Wpis z mikrobloga

Gadam z ziomkiem młodym w pracy (22lata) na temat zmian w l4 ( mają podobno być 4 max w roku), a on, że bardzo dobrze, że to i tak za dużo. Ja sie go pytam, czy przeziębienia nie zlapal w ciągu roku więcej jak 4x ? A on, że nie choruje od 3 lat i wogole może nie być l4, trzeba pracować o.O Mowie, mu że wypadki chodzą po ludziach i nikt nie wszyscy sa tacy niezniszczalni, a ten że wypadek to gdy nogi sie polamie i do pracy nie można przyjść. On nie widzi innej mozliwosci by do pracy nie przyjsc.

Kto ma racje mirki? Tez tak myslicie? Mlode pokolenie serio ma taki niewolniczy stan umyslu? Gosc zapieprza na umowe zlecenie od roku, mowi ze mu dobrze. Raz zemdal w robocie nawet, ale nastepnego dnia juz przyszedl do pracy #pracbaza #kiciochpyta
  • 134
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@OzaweNakashi: wy tak na poważnie? Przychodzenie do pracy będąc chorym to patologia, ale bycie "chorym" 20 razy w roku tak samo. Ile można chorować? Przeziębienie wiosenne, przeziębienie jesienne. Niech będzie złamanie nogi raz w roku (XD?). To dalej zostaje jedno zwolnienie w zapasie. Nie rozumiem czemu wszyscy mówią że 4 to mało. Przecież to nie chodzi o 4 dni tylko o 4 zwolnienia XD
@OzaweNakashi: Owszem wypadki chodzą po ludziach, ale są tez #!$%@? które w ciągu roku maja L4 o dużo razy za dużo. Głównie w branży spożywczej. Wyrzucić ich nie wyrzucą bo tam rąk do pracy brak, a przez to inne osoby się #!$%@?ą bo grafik zmienia się non stop i co chwile ściagają Cie z wolnego.
Sama jakiś czas pracowałam w tej „branży” jesli można to tak nazwać, to istnej #!$%@? idzie
u mnie w firmie doskonale sprawdza się premia 1000pln za brak l4. Jak masz chociaż 1 dzień zwolnienia w danym miesiącu to jej nie dostajesz


@volion: jeśli jest comiesięczna to nie jest to premia dla niechorujących tylko kara dla chorujących, zwłaszcza biorąc pod uwagę kwotę (chyba że wszyscy u ciebie maja koło 10k podstawy)
innymi słowy twój januszeks was wszystkich #!$%@? a ty bijesz brawo
@OzaweNakashi: Te 4 razy to jedno. Ale jest też propozycja, że musi być 90dni pomiędzy kolejnymi zwolnieniami. Jak wezmę 2dni L4 na jakąś chorobę a 2 miesiące później połame se ręce to już L4 nie będzie się należało?

Owszem w Polsce sporo osób pewnie nadużywa L4 i trzeba z tym jakoś walczyć. Ale w jakiś sensowny sposób a nie taki, który wpłynie negatywnie na tych naprawdę chorujących
@shnitzel: Moja ulubiona grupa pracowników od których dostajemy l4 to Ci co mają działalność (najlepiej zarejestrowana w miejscu zamieszkania). Opowiada taki od miesiąca, że ma jakiś termin na dokończenie czegoś i nagle tydzień przed tym terminem choruje i musi isc na zwolnienie. Wysyłamy takiemu kontrolę, ale #!$%@? ona daje bo przecież gościu jest w domu zgodnie z zaleceniem lekarza.