobraWaifu: XD Jaki ma sens prowadzić dyskusję ideologiczną, skoro Ty żadnej nie chcesz poprzeć i bronić. Toż to teatr jednego aktora.

nie żegnaj się już czwarty raz xd


Teraz będzie czwarty. Papa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mescal555: Prawda jest taka że fakt że w ogóle musimy płacić za srajtaśmę jest w jakimś stopniu dowodem na to jaki straszny jest świat. Świat w którym nasze g---o jest tabu i musimy płacić by nikt go nie zauważył. Mimo że nie jesteśmy winni temu że tak działa nasz organizm
  • Odpowiedz